×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Represētie aicina politiķus nepiekāpties svešu varu ietekmei

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts institūcijām ir vērts vairāk padomāt par to, lai valsts vadītāju līmenī neatkārtotu pārāk lielu piekāpšanos, jo tomēr ir cilvēku grupējumi, kuri ir ieinteresēti, lai Latvijā nebūtu miers, un kuriem ir savas intereses, šodien, pieminot 1941.gada 14.jūnija represiju upurus, pie Brīvības pieminekļa teica Latvijas Politiski represēto apvienības vadītājs Gunārs Resnais.

“Mēs jau 22 gadus nākam pie Brīvības pieminekļa, esam brīvi, un es gribētu aicināt vismaz šajā piemiņas dienā nedomāt par to, kas mūsu valstī nav izdevies, nav tā kā cerējām, bet apzināties, ka viss tas, kas mums ir tagad – gan labais, gan kļūdas – ir mūsu. Mēs, vecākā paaudze, ticam jauniešiem, ticam studentiem, ka viņi turpinās mūsu iesākto, lai Latvija būtu brīva, lai turpinātos latvietība, jo latvieti nevajag aicināt sadarboties ar cittautiešiem, jo mēs vienmēr esam toleranti pret cilvēkiem, kuriem patīk Latvija, tās daba, kas daudzmaz ciena arī mūs,” sacīja Resnais.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) savā uzrunā atgādināja traģiskos notikumus pirms 71 gada, kad no Latvijas izsūtīja dažādu tautību cilvēkus, kuru vienīgais noziegums bija darbs savas valsts labā, viņi vidū bija daudz inteliģences, garīdzniecības pārstāvju, kuri tika nogalināti vai mira bada nāvē Sibīrijā.

“Mums katru dienu ir jāatceras, ka nedrīkst būt tādu noziegumu pret cilvēci, kas paliek nesodīti, jāatceras, ka katra cilvēka dzīvība ir svētums,” teica Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās cilvēkiem, kuri ticēja savas valsts, brīvībai un neatkarībai. Viņa aicināja ikvienu apzināties, ka arī šodien visiem ir kopīgi jāstrādā, lai Latvija būtu plaukstoša valsts, un nestrīdēties par maznozīmīgām lietām.

Atceroties 1941.gada 14.jūnijā izvestos Latvijas iedzīvotājus, šodien vairāki simti vecākās paaudzes cilvēku kopā ar Saeimas deputātiem, ministriem, Nacionālo bruņoto spēku (NBS), ārvalstu vēstniecību pārstāvjiem Brīvības pieminekļa pakājē nolika ziedus.

Pirms ziedu nolikšanas notika svinīga Goda sardzes maiņa, kā arī NBS orķestris atskaņoja valsts himnu. Šogad piemiņas pasākumā pie Brīvības pieminekļa nepiedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš šodien piedalās komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītajos pasākumos Gulbenes novadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+