×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Repše atgriežas, varētu dibināt jaunu partiju

repse_km_4

Bijušais Ministru prezidents un partijas “Jaunais laiks” dibinātājs Einars Repše kopā ar domubiedriem nodibinājis biedrību “Latvijas attīstībai” un pieļauj iespēju, ka ar laiku šī biedrība varētu pārtapt partijā.

 

Jauno biedrību E. Repše izveidojis kopā ar politiķiem, ar kuriem sadarbojās, jau dibinot “Jauno laiku”, – Edgaru Jaunupu un Danu Titavu. Biedrības dibinātāju vidū ir arī uzņēmēji Olafs Berķis, Valērijs Belokoņs un Uldis Mierkalns, kuri bijuši arī “Jaunā laika” finansētāji. Tāpat kā biedrības dibinātāji tiek nosaukti uzņēmēji Donāts Vaitaitis, Ainārs Ščipčinskis un Agris Strautnieks, tiesību eksperte Baiba Fromane.

Biedrība piedāvāšot savu redzējumu un risinājumus, kā veicināt Latvijas izaugsmi.

 

Taču E. Repše, kurš tāpat kā E. Jaunups, šobrīd ir partijas “Vienotība” biedrs, pieļauj, ka nākotnē jaunā biedrība varētu pārtapt partijā. Kamēr cita partija nav izveidota, politiķis neredzot problēmu palikt “Vienotības” rindās.

 

E. Repše, kopš atstāja finanšu ministra amatu pirmajā Valda Dombrovska valdībā, bija nodevies mākslīgā intelekta pētniecībai un kļuvis presei faktiski nepie-
ejams. Nu viņš ir gatavs stāstīt par saviem mērķiem un nodomiem. Kas licis E. Repšem atkal parādīties priekšplānā? “Es un mani draugi sapratām, ka nevaram vairs stāvēt malā. Ja dzīvojam demokrātiskā sabiedrībā, katram roka jāpieliek un nevar valsts attīstību atstāt pašplūsmā,” viņš atbild.

E. Repše uzsver: viņš sabiedriskajā dzīvē neatgriežas tāpēc, lai noliegtu pie varas esošo partiju spējas. “Vienotība” darot svarīgu un vajadzīgu darbu, tāpat par Zatlera Reformu partiju E. Repše izsakās atzinīgi. Ar šīm partijām jaunā biedrība sadarbošoties. Taču evolūcijai esot nepieciešama daudzveidība, tieši tāpēc tiek pieļauta vēl kādas partijas dibināšana.

“Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzskata, ka jaunās biedrības piedāvātās idejas ir labas, un pozitīvi vērtē to, ka radusies jauna platforma, kas domās par valsts attīstību.

 

Uzziņa

Biedrība “Latvijas attīstībai” paziņojumā presei pievienojusi arī 14 principus, pie kuriem sola stingri turēties. Lūk, daži no tiem:

Ģeopolitiski Latvija ir Ziemeļeiropas valsts. Gan ģeogrāfiski, gan mentāli, gan ekonomiski mēs esam daudz tuvāki ziemeļiem, nevis austrumiem.

Patriotisma un integrācijas galvenais balsts ir Latvijas vispusīga un nepārtraukta attīstība.

Latvijas politikā populismam jākļūst par slikto toni – mēs esam maza valsts, kas nevar atļauties vitāli svarīgus jautājumus atlikt uz vēlāku laiku vai risināt tos paslepus, ja tie ir nepopulāri un grūti. Sabiedrībai un politiķiem jāspēj racionāli un atklāti debatēt, lai pieņemtu attīstībai nozīmīgus lēmumus.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+