×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
30. augusts, 2014
Drukāt

Repše iepazīstina ar veselības aprūpes reformu (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" vadītājs Einars Repše.

Norādot uz nepieciešamību atbalstīt Ukrainu un iepazīstinot ar partijas “Latvijas attīstībai” (LA) piedāvāto veselības aprūpes reformu, šodien LA kongresu atklāja politiskā spēka vadītājs Einars Repše.

Starptautiskā drošības situācija ir kļuvusi vairāk nekā slikta un pašlaik dzīvojam blakus valstij, kas ar militāru spēku iebrūk draudzīgā kaimiņvalstī, tikai lai to pakļautu, norādīja politiķis. Līdz ar to “mūsu atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem šodien ir kritiski svarīgs”.

Latvijai ir jāuzņemas iniciatīva un jāpulcē Eiropas vadītāji Ukrainā, tādā veidā skaidri parādot, ka Eiropa nepieļaus tās okupāciju, līdzīgi kā vairāku valstu vadītāji to izdarīja 2008.gadā Gruzijā, šādu pārliecību pauda Repše.

Viņš akcentēja, ka Latvija nedrīkst gaidīt 2020.gadu, lai aizsardzībai nodrošinātu sen solītos 2% no nacionālā kopprodukta. “Mūsu valdība ir izrādījusies ļoti lēnīga – ne prātīga vai apdomīga, bet tieši lēnīga – tik apjukusi no jebkuriem jaunajiem apstākļiem, ka nespēj pieņemt nekādus lēmumus,” kritiski izteicās LA līderis.

Repše norādīja, ka LA nodrošinās pieejamu, kvalitatīvu veselības aprūpi bez līdzmaksājumiem. Partija uzlabos izglītības kvalitāti, kas pavērs labākas iespējas jauniešiem. Politiķis solīja samazināt nodokļus un iedrošinās uzņēmumus palielināt algas.

“Vissvarīgākais šodien – mums vairs nav pieņemama katastrofālā situācija mūsu veselības aprūpē. Garās rindas, dārgie līdzmaksājumi un kvalitātes trūkums dara sistēmu necilvēcīgu,” norādīja Repše.

No valsts centrāli administrētas sistēmas jāpāriet uz apdrošināšanas modeli, skaidroja politiķis. “Pēc mūsu piedāvājuma valsts nopirks labas un uzticamas apdrošināšanas polises katram iedzīvotājam. Bērniem un pensionāriem polises būs ar plašāku iekļauto pakalpojumu klāstu un zālēm. Pārējiem būs pamata pakalpojumi, bet katrs varēs sevi brīvprātīgi apdrošināt arī papildus,” sacīja Repše.

Sanāksmes laikā tika sākts vākt parakstus par reformām veselības aprūpē,

Parakstīšanās kampaņa paredzēta par atbalstu veselības aprūpes reformai, kas ieviesīs modernu vispārējo veselības apdrošināšanu.

“Veselības aprūpes sistēma Latvijā ir necilvēcīga. Tūkstošiem cilvēku gaida bezgalīgās rindās, lai saņemtu dzīvībai un veselībai svarīgus pakalpojumus. Katru gadu simtiem cilvēku kļūst par invalīdiem, jo nesagaida vajadzīgo ārstēšanu. Ārsti un medmāsas emigrē, jo valsts nav spējīga pienācīgi apmaksāt viņu darbu. Veselības ministrija jau vairākus mēnešus ir bez sava ministra, kas skaidri parāda, ka valdošajai koalīcijai cilvēku veselība nerūp,” uzsver partijas vadītājs un veselības ministra amata kandidāts Einars Repše.

LA uzskata, ka steidzami ir nepieciešams risinājums, kas ļauj veselības aprūpes pakalpojumus saņemt uzreiz, likvidējot rindas un kvotas. Partija arīdzan rosina, ka ir jānovērš līdzmaksājumi, kas tūkstošiem cilvēku Latvijā attur no vizītes pie ārsta. Partija uzskata, ka ārstiem, medmāsām un citiem veselības aprūpes profesionāļiem ir nepieciešams maksāt pieklājīgu algu, aģentūru LETA informēja politiskā spēka komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Einars Repše vienmēr ir apgalvojis, ka saistībā ar Bankas Baltija krahu viņa vadītā Latvijas Banka neko neesot varējusi padarīt, jo bankā saimniekojuši krāpnieki, blēži un zagļi. Taču patiesība ir pilnīgi cita – kā detalizēti apraksta nule iznākusī L. Lapsas un K. Jančevskas grāmata Grābeklis, E. Repšes vadītā Latvijas Banka ir bijusi neiedomājami nolaidīga un vienlaikus iecietīga pret Aleksandru Laventu un pārējiem bankas izsaimniekotājiem.

 2. Zinām, zinām- Bet kā lai nesola?!

 3. pašam ”ministram” vispirms jāizārstējas /no bezsaimnieciskuma, naudas kāres, no narcisma un lielummānijas/

 4. Jau pats bija premjers un kāpēc tad nedarīja vai arī nemācēja, negribēja, te meitenīte patraucēja…Medicīnas kantorī apgrozās ļoti lielas bezkontroles naudas summas- iepirkumi, dotācijas u.t.t. tā kā var droši pretendēt uz atbirumu ( saviem 10 vai pat 20% ). Nēesmu teicis ka ši nozare ir sakārtota- tur naudas bardaks jau no deviņdesmitajiem gadiem un prasa stingru roku,tāpat kā tas ir Izglītības ministrijā, kur nespēj pat skolēnu saskaitīt savas vājvadības dēļ…- (inspektors sastādā rindā un saskaitai).

 5. Politika ir upe, kurā nevar iekāpt divreiz, bet gan tik, cik vajag, ja līdzekļi un vientieši to pieļauj

 6. Doma ir laba un patiesi ļoti vajadzīga,tikai nesapratu no kādiem līdzekļiem un kā to domā panākt Repše

 7. Izbijušo politiķu atkārtotā LAUZŠANĀS pIe varas NEKO LABU NESOLA NEVIENAM!!! Tas nu ir skaidrs!!! Spilgts piemērs mums bija un IR ATKAL ( jau trešo reizi!??) IVARS GODMANIS!!! Interesanti, KAS viņam TAGAD AIZ ĀDAS???????????? KO VĒL NAV PAVEICIS, LAI LATVIJA NOGRIMTU GALĪGI UN NEATGRIEZENISKI??????????

 8. Cik tur brīvas korupcijas naudas – iepirkumi, kvotas u.t.t. … Pareizs solis kredītparādniekam!

 9. saprotiet ja tas par ko rakstat būtu iesakts darīt jau jūsu valdības laika ,tad varbūt ,nē noteikti nebūtu tas ,kas ir ,un beidziet barot mani ar solījumiem ,,nu vismaz es noteikti nebalsošu ,skatīšos pēc darbiem padarītiem ( ja vispār tādi ir padarīti ) (,smīnu )

 10. “Repše uzsvēra; Repše norādīja …” – a par ko tu, Repšik, domāji tad, kad valdīji?
  Lapsa stāsta, ka par jauniem skuķiem …

 11. Politika ir upe, kurā nevar iekāpt divreiz!

Draugiem Facebook Twitter Google+