×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

FOTO, VIDEO: Renārs Vimba no Berlīnes atgriezīsies ar Latvijas otro Kristāla lāci

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lieliskas ziņas no Berlināles: informācija festivāla mājas lapā liecina, ka Renāra Vimbas debijas filma “Es esmu šeit” (“Mellow Mud”) saņēmusi Kristāla lāča balvu kā labākā filma konkurencē “Generation 14+”.

Berlināles konkursam “Generation” šogad bija pieteiktas vairāk nekā 2000 filmu, programmas kategorijā 14+ kopā ar Renāra Vimbas debiju bija iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas.

Festivāls lepojas, ka konkursā ”Generation” – īpašajā jauniešu un bērnu filmu sacensībā, kāda nenotiek citos A klases festivālos -, filmu vērtētāji ir vienā vecumā ar filmu varoņiem. Kategorijā ”Kplus” filmas vērtē bērnu žūrija, bet kategorijā ”14plus” – jauniešu žūrija, šogad septiņu cilvēku sastāvā. Viņu piešķirtā balva, ”Kristāla lācis”, ir formā tāda pati un pēc nozīmes tikpat svarīga kā Berlināles galvenie ”Zelta lāči” un ”Sudraba lāči”.

Oficiālajā žūrijas paziņojumā teikts, ka viņus īpaši iespaidojusi filma, kas radījusi spēcīgus un izteiksmīgus tēlus, neraugoties uz aprautajiem dialogiem. “Pateicoties pārliecinošam galvenā sieviešu tēla portretējumam, mēs spējām viņu pavadīt ceļojumā, kas aizkustinoši attēlo pašnoteikšanās, spēka un atbildības meklējumus. Šī filma iedvesmojoši tvērusi personīgās izaugsmes procesu, kuru piedzīvo jaunieši, kļūstot par pieaugušajiem.”

Filmas galvenā varone ir vidusskolniece Raja Latgales laukos; viņa pēc tēva nāves un mātes aizbraukšanas uz Londonu ir vienīgā atbildīgā par mazo brāli un dzimtas mājām, kuras vecmāmiņa labāk gribētu pārdot. Rajai nākas saskarties ar grūtībām, kuru priekšā apjuktu pat pieaugušais, viņas un brāļa dzīve radikāli pārvēršas un arī pirmā mīlestība nav tikai saulaina vien, taču jaunās meitenes cīnītājas spars liek skatītājam turēt īkšķi, lai Rajai izdodas.

Filma producēta Latvijas studijā Tasse Film un to veidojusi internacionāla komanda – scenārija autors un režisors Renārs Vimba, operators Arnar Thorisson (Islande), komponists Ēriks Ešenvalds, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Stīna Skulme, montāžas režisors Georgios Mavropsaridis (Grieķija), skaņu režisors Jonas Maksvytis (Lietuva).

Galveno lomu – 17 gadus vecu meiteni Raju – filmā atveido Latvijas Kultūras akadēmijas studente Elīna Vaska, vecomāti – Ruta Birgere, bet brāli – Andžejs Jānis Lilientāls, savukārt angļu valodas skolotāju spēlē Edgars Samītis. Filmā piedalās arī Zane Jančevska, Indra Briķe, Rēzija Kalniņa, Jānis Kirmuška un Sandra Kļaviņa.

Latvijas kinoteātros filma “Es esmu šeit” būs skatāma no 26.februāra.

Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un ES programmas Radošā Eiropa – MEDIA finansiālu atbalstu.

Iepriekšējo Kristāla lāci no Berlīnes filmu festivāla atveda režisors Nils Skapāns, kurš to 1995. gadā ieguva par animācijas filmu “Lidojam” no seriāla “Munks un Lemijs”.

Pirms trim gadiem labi panākumi Berlinālē bija Jāņa Norda filmai “Mammu, es tevi mīlu!” un Ēvalda Lāča animācijai “Eži un lielpilsēta”. Abas filmas 2013. gadā bija iekļautas “Generation Kplus” sadaļā un abas saņēmušas apbalvojumus – Norda filma ieguva Starptautiskās žūrijas balvu un 7500 eiro naudas balvu. Savukārt Lāča animācijas filma ieguva žūrijas balvu, kā arī bērnu žūrijas diplomu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+