×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs savā darbībā varēs izmantot šaujamieročus (1)

jaunsargi_RJC_1

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, kas nosaka, ka Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs varēs iegādāties, glabāt un savā darbībā izmantot šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju, kā arī organizēt treniņšaušanu.

Pieņemtie grozījumi ir identiski Aizsardzības ministrijas (AM) iesniegtajām izmaiņām, kas paredz arī grozījumu veikšanu attiecīgos Ministru kabineta noteikumos. AM iepriekš pauda, ka šaušana ir viens no pamatelementiem apstiprinātajā Jaunsargu mācību paraugprogrammā, kā arī viena no pamatiemaņām, kas nepieciešama dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), tostarp Zemessardzē.

“Pilsoņu sagatavotība valsts aizsardzībai, tostarp šaušanas iemaņas, ir vitāli svarīga arī valsts drošības kontekstā. Lai Latvijas pilsoņus kaut vai daļēji sagatavotu savas valsts aizsardzībai, nepieciešams atbalstīt šaušanas sporta attīstību, jo nekādā citādā veidā pašlaik jaunatnei nav saskares ar ieročiem un netiek veicināta interese par profesionālo militāro dienestu,” norādījusi AM.

Līdzšinējā Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā ietvertā definīcija izslēdza iespēju Rekrutēšanas un Jaunsardzes centram iegādāties, glabāt un savā darbībā izmantot ieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju. Lai nodrošinātu iespēju jaunsargu apmācības programmas gaitā organizēt jaunsargiem nodarbības ar šaujamieročiem, AM konstatēja, ka nepieciešams izdarīt grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, nosakot, ka Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs var iegādāties, glabāt un savā darbībā izmantot šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju un organizēt treniņšaušanu.

Iepriekš Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Militārā dienesta likumā, kas nosaka Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra tiesības noteikto uzdevumu izpildei iegādāties, glabāt un savā darbībā izmantot šaujamieročus aizsardzības ministra noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. latvietis parastais Atbildēt

    protams, katram tīnim pa plintei, un gaidam kurā skolā pirmajā sāks šaut uz skolotājiem un skolasbiedriem

Draugiem Facebook Twitter Google+