×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Repšes partija aicina atjaunot autoceļu fondu (16)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Runājot par ceļu sakārtošanu nākamajā Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodā, Rihards Pīks piektdien pieteica partijas “Latvijas attīstībai” politisko iniciatīvu: “Atcerieties, kādreiz bija tāds Autoceļu fonds. Tas tika likvidēts, jo Finanšu ministrija grib, lai visa nauda ienāk tās kontrolē un lai tā to varētu pārdalīt. Līdzīgi arī Kultūrkapitāla fondā līdzekļi ienāca no azartspēlēm, alkohola un cigaretēm. Budžets ieguva, bet tik un tā visiem nepietika un katru gadu notika stumdīšanās ap to. Ja fondā ir iezīmēts nodoklis no degvielas, tad precīzāk varētu plānot līdzekļus tajā. Mūsu partijas priekšlikums ir atjaunot ceļu fondu!” To Pīks pauda piektdien Preiļos “Latvijas Avīzes” (LA) publiskajā diskusijā “Kā Eiropas nauda attīstīs reģionus?”.

Atgādināts, ka šo autoceļu fondu savulaik pašreizējais partijas līderis Einars Repše nolikvidēja, Rihards Pīks attrauca, ka “Repšes kungs ir labojies un tagad atbalsta autoceļu fonda atjaunošanu”.

Vēl diskusijā piedalījās Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis – Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Rēzeknes domes deputāts, Rēzeknes augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks (Nacionālā apvienība) un 11. Saeimas deputāts Valdis Dombrovskis (“Vienotība”). Pēdējo aicināju izteikt savu viedokli par šo “Latvijas attīstībai” iniciatīvu.

“Ceļu fondu neviens nekad nav likvidējis. Tas ir mīts, ko izplatījis Šlesers. Valsts budžeta programma “Autoceļu fonds” vienmēr ir darbojusies. Pašreiz valdība paredzējusi finansējumu autoceļu sakārtošanas programmā,” LA atbildēja ekspremjers Dombrovskis. Precizēju, ka ar Autoceļu fondu saprotam, ne tikai līdzekļu esamību ceļu remontiem, bet gan fiksētu procentu no degvielas akcīzes nodokļa.

“Ne valdība, ne koalīcija neplāno atjaunot Autoceļu fondu šādā izpratnē. Es drīzāk gan piekrītu Repšes kunga iepriekšējam viedoklim, ka fiksēts daudzums nav jānosaka. Runājot par iezīmēto finansējumu, skaidrs, ka šis finansējums tuvākajos gados būtiski pieaugs. Būtiskais jau nav specbudžets vai pamatbudžets, bet gan kāds finansējums tiek ceļiem. Kas liedza Kalvītim un Šleseram treknajos gados to atjaunot? Laikam jau kāds pamatojums tam bija,” uzskata Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Un (sk.pēdējo rindkopu): Atbildēt

  Kas liedza Pīkam to vēl treknajos gados pateikt Repšem un Kalvītim?

 2. Atjaunodim gan Ceļu fondu,gan uzņēmumu padomes,gan padomes kinoteātros,muzejos un namu pārvaldēs! Tikai ne “kaitīgo un ļoti bīstamo” progresīvo ienākuma nodokli!

 3. Repše nu ir gan savācis tik raibu un pamatīgu veco krokodilu baru un turklāt vēl jaunos zuksterus (Jaunups, Pūce), ka tikai turies. Jautājums: vai tiešām kāds no pilsoņiem būs tik bezbailīgs un par šamiem balsos?

  • Man gribās Jūsu komentāru mazliet pārfrazēt un jautāt, vai tiešām kāds no pilsoņiem būs tik BEZATBILDĪGS un par šiem balsos?

  • Atvainojiet mani, vecu duru, bet nekā nespēju atcerēties. Vai tas nebija REpšiņš, kas vienā savā premjerēšanas reizē to fondu likvidēja?

 4. Pirms šķīstīšanās Atbildēt

  “Finanšu ministrs Einars Repše (JL) un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) otrdien parlamenta ārkārtas sēdē no Saeimas tribīnes aicināja pieņemt īpašo likumu,kas uz laiku paredz samazināt pensijas un strādājošo vecāku pabalstus”. Skat.”Repše un Augulis aicina Saeimu atbalstīt pensiju samazināšanu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 18.jūnijs,17:15

 5. Varbūt atjaunosim arī dzelzceļus?

 6. Atjaunot ceļu fondu, ko likvidēja Repše. Pīk, kas jums meklējams pie Repšes?

 7. Pievienotās vērtības nodokļa likmi pārtikai saglabāsim tik pat augstu kā alkoholam un cigaretēm?

 8. Šķīstījies,Repše vairs neiestāsies par maksas medicīnu un pat rosinās noteikt 21% vietā 0% PVN likmi rupjmaizei kā Dienvidāfrikā!

 9. Repšes kungs ir noteikti labojies Atbildēt

  Kā nākamo-atbalstīs progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu!

  • Ņi dožģōķes! Tad Repše vairs nebūtu Repše, bet kaut kāds sociālists. Repše vienmēr ir bijis par to, lai bagātākie kļūst arvien bagātāki, bet nabgie arvien nabagāki, bet vienīgā valsts prioritāte – ārzemju bankas.

 10. TĀ TAD PASTĀV KOMENTĀRU CENZŪRA? VAI TAD TAS KAS NEATĻAUTS, JA ES IESAKU UZRĀDĪT IEROSINĀJUMA AVOTUS!

 11. Tas jau ir smieklīgi. Atjaunot to ko pats ar lielu pompu likvidēja.

 12. Vai tik Repše pats savā laikā to nelikvidēja?

  • Bija bija, tas Repše, kas likvidēja visus speciālos budžetus, autoceļu fondu tai skaitā. Nu, pie kā tas novedis, nu ir kļuvis skaidrs.

Draugiem Facebook Twitter Google+