×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Renesanses nošu raksti “Ars Antiqua Riga” sniegumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā 1. maijā notiks vokālās grupas “Ars Antiqua Riga” koncerts, kurā skanēs pasaulē reti atskaņota angļu renesanses mūzika no senā mūzikas manuskripta “Ītonas kora grāmata”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents un tenors Pēteris Vaickovskis.

Vokālā grupa “Ars Antiqua Riga” darbību uzsāka 2010. gadā, kā galveno mērķi izvirzot kvalitatīvu 12. līdz 15. gadsimta mūzikas atskaņošanu, pētīšanu un popularizēšanu Latvijā. Savas gaitas sākusi ar pagaidu nosaukumu “Sine Nomine”, grupa debitēja, izpildot Johana Okehema (1410 – 1497) mesu “Mi-mi”.

Pēcāk jau ar nosaukumu “Ars Antiqua Riga” vokālā grupa uzstājās 2013. gadā pirmajā Rīgas “A Cappella” festivālā. Tās mākslinieciskais vadītājs un reizē arī bass ir diriģents Pēteris Vaickovskis. Kopā ar viņu grupas pamatsastāvā darbojas vairāki Latvijas profesionālo koru mākslinieki: kontrtenors Rūdolfs Bērtiņš, tenors Aigars Reinis, tenors Jānis Kurševs un baritons Uģis Meņģelis.

“Ars Antiqua Riga” regulāri uzstājas Rīgas Domā, atskaņot Eiropas viduslaiku un renesanses mūziku. Pērn vokālā grupa Senās mūzikas festivālā piedalījās atklāšanas koncerta uzvedumā – Burkarda Valdisa “Līdzībā par pazudušo dēlu”, bet šajā sezonā dziedoņi piedalās vairākās koncertprogrammās – “Tjudoru laika mūzika”, “Perotīns un Perts”, “Messe de Nostre Dame 650”. Šīs programmas atskaņotas gan Rīgas Domā, gan citviet Latvijā, tostarp Krimuldas evaņģēliski luteriskajā un Cēsu Svētā Jāņa baznīcā.

Gaidāmajā koncertā, kam par godu izvēlētajai muzikālajai partitūrai dots nosaukums “Ītonas kora grāmata”, skanēs šī reti atskaņotā mūzika. “”Ītonas kora grāmata” ir Anglijas 15. gadsimta sakrālās mūzikas manuskripts, kas no 1500. līdz 1505. gadam apkopots Ītonas koledžā, kuras dibinātājs 1440. gadā bija karalis Henrijs VI. Kora grāmatā ir iekļauti 24 komponistu darbi. Daudzas motetes līdz mūsdienām nav saglabājušās, bet tās, kuras ir izdevies pilnīgi vai daļēji restaurēt, atklāj 15. gadsimta dziedātāju un komponistu augsto meistarību polifonijas mākslā,” stāsta ansambļa pārstāve Kristiāna Vaickovska.

Lai parādītu krāšņu polifonā izklāsta daudzbalsīgu skanējumu, koncertprogrammā vokālās grupas “Ars Antiqua Riga” pamatsastāvam piepulcēsies vairāki profesionāli kora mākslinieki.

Varbūt noder

Koncerts 1. V 21.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+