×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Rencēnu muiža tiks atjaunota

Foto - Auseklis LoginsFoto - Auseklis Logins

Kas tagad saimnieko Rencēnu muižā? 
Aina Baltiņa Rīgā

Kopš februāra Rencēnu muižai ir jauns īpašnieks – Fēlikss Lūkins, dr. Lūkina acu klīnikas vadītājs un vadošais ķirurgs, kurš īpašumu iegādājies no mantiniekiem, kas dzīvo ASV. F. Lūkins vēl nav gatavs stāstīt “Latvijas Avīzes” lasītājiem par saviem turpmākajiem plāniem Rencēnu muižā, sakot, ka runās pēc pusgada vai gada, kad būs kas vairāk padarīts. Pagaidām ēkām tikai uzklāti jauni jumti un sākts izkopt parku un dīķus. Šajos darbos dakterim palīdz četri pieci vīri no vietējiem. F. Lūkinam ir nodoms nākotnē muižas īpašumā nedaudz nodarboties ar lauksaimniecību un gaļas lopu audzēšanu, kā arī attīstīt vietējo ražošanu, jo īpašums aizņem lielu zemes platību. Savukārt tā dēvētās Vecās kungu mājas restaurācijā Kultūras ministrija ir ieinteresēta piesaistīt Eiropas līdzekļus, jo ēka ir kultūras un vēstures piemineklis un tur varētu tapt muzejs. Tāpēc F. Lūkinu apbēdina to cilvēku rīcība, kuri zog muižā būvdarbu laikā atrastos priekšmetus, jo tie varētu noderēt muzejam.

Muižā notiekošo atbalsta arī Burtnieku novada pašvaldība. “Tas nav mūsu īpašums, taču uz dažādiem saskaņojumiem īpašniekam nav lieki jāgaida,” saka novada domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

Par Rencēnu muižas likteņa pavērsienu īpaši priecājas Mirdza Belogrudova, kura pavadījusi muižā bērnību un kurā strādājuši viņas senči. Rencēnu muižas komplekss Ziemeļvidzemē ir vairāk nekā 400 gadu sens. “Fēlikss Lūkins regulāri ar mani sazvanās, interesējas arī par muižas vēsturi, senajām fotogrāfijām. Viņš ir darītājs, ne runātājs. Man sirds ir mierīga – Rencēnu muiža vairs nesagrūs,” gandarīta M. Belogrudova.

F. Lūkins aicina visus, kam ir kāda informācija par Rencēnu muižu, sazināties ar viņu pa e-pastu info@hof-ranzen.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+