Latvijā
Kriminālziņas

Rekordlielā kokaīna krava kokoglēs: no vairāk nekā 60 kg palikuši 43 kg 16

Foto – Valsts ieņēmumu dienests,. Kokogļu krava, kurā tika atrasts kokaīns.

Aprīlī Rīgā īrētā noliktavā Juglā atrastās kokaīna kravas svars bija 43 kilogrami (kg) iepriekš lēsto vairāk nekā 60 kg vietā. Narkotikas bija nobēdzinātas kokogļu maisos.

Kokogļu krava Latvijā tika ievesta 6.aprīlī, kas Rīgas brīvostā tika atmuitota un izlaista patēriņam Eiropas Savienībā. Krava pēc atmuitošanas tika nogādāta kādas SIA īrētā angārā Juglas mikrorajonā. VID Muitas policijas pārvalde daļā no iepakojumiem konstatēja caurspīdīgus iesaiņojumus ar baltu pulverveida vielu. Kopumā kokogļu iepakojumos tika atrasti 885 iesaiņojumi un aprīlī tika paziņots, ka aizturēta krava ar vairāk nekā 60 kg kokaīna.

“60 kg bija svars kopā ar daudziem iesaiņojumiem kokogļu maisos, savukārt 43 kg ir ekspertīzē nosvērtais vielas daudzums,” skaidro Valsts ieņēmumu dienestā (VID), noraidot jebkādas bažas par narkotisko vielu pazušanu.

Tas bija viens no lielākajiem narkotisko vielu kontrabandas “ķērieniem” Latvijas muitas vēsturē. Saistībā ar kokaīna kravas uziešanu plānots piešķirt prēmijas. Prēmēšanai tiek virzītas trīs Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes amatpersonas par profesionālu rīcību, kuras rezultātā tika atklāta liela daudzuma kokaīna kontrabanda.

“Tika aizturētas personas, kas izdarīja šo noziedzīgo nodarījumu, un izņemts 43 kg kokaīna. Šāds izņemto narkotiku daudzums šogad ir lielākais Baltijā, tā vērtība nelegālajā tirgū var sasniegt 4 miljonus eiro un, to izņemot, ir novērsta 125 000 narkotiku devu nonākšana nelegālajā apritē,” prēmijas pamato dienests.

Valdība par kopumā 29 419 eiro piešķiršanu lems otrdien. Prēmiju izmaksa paredzēta no VID 2016. gada piešķirtā budžeta.

Galerijas nosaukums
LA.lv