×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Rektore esot maldināta par RPIVA tiesībām piešķirt doktora grādus; sāk dienesta pārbaudi

LETALETA
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) vadība atklājusi, ka tā esot maldināta par augstskolas tiesībām piešķirt doktora zinātniskos grādus. Tādēļ augstskolā sākta dienesta pārbaude un no darba atstādināta augsta amatpersona, portālu “LA.lv” informēja RPIVA pārstāve Ligita Āzena.

 

Dienesta pārbaude sākta, jo konstatēts, ka akadēmijas rektore un augstskolas vadība ir maldināta par augstskolas tiesībām piešķirt doktora zinātniskos grādus. Pārbaudē skaidros maldināšanas iemeslus un noteiks, vai nepieciešams sodīt amatpersonas.

 Rektore, akadēmiķe profesore Dace Markus no darba akadēmijā atstādinājusi augstu augstskolas amatpersonu, kura augstskolā bijusi atbildīga par doktorantūru, kā arī zinātnisko darbību. Vienlaikus par neesošu atzīta doktora zinātnisko grādu piešķīrēja – promocijas padome.

Lai arī RPIVA atklājusi, ka tā tomēr nav iekļauta to augstskolu sarakstā, kam ir tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus, augstskola neatzīst, ka zinātniskie grādi piešķirti nelikumīgi. Pēc RPIVA pārstāves sacītā – galvenais, ka doktora grādu piešķiršanā ir ievērota visa procedūra. Plašākus komentārus gan augstskolas pārstāve līdz dienesta pārbaudes beigām atturējās sniegt.

Viņa gan piebilda – “augstskola cīnīsies, lai sakārtotu lietas un lai studenti nezaudētu ieguldīto darbu” un viņiem piešķirtos doktora zinātniskos grādus. Tāpat, lai novērstu šādu gadījumu atkārtošanos, akadēmija vērsīsies pie Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, lai lūgtu normatīvajos aktos uzlabot promocijas deleģēšanas procedūru.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) radušās aizdomas par iespējami nelikumīgu doktora zinātnisko grādu piešķiršanu RPIVA. Saskaņā ar IZM rīcībā esošo informāciju RPIVA, izveidojot Pedagoģijas promocijas padomi, iespējams, piešķīrusi doktora zinātniskos grādus, kaut arī akadēmijai šādas tiesības nav deleģētas. Doktora zinātniskos grādus saskaņā ar valdībā pieņemtiem noteikumiem drīkst piešķirt 13 augstākās izglītības iestādēs, un RPIVA šajā sarakstā nav iekļauta.

IZM norādīja, ka tā ir konstatējusi vismaz astoņus gadījumus, kad RPIVA ir piešķīrusi doktora zinātnisko grādu. Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) uzdeva IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentam sadarbībā ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu veikt pārbaudi par konstatētajiem iespējamajiem normatīvo aktu pārkāpumiem grādu piešķiršanā RPIVA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+