×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Renāra Vimbas filmai atzinīgus vārdus velta “The Hollywood Reporter”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

ASV Kino industrijas žurnāls “The Hollywood Reporter” veltījis atzinīgus vārdus režisora Renāra Vimbas filmai “Es esmu šeit” (“Mellow Mud”), atzīmējot vizuālo stāsta pasniegšanas veidu, kā arī abu galveno aktieru meistarību.

“Kaut arī šī ir pirmā Vimbas filma, viņa vizuālā gramatika ir rūpīgi pārdomāta. Stāstu bieži virza graciozas, bezvārdu vinjetes. Arī abas viņa jaunās zvaigznes ir satriecošas, īpaši Elīna Vaska, kura veiksmīgi atveido trauslu būtību, kuru slēpj zem savas nekaunības,” raksta kino kritiķis Stīvens Daltons.

Tajā pašā laikā kritiķis norādījis, ka Vimba filmas pretrunīgo tēmu, iespējams, parādījis pārāk gaumīgi, lai tā gūtu starptautiskus panākumus. Viņš uzskata, ka filma vietām ir pārāk atturīga un nepietiekami spēcīga. Tā gan ir mākslinieciski “noslīpēta”, tādēļ var iekļūt citos festivālos, reprezentējot jauno režisoru un aktierus, uzskata kritiķis.

Kā lielisku papildinājumu filmai Daltons minējis dūmakainos Latvijas lauku skatus un komponista Ērika Ešenvalda mūziku.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka režisora Vimbas spēlfilmas “Es esmu šeit” pasaules pirmizrāde 14.februārī norisināsies Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā. Filma ir iekļauta festivāla konkursa programmā “Generation”, kurai šogad no visas pasaules bija pieteiktas vairāk nekā 2000 pilnmetrāžas un īsfilmu. Programmas kategorijā “14+” iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtēs žūrija, savukārt īpaša jauniešu žūrija vienai no filmām piešķirs balvu “Kristāla lācis”.

Filma stāsta par meiteni Raju, kura kopā ar jaunāko brāli dzīvo laukos un cīnās par savu vietu dzīvē, par savām mājām, par savu un brāļa nākotni. Bērnu tēvs ir miris, bet māte devusies meklēt darbu Anglijā. Bērni mīt kopā ar vecmāmiņu lauku mājās, taču arī viņa pēkšņi iet bojā. Bērni nonāk izvēles priekšā, vai ziņot par negadījumu, riskējot nonākt bērnunamā.

Filmas darbība notiek Latgalē, un filmas scenāriju rakstījis režisors.

Galvenās lomas filmā spēlē Elīna Vaska (Raja), Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis (skolotājs Oskars), Zane Jančevska, Ruta Birgere. Filmas mūzikas autors ir Ēriks Ešenvalds.

Filma tapusi studijā “Tasse Film”. Filmas budžets ir 500 tūkstoši eiro. Filmēšanas process organizēts četros posmos, tostarp filmēšana notika Londonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+