×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: Repše un studenti jeb ko piedāvā “Latvijas attīstībai” (10)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Einara Repšes partija “Latvijas attīstībai” sastāva ziņā izrādījusies gados pati jaunākā CVK iesniegto 13 partiju sarakstu rindā. Kandidātu vidējais vecums ir 35,6 gadi, turklāt lielākais īpatsvars (41%) ir vecuma grupā no 21 līdz 30 gadiem. Tomēr, kamēr vēlētāji savu vārdu nav teikuši, grūti pateikt, vai tas nozīmē, ka šai partijai ir nākotne.

“Latvijas attīstībai” izceļas ar vislielāko studentu skaitu sarakstos (8) un vēl to, ka kandidātos nav neviena pensionāra. Nodarbošanās ziņā pretendentu sastāvs ir ļoti raibs – juristi un uzņēmēji, ar banku sektoru saistītie, grāmatveži, pa kādam informācijas tehnoloģiju speciālistam. Savdabīgi, ka vairākas partijas vadošās personības pie nodarbošanās, ar kuru pelna maizi, kā pirmo un dažkārt arī vienīgo nodarbi nosauc partijā ieņemamo posteni. Piemēram, valdes priekšsēdētājs, valdes loceklis, sekretāre. Citu partiju sarakstos parasti tādas lietas ieraksta sadaļā “Amati politiskajās partijās”. Pats partijas vadītājs Einars Repše kandidē Vidzemē. Zem viņa vārda seko Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas vadītāja Baiba Fromane, bet vēl pakāpi zemāk lasāms “aprindu” presē apgrozītais un pat saistībā ar dažu skandālu pieminētais “ekstēvzemieša” Emīla Jakrina vārds. Rodas iespaids, ka “Latvijas attīstībai” cer uz panākumiem tieši Vidzemē.

Rīgā pirmais ir ekonomists Juris Pūce. Kurzemē – agrākais kinorežisors, cilvēks ar pieredzi vairākās partijās, Eiroparlamentā un kultūras, kā arī ārlietu ministra posteņos Rihards Pīks. Latgales sarakstā līdera smagums jāiznes bijušajam “jaunlaicēnam” un “vienotībniekam” Edgaram Jaunupam. Zemgalē pirmais ir nesenais “saskaņietis” Vladimirs Reskājs – viņš arī vienīgais no šobrīd aktīvajiem Saeimas deputātiem. Turpat Zemgalē ar 4. numuru kandidē Saeimas deputāta Reskāja palīdze, uzņēmēja Laila Pole.

No 100 kandidātiem 74 partijā ir latvieši, pa vienam krievam un ukrainim, bet 24 savu tautību nav norādījuši. Nepārsteidz, ka absolūtais vairākums sarakstos ir plašākai publikai neko neizsakoši vārdi.

Partijas “Latvijas attīstībai” deputātu kandidātu saraksts 12. Saeimas vēlēšanām

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. обещалкин’i.

 2. Ēnu teātris, kam priekšplānā prīma ar saspiestu galvu …

 3. fufelis, ko sola!

 4. Solīja pensionāriem, tagad sola studentiem.

 5. Repše,izbeidz savas problēmas risināt uz mūsu naudas rēķina ! Kur biji,ko darīji,ko izdarīji savas Saeimā pārstāvēšanas laikā ? Izbijušie,nesmīdiniet tautu un tik rupji nemelojiet.

 6. oranzaas zaglu bandas paarstaavis Repsika saraksta spicee, lolll

 7. Kad braucot ar auto pūslis spiež – pietur pie krūmiņiem un paliek labi. Kad uzmācas kreditori ar vekseļiem – ceļš uz Saeimu un pašam nav ”jākrīt” pa kāpnēm arī kreditoriem paliek labi…Vai te kādam nav skaidrs, tad skaidrs nebūs nekad un varēs ieņemt gultas vietu palātā pie Napoleona, marsieša…

 8. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  A kātad būs ar to divu vagonu rubļu, ko Repše, Godmanis un Kehris pavēlēja izņemt no krājbankas un vēlāk veda uz Krieviju? Ostaps Benders par tādu afēru paliktu zils aiz skaudības kā valsts amatpersonas nozog no bankas naudu un cenšas izvest no valsts.

 9. Kad Repše prezentēs mākslīgo intelektu kā solīja, jūtama vajadzība pēc tāda instrumenta pašam Repšem un Co.

 10. “Zaglim jāsēž cietumā!” teica padomju laika kinovaronis, ko spēlēja Vladimirs Visockis. Slimniekam ir jāārstējas, nevis jācenšas atgriezties finansu ministra krēslā, kur 2009. gada Einars Repše atļāvās teikt, ka Satversme viņam traucējot risināt ekonomiskus jautājumus, kas patiesībā nozīmēja pensiju daļas atņemšanu pensionāriem. Lielāks apkaunojums latviešu partijās diez vai bijis, jo pēc pensionāru reketa Jaunais Laiks nespēja atzīt savu kļūdu un pieteikumu uz Satversmes Tiesu ļāva nest Saskaņas centra Agešinam, kaut pašu tekstu uzrakstīja Aigars Štokenbergs, tā paša Jaunā Laika kādreizējais tieslietu ministrs. Vēl ikvienam, kurš šaubās, par ko balsot, vajadzētu atcerēties, ka ceļu fondu izplakarēja Jaunais Laiks ar Repši, kultūrakapitāla fonda finansējuma loģisko kārtību, ar iezīmētajiem nodokļiem, izplakarēja Repše, un lielākā daļa Repšes pieņemto lēmumu bija jo dīvaināki, ja tuvāki pilnmēness maksimumam. Partijās Repšes vienmēr jājis uz tiem, kuri ar mieru karjeras dēļ paciest Repšes vadonismu, lai piekļūtu tuvāk varas un nelielu budžetalgu komlektiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+