Latvijā
Politika

Repše: Esmu bezdarbnieks un mācos par krāsotāju; politikā nelaužos36


Einars Repše
Einars Repše
Foto: Timurs Subhankulovs

Politiķis, ekspremjers Einars Repše, par kuru beidzamajā laikā publiskajā telpā nav daudz informācijas, šobrīd ir bezdarbnieks un, kā pats izsakās intervijā laikrakstam “Latvijas Avīze”, mācās par krāsotāju, jo līdz gleznotājam viņam vēl esot jāizaug.

Vaicāts par darbošanos partijā “Latvijas attīstībai”, Repše uzver, ka seko līdzi, bet nevēlas ” lauzties neaicināts.”

“Jocīgi, kad man nebija pieredzes, bet tikai jaunības degsme un entuziasms, amati mani gandrīz paši sameklēja, un tas bija iespēju laiks. Darbā, protams, esmu pieļāvis arī kļūdas, neveiksmes, bet to lai vērtē cilvēki – vai vairāk bijis kļūdu vai sasniegumu. Tagad 55 gados uzkrājušās prasmes un pieredze dažādās jomās, tās varētu likt lietā, bet izskatās, ka šīs zināšanas nevienam nevajag. Pārāk neskumstu, zināšanas noder vienmēr, un gan liktenis parādīs, kur tās tālāk izlietot,” secina Repše.

Saistītie raksti

Tāpat bijušais premjers atturīgi vērtē pašreizējo valdības vadītāju Māri Kučinksi, jo pagājis pārāk īss laiks kopš viņa valdības apstiprināšanas. “Latvijā patīk vadītāji, kas izskatās mierīgi, stabili, lielākoties neko īpašu nedarot. Tā ir kā recepte ilgmūžībai politikā. Kolīdz sāc darīt, parādās risks pieļaut kļūdas. Kolīdz iededzies, parādās tie, kam degsme nepatīk. Daudzi reformatori beiguši karjeru, iegūstot tikai ienaidniekus. Vienlaikus pastāv aktuālas, sāpīgas problēmas, kas nekavējoties jārisina varai un premjeram. Aktuālākā, protams, ir veselības aprūpe. Brīnos, cik milzīgā ietiepībā politiķi un eksperti turpina mīņāties uz vietas, prasot vien papildu naudu. To grib likt neefektīvā, caurumainā sistēmā, nedomājot, kā šo sistēmu reformēt. Nesaimnieciskuma tur ir bez gala, un tas noēd lielu daļu līdzekļu,” atzīst Repše.

Visu interviju ar Einaru Repši lasiet 25. aprīļa “Latvijas Avīze” un laikraksta e-izdevumā.

LA.lv