×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Repše vēlas pieregulēt valsts aparātu

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš ilgāk nekā stundu uzklausīja ekspremjera, biedrības “Latvijas attīstībai” vadītāja Einara Repšes priekšlikumus.


 

“Jāizmanto analoģija par smalku elektronisku aparātu, kurš tikai mazliet jānoskaņo, lai tas strādātu labi,” šādus vārdus vakar tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu sacīja biedrības “Latvijas attīstībai” vadītājs Einars Repše. Tikšanās iniciators bijis pats Repše un viņu sarunas tēma – valsts pārvaldes uzlabošana. Bijušais premjers uzsvēra, ka esot svarīgi, lai pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām jaunajai valdībai būtu jauns ietvars, pēc kura strādāt. “Mēs nerunājam par revolucionārām valsts iekārtas pārmaiņām vai Satversmes grozījumiem, bet uzlabojumiem Satversmes burtā un garā,” sacīja E. Repše. Viņš uzskata, ka pašreizējā valsts pārvaldes sistēma esot smagnēja. “Pēc mūsu piedāvātā modeļa, ieceltajam Ministru prezidentam būtu skaidrākas un lielākas pilnvaras, lai viņš varētu strādāt visu termiņu. Viņam būs atbildība veidot savu komandu un uzņemties pilnu atbildību par tās darbu. Ja kāds ministrs nestrādās atbilstoši, būs iespēja to viegli atstādināt,” skaidroja E. Repše. Biedrības iecerētās reformas neattiekšoties uz pašreizējo valdību, taču, viņaprāt, esot būtiski, lai tās varētu īstenot pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām, kas notiks 2014. gadā.

Biedrība “Latvijas attīstībai” esot vienojusies strādāt kopā ar prezidenta darba grupu šajos jautājumos. “Latvijas politiskajā pārvaldē un tautsaimniecībā nevaram atļauties būt sašķelti. Konstitucionālo tiesību ekspertu nav tik daudz, un viņi strādā pie līdzīgām idejām – gan pie prezidenta, gan mūsu biedrībā. Vienojāmies par turpmāku darbu ekspertu grupu līmenī,” piebilda E. Repše. Uz žurnālista jautājumu, ar ko vēl gatava sadarboties topošā Repšes partija, politiķis atbildēja, ka potenciālie sadarbības partneri būšot tādi, kuriem ir sabiedrības un vēlētāju atbalsts. “Esam gatavi sadarboties ar visiem politiskajiem spēkiem. Visiem Latvijas patriotiem jāstrādā tautsaimniecībā, lai mūsu mazā, bet talantīgā nācija strādātu nākotnei. Tas ir jādara stratēģiski, pārdomāti un vienoti,” sacīja E.Repše. Taujāts par attiecībām ar “Vienotību”, E. Repše atbildēja, ka pirms vēlēšanām gadoties, ka emocijas sakāpinoties, taču pauda cerību, ka šajā procesā nebūs pārmērību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+