Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
1. februāris, 2015
Drukāt

Reorganizācijai vai slēgšanai pieteiktas trīs skolas

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apstiprināja trīs pašvaldību iesniegumus no nākamā mācību gada reorganizēt vai slēgt trīs izglītības iestādes, aģentūra LETA uzzināja IZM.

IZM apstiprinājusi divu izglītības iestāžu reorganizāciju. No nākamā mācību gada tiks apvienotas Cēsu 2.vidusskola un Cēsu pilsētas pamatskola. Jaunajā mācību gadā tā darbosies kā Cēsu pilsētas vidusskola.

Tāpat IZM apstiprināja Rīgas 24.vidusskolas un 32.vidusskolas apvienošanos vienā mācību iestādē, kļūstot par Rīgas Austrumu vidusskolu.

No 2015./2016.mācību gada tiks slēgta Rīgas 68.vidusskola, to pievienojot Rīgas 34.vidusskolai.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, pašvaldībām iesniegumi par skolu reorganizāciju, slēgšanu vai atvēršanu IZM jāiesniedz sešus mēnešus pirms jaunā mācību gada sākumam. Galīgais reorganizējamo un slēdzamo skolu saraksts varētu būt zināms martā.

Lielākie skolu tīkla optimizēšanas un kārtošanas darbi sākušies līdz ar krīzi 2009.gadā, gada laikā skolu skaitu visā valstī samazinot par teju 100 vienībām. 2009.gada 1.septembrī tika reorganizētas 84 izglītības iestādes.

Garš bija arī slēgto skolu saraksts – IZM toreiz akceptēja 57 izglītības iestāžu, kurās vēl 2008.gadā kopā mācījās vairāk nekā 5500 skolēni, slēgšanu.

Pēc 2009.gada skolu slēgšana turpinās, tomēr to skaits samazinājies līdz divām iestādēm 2013.gadā un četrām – 2014.gadā. Sešu gadu laikā pašvaldības ar IZM vienojās par 98 skolu slēgšanu – visvairāk – Rīgā un Latgalē.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (31)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+