Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Reperis Ozols digitālā mūzikas izlasē apkopojis spilgtākos hip hop hitus

Foto - LetaFoto - Leta

Ieskandinot festivālu vasaru Latvijā, hip hop izpildītājs Ģirts Rozentāls jeb Ozols sastādījis digitālu hiphop mūzikas izlasi “Urban Hits”, kas pieejama Latvijas Mobilā Telefona (LMT) “Spotify” kanālā.

Ozols izlasē apkopojis zīmīgus hip hop žanra skaņdarbus, kas tapuši laika posmā no 1979. gada līdz pat 2016. gadam. Izlasē iekļautas gan tādu hip hop izpildītāju kā “The Sugarhill Gang”, “Slick Rick” un “House of Pain” dziesmas, gan arī deviņdesmito gadu spožāko hip hop mākslinieku, piemēram, Cypress Hill, 2pac, NAS, Jay Z un Busta Rhymes skaņdarbi. Savukārt pēdējās desmitgades noskaņas “Urban Hits” izlasē raksturo repa superzvaigžņu The Game, Meek Mill, Rick Ross, Kendrick Lamar un ASAP ROCKY hiti.

“Apkopotie skaņdarbi ir nozīmīgi žanra pieturpunkti ne tādēļ, ka tie savulaik ir iekarojuši radio topu virsotnes vai daži no tiem ir tikai subkultūrā atpazīti. Drīzāk šajā atskaņošanas sarakstā dzirdami izpildītāji un grupas, kas bijuši un vēl aizvien ir nozīmīgi žanra viedokļu līderi, atstājot būtisku ietekmi uz hip hop mūzikas attīstību,” stāsta izlases autors.

Tādas mūzikas straumēšanas vietnes kā “Spotify” ir mainījušas veidu, kā Latvijas iedzīvotāji pērk un klausās mūziku. Arvien biežāk mūzikas kompaktdisku un nelegāli lejuplādētu ierakstu vietā priekšroka tiek dota mūzikai, kas telefonā jebkurā vietā un laikā pieejama tiešsaistē. Dziesmu klāsts ir ļoti plašs, tādēļ mūzikas straumēšanas servisos jo īpaši populāras ir dziesmu izlases. LMT “Spotify” kanālā sekotājiem pieejamas vairākas izlases, kuras papildinās gan ikdienu, gan sirsnīgas kopā sanākšanas ar draugiem un tuviniekiem. Piemēram, “LMT “Spotify” ballītes”, ko gatavojis Toms Grēviņš, Māras Upmanes Holšteinas gatavotā “Saulrieta dziesmu izlase” un Klāsa Vāveres veidotā digitāla šūpuļdziesmu izlase “Recent Lullabies”.

Hip hop mūzikas izlasē Urban Hits iekļautas 24 kompozīcijas, kas, atspoguļojot mūsdienu urbānā laikmeta garu, ar savu enerģisko skanējumu priecēs klausītājus 1 stundas un 34 minūšu garumā.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+