Latvijā
Izglītība

Rektore Rēvalde pret mēru Lembergu. Kurš kuru?99


Gita Rēvalde
Gita Rēvalde
Foto – Dainis Bušmanis

Ventspils Augstskolas (VA) rektore Gita Rēvalde jau vairākus mēnešus cenšas noturēties amatā, kamēr Ventspils domes vadība vēlas viņu gāzt. Kaut VA ir valsts augstskola, izskatās, ka Ventspils saimnieki ir pārliecināti: viņiem izdosies panākt savu. Ja cīņā uzvarēs G. Rēvalde, stingrā roka, kas vada Ventspili, varētu vairs nelikties tik stipra.

25. maijā par to, vai rektores darbs bijis gana labs, lems augstskolas Satversmes sapulce. G. Rēvalde ir pārliecināta: līdz maija beigām Ventspils vadība visiem spēkiem centīsies atrast “kaut ko, par ko piesieties”.

To, kāpec kritusi Ventspils saimnieku nežēlastībā, rektorei ir vien pieņēmumi: “23. marta senāta sēdē piedalījās gan Ventspils domes priekšsēdētājs Lemberga, gan viņa vietnieks Vītoliņa kungs. Jā, viņi izteica virkni pārmetumu, taču divas trešdaļas bija personiskas dabas, kāpēc ar kādu draudzējos vai nedraudzējos, kāpēc vispār esmu tāda, kāda esmu. Par augstskolas darbību bija tikai divi pārmetumi un arī tie radušies tendenciozi izceļot tos augstskolas darba rādītājus, kas nav tik labi kā pārējie.

Īstos iemeslus, kāpēc vairs neeemu vēlama, varu tikai minēt. Pieņemu, ka problēma varētu būt tā, es pati vadīju augstskolu, nebiju ņēmusi vērā to, ka augstskola atrodas Ventspilī un šajā pilsētā ir sava, īpaša kārtība. Sanāca tā: es esmu rektore, bet tas nenozīmē, ka man šo augstskolu patiešām vajadzētu vadīt. Vadīt grib domes vadība. Vītoliņa kungs Ventspils domē ir atbildīgs par izglītību, tāpēc viņš no pašvaldības puses ir kurators augstskolai. Viņš zvana un saka, kas jādara. Pirms piekritu kandidēt uz rektora amatu, mani neviens nebija brīdinājis, ka augstskolai ar domi ir šāds sadarbības modelis. Tāpēc augstskolu vadīju pati.”

Plašāku interviju, kurā G. Rēvalde stāsta arī par to, kā nonāca rektores amatā, lasiet 19. aprīļa Latvijas Avīzē.

Saistītie raksti
LA.lv