Foto – Timurs Subhankulovs

Remonta izdevumi 0

Esmu 1. grupas invalīde. Beidzot saņēmu ilgi gaidīto pašvaldības dzīvokli. Diemžēl tas bija katastrofālā stāvoklī, taču man nebija cita varianta. Kosmētisko remontu apņēmos veikt par saviem līdzekļiem, bet nauda bija jāiegulda visur – jāsaved kārtībā elektrosistēma, ūdens piegāde, jāpārmūrē plīts. Vēl palicis logs, durvis, bet tiem man naudas nav. Esmu izmisumā.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Kāpēc man jāmaksā par visiem šiem remontiem? Tas taču nav mans dzīvoklis! Skaidrs, ka jāmaksā īres maksa, bet vai man jāmaksā arī par nomainīto jumtu? Vai varu griezties pašvaldībā un lūgt, lai man atmaksā līdzekļus, kurus esmu izlietojusi pašvaldības dzīvokļa remontam? Pēc manas nāves šis dzīvoklis taču paliks pašvaldībai!
 Lonija Līgatnes novadā

 

Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins pastāstīja, ka Līgatnē pašvaldībai pieder aptuveni 40 dzīvokļu – tie, kurus neprivatizēja padomju laika īrnieki. Brīvu dzīvokļu nav, tie parādās tikai tad, ja kāds no īrniekiem aizbrauc vai nomirst. Lielākā daļa atrodas koka mājās un ir samērā sliktā stāvoklī. Šīs baraku tipa mājas celtas XIX gadsimtā, kad dibināja Līgatnes papīrfabriku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lonijas kundzei esot piedāvāti 5 vai 6 dzīvokļi, viens no tiem ar visām ērtībām, līdz ar to – ar dārgu maksu par apkuri, bet pārējie bija sliktā stāvoklī. Viņa izvēlējās šo dzīvokli un pati apņēmās to izremontēt.

 

Īres maksa ir simboliska – 4 santīmi par kvadrātmetru, šim vienistabas dzīvoklim tā ir nedaudz vairāk par vienu latu mēnesī. Tādēļ pašvaldība nevar vēl vairāk samazināt īres maksu, lai kompensētu īrniecei izdevumus par remontu. Papildus īrei jāmaksā arī par mājas apsaimniekošanu, bet šo maksu pašvaldība nevar ietekmēt, jo tā atkarīga no ēkai nepieciešamajiem izdevumiem.

 

Mājai nesen nomainīts jumts, tādēļ apsaimniekošanas maksa ir apmēram 30 santīmi par m2, kas arī nav daudz. Šajā mājā ir malkas apkure, tā labi saglabā siltumu. Vien­istabas dzīvoklim ziemā vajag 5 līdz 6 kubikmetrus malkas; 1 m3 sazāģētas Līgatnē maksā ap 18 latiem, tātad apkures sezonā izdevumi ir 108 lati jeb vidēji 18 lati mēnesī (rēķinot uz sešiem mēnešiem), kas ir nesalīdzināmi lētāk nekā centrālapkure.

Protams, pašvaldība varētu veikt šī dzīvokļa remontu, taču tad īres maksa būtu, piemēram, 30 vai 40 santīmi/m2. Pašvaldība par savu naudu var ielikt logus, nomainīt durvis, taču pēc tam šos izdevumus dala uz 120 mēnešiem (10 gadiem) un pieliek pie īres maksas. Ja remontu veic pašvaldība, tā maksā visus nodokļus un vēl 21 % PVN, kas ir vismaz divreiz dārgāk nekā ar pašu spēkiem, sarunājot kādus palīgus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.