Latvijā
Sabiedrība

Rekords klāt. Šorīt Valkā -4,7 grādi, turpmāk sals līdz -8 grādiem0

Rudens ainavas atpsulgs un pīles Rīgas kanālā.

Zemākā gaisa temperatūra sestdienas saullēktā reģistrēta Valkā, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz -4,7 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Tā ir zemākā gaisa temperatūra Latvijā kopš 12.maija.

Daudzviet Vidzemē un Latgalē minimālā gaisa temperatūra aizvadītajā naktī bija -3..-4 grādi, savukārt vietām Kurzemes piekrastē nakts gaitā nekļuva vēsāks par +7..+8 grādiem.

Tuvākajās diennaktīs Latvijā ieplūdīs vēl dzestrāks gaiss no ziemeļaustrumiem, tāpēc turpināsies temperatūras pazemināšanās, liecina jaunākā “Global Forecast System” prognoze.

Naktī uz svētdienu un pirmdienu gaisa temperatūra vietām Austrumlatvijā noslīdēs līdz -6 grādiem, naktī uz otrdienu un trešdienu – līdz -8 grādiem.

Lielākoties gaidāms sauss un saulains laiks, tomēr brīžiem palielināsies mākoņu daudzums un vietām iespējami nelieli nokrišņi, arī sniegs.

Diennakts tumšajā laikā vietām sabiezēs migla un var veidoties sarma, kā arī apledojums uz ceļiem, it īpaši pie ūdenstilpēm un uz tiltiem.

Iepriekšējo gadu oktobros Latvijā bija sals līdz -7..-12 grādiem. Mēneša aukstuma rekords ir 2002.gada 22.oktobrī Zosēnos reģistrētie -16,3 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

LA.lv