×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Renāra Vimbas filmai Berlinālē 14 konkurenti uz Kristāla lāci

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 11. februārī, Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sākas 66. Starptautiskais kinofestivāls, viens no pasaules festivālu lielā trijnieka”, un Latvijas dalība tur šogad ir īpaši nopietna – 14. februārī pasaules pirmizrādi konkursa programmā “Generation” piedzīvos režisora Renāra Vimbas debija, pilnmetrāžas spēlfilma “Es esmu šeit”, LA.lv pastāstīja Latvijas Nacionālā kinocentra speciāliste Kristīne Matīsa.

Uz Berlināli brauc arī daudzi aktīvi Latvijas kinoprofesionāļi, un Eiropas filmu tirgū darbosies Latvijas stends.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls ir iespaidīgs ikgadējs notikums pasaules kinodzīvē, tur katru gadu pulcējas vairāk nekā 20 000 kinoindustrijas profesionāļu (ieskaitot ap 3700 žurnālistu) no vairāk nekā 120 valstīm, taču Berlināle ir arī kinoskatītājiem draudzīgs festivāls – pagājušajā gadā tur tika pārdotas apmēram 330 000 kinobiļetes vairāk nekā 30 kinoteātros.

Berlināle ir arī viens no retajiem A klases festivāliem, kas speciālu uzmanību pievērš nākamā kinoskatītāja veidošanai, kopš 1978. gada rīkojot bērnu un jauniešu auditorijai domātu filmu konkursu Generation divām vecuma grupām. Latvijas filma “Es esmu šeit” iekļauta konkursā Generation 14plus, kas orientēts uz jauniešiem, vecākiem par 14 gadiem, un konkurēs par balvu “Kristāla lācis” ar vēl četrpadsmit citām pilnmetrāžas spēlfilmām no Francijas, Vācijas, Irānas, Zviedrijas, Jaunzēlandes, Austrālijas, Čīles, Indijas, Krievijas un citām valstīm.

“Abās Generation konkursa programmās iekļautas kopumā 63 īsfilmas un pilnmetrāžas filmas no 35 valstīm, atlasītas no apmēram 2000 iesniegtajām filmām – šī esot vislielākā priekšatlases konkurence, kāda jebkad piedzīvota Generation konkursā,” piebilst Matīsa.

Studijas Tasse Film un Renāra Vimbas filma “Es esmu šeit” ar angļu nosaukumu “Mellow Mud” tiks demonstrēta seansos 14., 15. un 21. februārī, biļešu iepriekšpārdošana uz 14.02. pirmizrādi Berlināles mājaslapā sākas 11. februārī plkst. 10.

Paralēli filmu izrādīšanai un konkursiem Berlināles ietvaros notiek arī Eiropas filmu tirgus, tajā aktīvi strādās Latvijas stends, kura izveidošanā sadarbojās Nacionālais Kino centrs, Latvijas Kinoproducentu asociācija un Rīgas Filmu fonds (Rīgas Dome). Stenda mērķis ir popularizēt Latvijas filmas, kopražojumu potenciālu un filmēšanas iespējas Latvijā kinoprofesionāļiem no visas pasaules. Stenda vizuālajam noformējumam izmantoti kadri no Latvijas jaunākajām spēlfilmām, kurās piedalījušies plaši pazīstami Eiropas klases aktieri no dažādām valstīm – vācietis Ulrihs Matess (Dāvja Sīmaņa “Pelnu sanatorija”), polis Viktors Zborovskis (Lailas Pakalniņas “Ausma”) un Šveices aktrise Sabīne Timoteo (Viestura Kairiša “Melānijas hronika”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+