Latvijā
Vēsture

Renovējot Saeimas reprezentācijas telpas, atrod nozīmīgas vēstures liecības1

Ekrānšāviņš no Youtube.com. Video: Saeima

Saeimas nama reprezentācijas telpās, kurās ikdienā uzņem ārvalstu viesus, renovācijas laikā uzieti nozīmīgi atklājumi no Vidzemes bruņniecības laika, informē Saeimas Preses dienests.

Viens no tiem ir 19. gadsimta vidū tapis unikāls sienas gleznojums, kuru restauratori tagad atjaunojuši, un tas apskatāms Saeimas Viesu zālē. Restauratori norāda, ka historisma laika sienas gleznojumi Latvijā nav daudz saglabājušies. Gleznojuma pamats rūpīgi nostiprināts, atjaunots ar speciāli pie meistariem pasūtītām krāsām, kuras tapušas tikai no dabiskām sastāvdaļām.

Savukārt Brūnajā zālē atrasti senlaicīgi tapešu fragmenti. Kopumā zālē bijuši pieci tapešu slāņi, senākais – no 1867. gada. Pirmās ir brūnas ar ziedu pušķiem, otrās – jau barokālākas, redzams, ka tās mainītas ik pēc desmit gadiem.

Renovācijas laikā meistariem nākuši gaismā arī citi atklājumi, kā, piemēram, spogulis, kurš sākotnēji bijis zeltīts, bet pēc tam bronzēts. Kopumā šie atklājumi sniedz vērtīgu informāciju par interjera izveides principiem, norāda restauratori.

LA.lv