×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Renčaks: Pēc desmit gadiem nebūs vairs ne “Bites”, ne arī LMT un “TELE2”

Foto: LETAFoto: LETA

Freds Renčaks.

Nākamajā desmitgadē Eiropas Savienības (ES) regulas pilnībā un uz neatgriešanos izmainīs Eiropas telekomunikāciju tirgu, pēc desmit gadiem nebūs ne “Bites”, ne arī LMT un “Tele2”, intervijā aģentūrai LETA sacīja telekomunikāciju uzņēmuma “Bite” vadītājs Freds Renčaks.

Kā sacīja Renčaks, ES iniciētais vienotais digitālais tirgus atstās tikai lielos operatorus un nākamajos piecos līdz desmit gados Eiropas telekomunikāciju tirgus izskatīsies ļoti līdzīgs ASV tirgum, kur ir pamatā trīs operatori. “Tie būs pārstāvēti visā Eiropā, un mans minējums ir, ka tie varētu būt “Vodafone”, “Telefonica”, vēl kāds, bet to nebūs vairāk par trim,” stāstīja Renčaks. “Nebūs nekādas “Bites”, nekāda LMT, arī “TeliaSonera” un “Tele2″ nebūs.”

“Šie uzņēmumi kļūs supermazi, un tiem nebūs alternatīvu ceļu,” turpina Renčaks. “Nākamajos desmit gados būs milzīga Eiropas telekomunikāciju uzņēmumu konsolidācija un racionalizācija.”

Renčaks norāda, ka sarunās ar regulatoriem Briselē kļuvis skaidrs, ka vienotā digitālā tirgus sākotnējā vīzija bijusi tāda, ka “Bite” un citi mazie operatori varētu strādāt Londonā, Spānijā, Francijā, bet realitātē tā tomēr nebūs. “Tieši pretēji. Latvijas operatori gan nepazudīs, tie šeit aizvien būs, bet zem citiem nosaukumiem,” piebilst Renčaks.

SIA “Bite Latvija” pērn apgrozīja 59,6 miljonus eiro, bet nopelnīja 4,57 miljonus eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Lietuvā reģistrētajam “Bite Lietuva UAB”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+