×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Repše: Esmu iesaistījies aktīvajā politikā

Foto - LETAFoto - LETA

Ekspremjers un biedrības “Latvijas attīstībai” dibinātājs Einars Repše ar biedrības izveidi ir atkal iesaistījies aktīvajā politikā.

Repše intervijā laikrakstam “Diena” atzinis, ka biedrība izteiks savu piedāvājumu, lai pretendētu uz politisko varu. Viņš cer, ka līdz tam biedrība augs gan fiziski, gan intelektuāli. “Esmu jau teicis, ka kāda mums radniecīga organizācija, visticamāk, izveidosies un iesniegs sarakstu nākamajās Saeimas vēlēšanās,” piebildis politiķis.

Pēc Repšes vārdiem, biedrības attiecības ar partiju “Vienotība” esot ļoti labas. “Politiskā greizsirdība ir jāliek pie malas. Augstu vērtēju “Vienotību”, viņi turpinās darīt savu darbu, un redzu, ka nākotnē varēsim sadarboties. Tai pašā laikā “Vienotība” nevarēs tik tiešā veidā koncentrēties uz attīstības idejām, kuras objektīvu apstākļu dēļ sākotnēji nebūs populāras visu sabiedrības slāņu acīs. Mēs esam tie, kas koncentrēsies uz attīstības idejām. Tādā veidā aizpildot politisko vakuumu šajā jomā. Mūsu biedrība tāda arī paliks un būs atvērta arī citu partiju biedriem.”

Politiķis uzsvēris, ka negrib kritizēt pašreizējo valdību. “Manuprāt, īpaši premjers [Valdis Dombrovskis] ir viens no labākajiem, kāds mums ir bijis visā Latvijas vēsturē,” sacījis Repše, “visi pārējie premjeri, ja neskaita Meierovicu un Ulmani, acīmredzot bijuši vēl vājāki, vismaz cik mēs varam spriest pēc spējas noturēt koalīciju diezgan grūtos apstākļos. Manuprāt, ļoti svarīgi faktori valdības vadītājam ir viņa godīgums un kompetence. Mēs nekritizēsim pašmērķīgi valdību, lai būvētu sev politisko kapitālu.”

Repše skaidrojis, ka biedrība izveidota, jo “draugu lokā nonācām pie atziņas, ka lietas ir ļoti nopietnas un ka varam pazaudēt to valsti, kuru esam atguvuši”.

“Mēs ne tikai fiziski izmirstam, bet arī zaudējam iedzīvotāju emigrācijā. Mūsu jau kļūst kritiski maz. Arvien vēl palikušajiem nav tādas nopietnas trauksmes sajūtas, arvien turpinām strīdēties un par ļoti otršķirīgiem jautājumiem. Neesam apzinājušies, ka faktiski nācijas “būt vai nebūt” ir tas, vai spēsim saņemties un nodrošināt attīstību. Jo tikai tas un nekāda cita emigrējošo mājās saukšana nestrādās. Tāpēc šajā kritiskajā brīdī mēs kopā ar draugiem, no kuriem daudzi ir uzņēmēji, sapratām, ka nedrīkstam ļaut notikumiem virzīties pašplūsmā,” sacījis Repše.

Repšes vērtējumā, cilvēki Latvijā līdz šim brīdim neesot apzinājušies nacionālā mērogā, ka attīstība – “tas nav kaut kas, kas nokrīt pats no debesīm”. “Tu vienkārši dari savas ikdienas lietas un pēkšņi sāc attīstīties. Tā nenotiek. Valstis, kas ir attīstījušās, savā vēsturē noteiktā posmā ir sapratušas, ka ir slikti, un pieņēmušas noteiktus lēmumus attīstīties,” teicis politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+