Politika

Repše nesteigsies ātri izlemt, vai turpinās aktīvi darboties “Vienotībā” 16

Bijušais premjers un partijas “Vienotība” biedrs Einars Repše nesteigsies atbildēt uz “Vienotības” valdes aicinājumu viņam izšķirties, vai viņš vēlas aktīvi darboties partijā un iesaistīties premjera Valda Dombrovska attīstības plāna īstenošanā vai veidot jaunu politisko spēku, trešdien vēsta laikraksts “Diena”.

«Protams, ka pareizā brīdī mēs izšķirsimies un pieņemsim lēmumu, bet tas laiks pienāks tad, kad tas pienāks,» laikrakstam sacīja Repše, norādot, ka nekāds termiņš jau neesot noteikts. Viņš neatbildēja uz jautājumu, vai gaidāmo vasaru plāno veltīt jaunas partijas veidošanai.

Laikraksts norāda, ka jau divas nedēļas jaunizveidotās biedrības “Latvijas attīstībai” līderis Repše, kurš ilgu laiku nesarunājās ar medijiem un izmantoja privātpersonas tiesības neinformēt sabiedrību par saviem politiskajiem uzskatiem, ir ļoti pieejams. Šajā laikā viņš ir paguvis atzīt savas agrākās kļūdas, norobežoties no senajiem hobijiem, kas no šodienas viedokļa varot traucēt darbam, un arī paziņot par nodomu visu uzsvaru likt uz valsts attīstības jautājumiem.

Ar katru viņa uzstāšanos tiek kaitēts premjera Dombrovska prestižam, radot iespaidu, ka valdības vadītājs nespēj nodrošināt būtisku valdības pienākumu izpildi. Taču “Vienotības” valdē pirmdien palika mazākumā tie, pēc kuru domām Repše un viņa domubiedrs Edgars Jaunups būtu uzreiz izslēdzami no partijas, lai nepieļautu, ka pašu partijas pārstāvji grauj premjera reputāciju. Līdz ar to nav izslēgts, ka šīs provocējošās darbības, kas liks ikreiz kādam no “Vienotības” taisnoties, turpināsies, norāda “Diena”.

Uz vaicāto, kāpēc valde par to neizšķīrās, “Vienotības” priekšsēdes vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis laikrakstam atzina, ka paziņojums varētu šķist neadekvāti pieklājīgs un korekts esošajai situācijai, bet “Vienotība” varot to atļauties, jo ir spēcīgs un stabils politiskais spēks, kas jūtas pārliecināts arī par savu premjeru.

«Protams, ekonomikas glābēju izteikumi ir atklāts uzbrukums Valdim Dombrovskim,» atzina Kristovskis.

Taču Repšem bija gatava atbilde arī uz jautājumu, vai viņš ar savu rīcību nenodara kaitējumu Dombrovskim.

«Tas, ka valsts attīstība nevedas, ir vispārzināms fakts. Atkārtojot vispārzināmus faktus, nevienam kaitējumu nodarīt nevar,» teica Repše.

Dombrovskis, kurš ir saņēmis uzslavas no ārvalstu partneriem, nav izrādījis satraukumu par kādreizējā domubiedra aktivitātēm un nesen Latvijas Televīzijas “Panorāmā” atzina, ka saredz biedrībā “Latvijas attīstībai” sabiedroto.

Jau vēstīts, ka pirms nepilnām divām nedēļām izveidota biedrība “Latvijas attīstībai”, kuras dibinātāju vidū bez Repšes ir arī uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs, “Vienotības” biedrs Rīgas domes deputāts Jaunups, no “Jaunā laika” izslēgtais Repšes līdzgaitnieks Dans Titavs, miljonāri Donāts Vaitaitis un Uldis Mierkalns, “Vienotības” priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis un aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja vietnieks Agris Strautnieks, kā arī tiesību eksperte, bijusī Repšes padomniece Baiba Fromane.

Repše joprojām ir arī “Vienotības” biedrs.

LA.lv