×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Repšes partiju “Latvijas attīstībai” dibinās decembra vidū

Repse2

Partijas “Latvijas attīstībai” dibināšanas sapulce tiks rīkota šā gada 15.decembrī, sapulcē tiks apstiprināta partijas programma, statūti, kā arī ievēlēta partijas vadība, informēja biedrības “Latvijas attīstībai” komunikācijas konsultante Dagnija Lejiņa.

 

LTV raidījumā “Rīta Panorāma” biedrības “Latvijas attīstībai” līderis un dibinātājs Einars Repše sacīja, ka partijas rindās, visticamāk, nekandidēs uzņēmēji, kas pašlaik darbojas biedrībā. Partijas rindās ir piesaistīti gan jauni cilvēki ar labām idejām, gan tādi, kas jau ir darbojušies politikā. Konkrētus uzvārdus Repše nevēloties saukt.

Biedrība turpinās darboties kā līdz šim un tajā arī turpmāk pulcēsies uzņēmēji, nozaru eksperti, politikas veidotāji un citi interesenti, lai diskutētu un meklētu kopīgus risinājumus valsts attīstībai svarīgos jautājumos. Ideoloģiski radniecīgas partijas dibināšana papildinās un atvieglos attīstības mērķu sasniegšanu, bet tieši biedrības darbu neietekmēs, skaidro Lejiņa.

Repše partijas dibināšanas nepieciešamību skaidro ar likuma prasībām. “Saskaņā ar likumu vienīgās organizācijas, kas drīkst pieteikt savu programmu un sarakstu vēlēšanās, ir politiskās partijas, tad mums ir nepieciešams dibināt partiju,” norāda Repše, piebilstot, ka topošās partijas mērķis ir “stabila un ilgstoša izaugsme visā Latvijā, veicinot nācijas radošā potenciāla atraisīšanos, tajā skaitā noņemot jebkurus šķēršļus un traucēkļus indivīda uzņēmīguma veicināšanā. Mēs esam par uzņēmīgiem cilvēkiem un konkurētspējīgiem Latvijas uzņēmumiem, par konstruktīvu un racionālu politiku, kas vērsta uz sadarbību. Latvijas politikā ir un būs vajadzīga attīstības domāšana.”

Uz jautājumu par sabiedrībā zināmu personu iesaistīšanos biedrības un, iespējams, arī partijas darbībā, piemēram, bijušais nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) biedrs Emīls Jakrins, kura vairākas darbības izsaukušas negatīvu sabiedrības reakciju, Repše sacīja: “Esam maza nācija, nevaram izmest visus, kam kādreiz nav izturējuši nervi.”

Par Saeimas deputātu Vladimiru Reskāju, kurš ir pieņēmis lēmumu izstāties no apvienības “Saskaņas Centrs” Saeimas frakcijas un sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” un aktīvi darbojas biedrības “Latvijas attīstībai” rindās Repše varot teikt tikai pašu labāko, “jauns un gaišs cilvēks ar labām idejām”.

Uz vaicājumu, vai topošajā partijā tiks aicināti arī neatkarīgie Saeimas deputāti, Repše sacīja, ka viņi pašlaik par to neesot izrādījuši interesi.

Repše sacīja, ka viņu nebaidot iespējamā biedrības un arī topošās partijas reputācijas samazināšanās, jo viņu darbību regulējot ētikas kodekss. “Tie, kas nesaprot, kas ir elementāra džentlmeniska un ētiska uzvedība, mūsu rindās netiek uzņemti,” piebilda biedrības līderis.

Biedrību un topošo partiju “Latvijas attīstībai” nevarot salīdzināt Reformu partiju, kas lielā steigā iesaistīja savās rindās dažādus cilvēkus, nepārliecinoties par viņu reālajām spējām aktīvi darboties, – “mēs darbojamies jau aptuveni gadu, mums nepieciešams kvalitatīva darba rezultāts”.

Repše sacīja, ka topošā partija nepievēršot uzmanību arī kādas partijas pasūtītiem reitingiem, jo to rezultāti neatbilstot patiesībai. “Vēlēšanās būtiskas būs balsis par cilvēkiem ar konkrētiem priekšlikumiem Latvijas attīstībai,” sacīja biedrības līderis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+