Latvijā
Novados

Reņģēdājiem sestdien jādodas uz festivālu Salacgrīvā0

Foto: LETA

Sestdien, 19. maijā, Salacgrīvā, Ostmalas laukumā notiks “Otrais Reņģēdāju festivāls”. Notikums sāksies 10 no rīta un beigsies nākamajā rītā, portālu LA.lv informēja festivāla satura producents Dzintris Kolāts.

“Reņģēdāju festivāla pamata uzstādījums paliek nemainīgs – celt godā pavasara reņģi, reņģu ķērājus un Reņģēdājus. Krastā brauks zvejas vīri un smels gribētājiem reņģes tieši no laivām. Programmā šogad plaša reņģu un citu zivju izēšanās pie koka galdiem Salacgrīvas ostmalā. Reņģu pavāru konkursā šoreiz piedalās ģimenes nevis glauno restorānu pavāri”, skaidro Dz.Kolāts.

Festivāla šī gada devīze – “Reņģēdāji – amata meistari”. Festivāla laikā darbosies mūrnieku, koka meistaru, jumtu licēju, zāles pļāvēju un trimeru, maizes cepšanas un citas publiskas darbnīcas. Interesenti varēs aplūkot retro motociklu “JAWA” mobilo izstādi, kā arī zvejnieka Andra Skujas jaunradītās gleznas.

Turpat blakus darbosies Rakaru murdiņš, kur bērni visu dienu varēs droši spēlēties, dziedāt, zīmēt un rakaroties, kamēr lielie kārtos lielās lietas. Laikā no plkst. 11 līdz 12 visa lielā skatuve būs atvēlēta mazajiem Bērnu svētku ietvaros.

Festivāla sportiskajā daļā šoreiz “skrējiens uz bodi” – gar jūras krastu no Salacgrīvas līdz Kuivižiem un atpakaļ. Miesas stiprinieki samēros spēkus svaru bumbu celšanā un virves vilkšanā.

Norisi caurvīs pašdarbības kolektīvu – dziedātāju, dejotāju, muzikantu un kumēdiņu rādītāju priekšnesumi. Notikumus vietējā dialektā komentēs Svētciema un Salacgrīvas sievas, nelaižot garām bargas kritikas iespēju. Savus iekarotājus gaidīs Umurkumurs.

Visu dienu turpināsies plaša zivju, garšvielu, eļļu, etiķu kā arī amatniecības darinājumu tirgošana.

Vakarpusē, pēc balvu un reņģu sadalīšanas, koncertu ripinās kapela “Zeļļi”. Zaļumballi spēlēs pašmāju “Avārijas Brigāde” un “Vēja muzikanti”.

Dienas pasākumi ir par brīvu. Koncerta un zaļumballes ieeja – 5 eiro, pensionāriem, personām ar invaliditāti un bērniem līdz skolas vecumam- 3 EUR. Bērniem līdz 3 gadu vecumam bez maksas. Biļetes – pirms koncerta pasākuma vietā.

Reņģēdāju festivālu organizē Salacgrīvas novada pašvaldība.

LA.lv