×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. novembris, 2014
Drukāt

Repše: mēs radījām labāko un saturiski bagātāko piedāvājumu šī gada vēlēšanām (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" vadītājs Einars Repše.

Mēs ieguldījām ļoti daudz darba, lai radītu labāko un saturiski bagātāko piedāvājumu šī gada vēlēšanām – programmu, kuru pēc tam eksperti atzina par labāko un spēcīgāko. Šis darbs noteikti nav gājis zudumā, partijas “Latvijas attīstībai” kongresā 29.novembrī sacīja partijas valdes priekšsēdētājs Einars Repše.

Repše, partijas kongresā uzrunājot klātesošos, norādīja, ka, vērojot valdības darbu, izskatās, ka labākajā gadījumā viss paliks pa vecam, bet sliktākajā gadījumā – kļūs vēl sliktāk.

“Problēmas ekonomikā, veselības aprūpē un izglītībā pašas no sevis nerisināsies. Patlaban valdības un Saeimas darbā nekas neliecina, ka tiks uzklausīts ekspertu un ekonomistu viedoklis par nepieciešamību samazināt nodokļus darbam, kā arī atgriezt vecajās sliedēs mikrouzņēmumu likumu un ar to saistītos nodokļus. Gluži otrādi, jau tiek nopietni runāts par kārtējo nodokļu palielināšanu, tajā skaitā valdība grasās palielināt nodokļus darbam,” sacīja Repše.

Viņš arī uzsvēra, ka patlaban valdības un Saeimas darbā nekas neliecina, ka tiks reformēta veselības aprūpes sistēma un beidzot atrisināts jautājums par veselības aprūpes darbinieku atalgojumu, kā arī nekas neliecina, ka tiks atrisinātas izglītības darbinieku atalgojuma problēmas, un ka tiks būtiski uzlabota mūsu bērniem pieejamās izglītības kvalitāte.

“Gluži otrādi – gan valdībā, gan sabiedrībā pastiprinās izteikti sociālistiskas tendences, kuru galvenās iezīmes ir nerisināt problēmas pēc būtības, neradīt jaunus produktus, neradīt darba vietas, ienākumu avotus – tā vietā dominē tendences nevis radīt, bet pārdalīt, nevis veidot labākas peļņas iespējas tiem, kas pagaidām pelna maz, bet atņemt jau nopelnīto tiem, kas pelna vairāk,” klātesošajiem sacīja Repše.

Viņš turpināja, ka visi ir satraukti par nevienlīdzību sabiedrībā, bet pastāv divi radikāli atšķirīgi veidi, kā šo problēmu risināt – viena pieeja piedāvā radīt jaunas iespējas strādniekiem, uzņēmumiem, produktiem, tātad labākai peļņai visiem – augt, lai visi kļūtu bagātāki un plaisa pamazām izlīdzinātos – tā ir attīstības pieeja, ko piedāvā “Latvijas attīstībai”.

“Otra pieeja piedāvā atņemt veiksmīgajiem, sekmīgi strādājošiem un pelnošiem uzņēmumiem, apliekot tos ar arvien jauniem nodokļiem, lai pārdalītu tādējādi iekasēto naudu maz produktīvos pabalstos un citām vajadzībām. Šī pieeja ved uz stagnāciju un to, ka visi kļūs vienlīdzīgi nabagāki – tā nevedīs pie izaugsmes un uzplaukuma,” skaidroja Repše.

“Diemžēl, neskatoties uz to, ka šāda degradējoša politika jau vairākkārt nesekmīgi izmēģināta pasaulē – piemēram, Padomju savienībā, austrumvācijā un ziemeļkorejā, arī šodienas Latvijā pastāv pieaugoša tendece gan sabiedrībā, gan politiskos spēkos doties sen bankrotējuša sociālisma virzienā. Šādos apstākļos labējas un liberālas partijas nepieciešamība un nozīme tikai palielinās,” uzsvēra partijas priekšsēdētājs.

Tas, ka labējās un liberālās idejas šodien piedzīvo grūtas dienas ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē īpaši paaugstina partijas “Latvijas attīstībai” nepieciešamību un lomu Latvijas nākotnē, uzsvēra Repše. “Mēs ieguldījām ļoti daudz darba, lai radītu labāko un saturiski bagātāko piedāvājumu šī gada vēlēšanām – programmu, kuru pēc tam eksperti atzina par labāko un spēcīgāko. Šis darbs noteikti nav gājis zudumā,” stāstīja partijas priekšsēdētājs.

“Mūsu piedāvājums par vispārēju veselības apdrošināšanu pievērsa uzmanību drausmīgajam stāvoklim veselības aprūpes jomā, un pašreiz sabiedrība pieprasa no politiķiem nevis mazas, kosmētiskas pārmaiņas, bet nopietnu piedāvājumu kārtīgām reformām,” secināja Repše.

“Uzņēmējdarbības vides jomā – tikai mūsu uzstājība uz to, ka nepārtrauktas pārmaiņas nodokļu likumdošanā ir kaitējums Latvijas ekonomikai, ir panākusi to, ka šobrīd likumā tiek iestrādāts, ka nodokļu likumus grozīs tikai reizi gadā. Tas joprojām ir ievērojami par biežu, bet labāk nekā līdz šim, kad tos grozīja sešas reizes gadā,” pauda Repše, cerot, ka tas tiks izpildīts.

Viņš stāstīja, ka gadu kopā partijā un pirms tam pusotru gadu pirms partijas dibināšanas ir tikušies ar ekspertiem, nevalstiskām organizācijām, uzņēmējiem, profesionāļiem, iegūstot skaidru redzējumu, attīstot savu piedāvājumu un attīstoties paši. “Šis darbs jāturpina, neskatoties uz to, ka mums nav izdevies pārliecināt pietiekamu skaitu vēlētāju, ka mūsu idejas ir īstās Latvijai tieši šobrīd,” izteicās Repše.

Pēc viņa vārdiem, patīkami tas, ka partijā ir ienākuši jauni cilvēki un tai ir izdevies pulcēt spilgtus jaunus politiķus, uzrunāt cilvēkus, kuri agrāk nebija politikā darbojušies. “Es lepojos, ka abās vēlēšanās varējām piedāvāt pilnu un kvalificētu kandidātu sarakstu un ka kandidēja gados un politikā jauni cilvēki. Tas ir ieguvums ne tikai partijai, bet arī valstij kopumā,” uzrunā teica Repše.

“Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs izteicās, ka partija jau aktīvi strādājusi pēc vēlēšanām, analizējot notikušo, vērtējot padarīto un nepadarīto. “Mani iepriecina tas fakts, ka tik daudz partijas biedru vēlas turpināt darbu, un tas fakts, ka mēs turpinām saņemt iesniegumus no jauniem kandidātiem. Mums arī jāturpina darbs, turpinot piesaistīt jaunus biedrus, aizstāvot mūsu idejas un radot jaunas,” skaidroja Repše, piebilstot, ka partijai nekad nav bijušas problēmas radīt jaunas idejas – tagad tikai jāiemācās tās skaidri pasniegt.

Esošā valdība jau tagad demonstrē to, ka pirmsvēlēšanu apātiskā darbošanās nav bijusi saistīta ar vēlēšanu tuvumu. “Diemžēl neko nedarot, problēmas veselības aprūpē, izglītībā un nodokļu sistēmā nevar atrisināt,” bilda Repše, turpinot, ka partijai ir jārada risinājumi un jācenšas panākt, lai tos pieņem arī pašiem pagaidām esot ārpus Saeimas un valdības.

Rezumējot Repše aicināja arī ikvienu klātesošo attiekties pret partiju tā, kā to ieteicis Rainis. “Ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek,” citējis partijas vadītājs, noslēgumā sakot, ka partijas idejas uzvarēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Repšel, paklusē. Galvenais nav paragrāfi, bet cilvēki. Tu tautas uzticību esi zaudējis un to nekad vairs nevarēs atgūt!

 2. svarigi nenovertet sevi par augstu Atbildēt

  Es atvainojos, bet valdibai nav jarada darba vietas!
  To dara uznemeji!
  Politiki ir tikai marginalas figuras, kuras censas uznemt sabiedribas sitienus un doma, ka vada valsti!

 3. Baigie darītāji! Pats jau pasaka ko viņi darīs – aizstāvēs savas idejas un radīs jaunas idejas. Vienu sava darba augli jau ir prezentējuši – savu pirmsvēlēšanu programmu. Neiznāca visai labi. Nu turpinās papīrus smērēt, kaut ko gudrot. Tas arī ir viss viņu “milzīgais darbs” un “lielās pūles”.
  KO esat darījuši, lai nenotiktu viss tas sliktais, kas mūsu valstī notiek? Ko domājat reāli darīt bez tās papīru smērēšanas. Da neko! Neko jūs ne gribat, ne varat izdarīt. Paskatieties kaut uz tādu portālu pietiek.com! Šis portāls vismaz ceļ gaismā valdošās nejēdzības, atmasko valsts augšgalā ielīdušos ierāvējus, zagļus, mahinatorus. Šis portāls tautai atklāj un parāda kā tā tiek apkrāpta un apzagta. Šis portāls reāli ir simt reiz vairāk izdarījis tautas labā, nekā jūs ar savu “milzīgo darbu” un “lielajām pūlēm”. Būtu labāk muti pieturējuši!

 4. Taisnība, tikai viņš ap sevi ir radījis tik sliktu auru ,ka cilvēki nemaz neklausās .Un tagad dzīvosim pa vecam , ceru ka nākošajās vēlēšanās šī partija ar jauniem,gudriem cilvēkiem gūs lielu atbalstu.

 5. Tikai kritiski sevi nespējšt novērtēt. Jūsu laiks ir pagājis, ar šādu domu bija jāapstājas.

 6. Jau sēdēji lielajā krēslā? Laikam gan tikai sēdēja un tie darbi izpalika…Ko vel soli, ja varēji darīt un nedarīji? = Kā var nesolīt! = Paldies un ar to pietiek!

 7. tie bija tikai vārdi…..

 8. "... ja tu tik gudrs, tad kāpēc parādos?" Atbildēt

  Ak Jēziņ – pasaules glābējs, kas joprojām nav izaudzis no īsām bikšelēm …
  “… labējas un liberālas partijas nepieciešamība un nozīme tikai palielinās.”
  Man kā rokpelnim gan šķiet, ka tādu mēslu otrajā brīvvalstī ir pārpārēm; toties katastrofāli trūkst nopietnu KREISO …

  • Un ko Repshe pats ir dariijis latvieshu tautas labaa? Senaak es dzirdeeju, ka vinjsh ir sapircis zemes gabalus ap Latgales ezeriem. Vai spekulaacijas noluukaa, jo nav dzirdeets, ka vinjsh tur buutu ko dariijis. Vaacu satveersmee ir rakstiita: Eigentum verpflichtet! (Iipashums uzliek pienaakumus). To dereetu ierakstiit arii muusu satveersmee.

Draugiem Facebook Twitter Google+