×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Rencēnu pagastā, dzēšot kūlu, vīrietis guvis apdegumus

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izbraucis uz 120 notikumiem. Kopumā dzēsti 88 ugunsgrēki, t.sk. 51 kūlas ugunsgrēks, veikti 19 glābšanas darbi, kā arī deviņi bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cieta divi cilvēki, viens no tiem guva apdegumus, dzēšot degošu kūlu, portāls “LA.lv” uzzināja VUGD.

Vakar ap plkst. 15.36 ugunsdzēsēji devās uz Burtnieku novada Rencēnu pagastu, kur dega kūla 1 ha platībā. Liesmas nodzēst bija mēģinājis arī zemes īpašnieks, apmēram 70 gadus vecs vīrietis, kurš guvis roku apdegumus. Cietušais nodots mediķiem. Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas šis ir jau ceturtais cilvēks, kurš cietis kūlas ugunsgrēkos.

Līdzīgi gadījumi bija arī 28. martā Daugavpils novada Dubnas pagastā un 5.aprīlī Olaines novada Jāņupē. Taču, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, var pieļaut, ka cietušo skaits ir lielāks, jo gadās, ka degošo kūlu nodzēst iedzīvotājiem izdodas saviem spēkiem, nesaucot palīgā ugunsdzēsējus, taču dzēšanas laikā gūtas traumas un pēc tam jau cilvēki paši vēršas pie mediķiem pēc palīdzības. Divos kūlas ugunsgrēkos ir atrasti arī bojā gājuši cilvēki – 5. aprīlī Dundagas novada Kolkas pagastā un 11.aprīlī Ludzas novada Pildas pagastā. Abos gadījumos notikuma apstākļus un nāves cēloņus izmeklē Valsts policija.

Savukārt plkst.16.24 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Rīgā, Pļavnieku ielā kādā deviņstāvu dzīvojamā mājā jūtama dūmu smaka. Septītā stāva dzīvoklī bija sācis gruzdēt uz grīdas esošais elektriskais sildītājs un grīda.

Ar dūmiem saindējās 84 gadus vecā dzīvokļa saimniece, kura nodota NMPD mediķiem. Pateicoties tam, ka mājas iedzīvotāji savlaicīgi zvanīja uz tālruni 112 un informēja par savām aizdomām, ka varētu būt notikusi aizdegšanās, uguns liesmas nebija izplatījušās lielā platībā un dzīvoklī esošo cilvēku izdevās paglābt no iespējami lielākas nelaimes. Uz līdzīgiem izsaukumiem VUGD brauc bieži, kad ir tikai informācija par to, ka kāpņu telpā jūtams sadūmojums. Daudzos gadījumos tas ir bijis maldinošs izsaukums, jo, piemēram, kādā dzīvoklī sadūmojums radies no neveiksmīgi iekurinātās krāsns. Taču cilvēkiem nav jābaidās zvanīt operatīvajiem dienestiem, jo, ja aizdomas par iespējamo ugunsgrēku neapstiprinās, neviens netiks sodīts. Savlaicīgi saņemta un pārbaudīta informācija var glābt cilvēku dzīvības.

Vakar plkst.10.24 tika saņemta satraucoša informācija, ka Jēkabpilī, Artilērijas ielā, izcēlies ugunsgrēks Naftas uzglabāšanas bāzē. Uz notikuma vietu steidzās ugunsdzēsēji ne vien no Jēkabpils daļas un posteņiem, bet arī Aizkraukles, Preiļu un Madonas daļas un posteņiem – kopumā desmit autocisternas un viena autokāpne. Naftas bāzē dega vienstāvu ķieģeļu ēka, kurā bija naftas produktu sūkņu stacija un tajā esošie naftas produktu atlikumi 70 m2 platībā.

Savukārt plkst. 10.58 Preiļu novada Pelēču pagastā kādam vīrietim virsū bija uzkritusi slikti piestiprināta sējmašīna. Kad notikuma vietā ieradās glābēji, vīrieti jau tuvumā esošie cilvēki bija atbrīvojuši. Neatliekamās palīdzības mediķi cietušo nogādāja slimnīcā. Kā liecina jau iepriekšējo gadu pieredze, sākoties aktīvajai lauku darbu sezonai, notiek līdzīgi nelaimes gadījumi, ja netiek ievēroti darba drošības noteikumi. VUGD aicina ikvienu, veicot lauksaimniecības darbus, būt uzmanīgiem un neaizmirst par darba drošību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+