×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. jūnijs, 2015
Drukāt

Rekordlielā skaitā latvieši līgojuši Rokingemas pils pļavā Lielbritānijā (4)

Foto: "Bērzes Strazdi"Foto: "Bērzes Strazdi"

No 19. līdz 21. jūnijam britu aristokrātu Rokingemas pils Lielā parka pļavā pulcējās 3782 latviešu līgotāji, lai svinētu vasaras saulgriežus. Līgotāju skaita ziņā šis bijis līdz šim apmeklētākais izklaides pasākums, ko rīkojuši organizatori “Bērzes Strazdi”, portālu “la.lv” informēja organizatoru pārstāvis Toms Zeltiņš.

900 gadus senajā pils parkā tradicionāli notiek liela mēroga suņu izstādes, zirgu skriešanas sacīkstes, retro auto izstādes un pat organizēts kantri mūzikas festivāls. “Bērzes Strazdi” apmetne atrodas netālu, Līgo pasākumu te rīko jau ceturto gadu pēc kārtas.

Šogad 19.jūnijā pirmos līgotājus iepriecināja grupas “Dakota” un ‘Mazie rakari”.

20. jūnijā skanēja latviešu dziesmas, notika sportiskas aktivitātes, latvisko kultūras un radošo darbnīcu programma. Svētku koncertā piedalījās Bērtonas amatieru teātris «Strops» ar skatiem no «Skoderdienas Silmačos», tautas deju kolektīvs «Salinieki» no Londonas un jauniešu deju kolektīvs «Rakstā» no Pīterboro, Lesteres folkloras kopas un koklētāji. Kino teltī rādīja Jāņu dienas klasiku «Limuzīns Jāņu nakts krāsās».

Vairāki latviešu tirgotāji Anglijā priecēja līgotājus ar dažādiem latviešu labumiem, dzērieniem un ēdieniem, sieru un alu Jāņu tirdziņā. Bija arī lielā Jāņu ugunskura iedegšana un apdziedāšana, kā arī nakts balle kopā ar grupu «Credo» un «Dakota» līdz rītausmai. Svinību pēdējā dienā līgotājiem apskatei bija atvērta arī pati Rokingemas pils un tai piederošā teritorija, kā arī interesantāko atrakciju – viduslaiku bruņinieku cīņas.

Foto- "Bērzes Strazdi"Foto- "Bērzes Strazdi"
Foto- "Bērzes Strazdi"Foto- "Bērzes Strazdi"
Foto: "Bērzes Strazdi"Foto: "Bērzes Strazdi"

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu gan ir ar ko lielīties 🙁 Lai brauc mājās un strādā savā Dzimtenē!
    klaidoņi…

  2. Lai pamēģina nolīgot Sarkanā laukumā vai tā tuvumā! Tad parunāsim. Lielbritānija ir tā īstā internacionāla valsts ar stiprām angliskām tradīcijām un saknēm. Vienīgais mani izbrīna, kā tik precīzi saskaitījuši, vai nav čekistus pieaicinājuši! Ka nesanāk tā kā vienā padomju muļķikā, kur viens visu laiku bļāva: viņš mūs saskaitījis.

  3. Skati no Skroderdienām Silmačos!!!

  4. pasakums bija fantastisks,paldies Berzes Strazdiem un grupai Kredo.

Draugiem Facebook Twitter Google+