Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
26. februāris, 2014
Drukāt

Rēns: ES ekonomiskā izaugsme nostiprinās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns paziņojis, ka bloka ekonomiskā izaugsme turpmākajos gados uzņems straujākus tempus un ka lielākos ekonomiskos satricinājums ES jau pārdzīvojusi.

“Eiropā nostiprinās ekonomiskā atlabšana,” paziņojis ES komisārs Rēns, norādot, ka šogad bloka ekonomika varētu pieaugt par 1,5 procentiem, bet nākamgad – par diviem procentiem. “Ņemot vērā to, ka eiropieši un Eiropas uzņēmēji kļūst aizvien ekonomiski paļāvīgāki un drošāki, izaugsmi veicinās iekšējā pieprasījuma un patēriņa pieaugums,” sacījis Rēns.

Pērnajā pavasarī beidzot pārvarējusi 18 mēnešu ilgo ekonomisko lejupslīdi, 2013. gada deviņos mēnešos ES kopējā ekonomika pieauga par 0,6 procentiem, norāda interneta vietne “EUObserver.com”. Eirozonas ekonomisko spēkstaciju Vācijas un Francijas ekonomika šogad palielināsies par attiecīgi 1,8 un 1,1 procentu, bet Latvijas ekonomika 2014. gadā varētu pieaugt pat par 4,2 procentiem, uzskaitīja Rēns.

Eiropas Komisija cer, ka pēc sešu gadu nepārtrauktas ekonomiskās lejupslīdes arī Grieķija beidzot varētu uzrādīt ekonomisko izaugsmi – aptuveni 0,6 procentu apmērā šogad un 2,9 procentu apmērā nākamgad. “Vienīgi Kipras un Slovēnijas ekonomika, visticamākais, šogad vēl atradīsies recesijā. Taču plānots, ka 2015. gadā visas 28 ES dalībvalstis baudīs ekonomisko izaugsmi,” paziņojis Rēns.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+