×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

REPŠES PIECAS APŅEMŠANĀS (109)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Būtu ļoti svarīgi, ja attīstības idejām būtu sava pārstāvniecība Latvijas Republikas Saeimā un valdībā. Tā kā saskaņā ar likumu vienīgās organizācijas, kas drīkst pieteikt savu programmu un sarakstu vēlēšanās, ir politiskās partijas, tad mums ir nepieciešams dibināt partiju,” tā nesen paziņoja biedrība “Latvijas attīstībai”. Par topošo partiju un tās iecerēm ar tās līderi Einaru Repši sarunājās Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Kā jūs pats raksturosiet partiju, kuru plānojat dibināt 15. decembrī?


– Tā būs labēji konservatīva partija. Labēja tādā ziņā, ka tā cienīs cilvēka individuālo brīvību, uzņēmību un iniciatīvu. Un konservatīva tādā ziņā, ka centīsies mācīties no citu valstu pieredzes un pielietot pasaulē pārbaudītus risinājumus, kur vien tas būs iespējams.

– Vai jūs kaut kādā mērā būsiet saistīti ar vārdu “nacionāls”?


– Es nedomāju, ka šobrīd būtu jāuzsver vārds “nacionāls”. Mums ir jāuzsver vārds “attīstība”. No nacionālas valsts mēs nekur prom neiesim, taču ir nepieciešams atgūt ticību saviem spēkiem. Latvijas iedzīvotājiem šobrīd trūkst patriotisma, lepnuma par savu valsti, ko apliecina kaut vai daudzie aizbraucēji.

– Kādas intereses jūs pārstāvēsiet? Līdz šim dzirdēts, ka tā būs uzņēmēju partija…


– Es negribētu teikt uzņēmēju, drīzāk – ar uzņēmību un iniciatīvu apveltītu cilvēku. Nosaukšu piecas lietas, ko partija vēlas paveikt, un tas, manuprāt, raksturo arī to, kādas intereses mēs pārstāvam.

Pirmkārt, mēs gribētu ļoti būtiski samazināt birokrātiju. Īstenot principu, ka valsts nedrīkst no juridiskām un fiziskām personām pieprasīt informāciju, kas jau ir kādas citas valsts iestādes rīcībā. Nodrošināt, ka valsts nenomoka cilvēkus ar pārāk biežām un nevajadzīgām pārbaudēm. Es gribētu, lai ierēdņi saprot, ka viņu uzdevums ir vienkāršot normatīvos aktus un atbalstīt tautsaimniecību.

Otrkārt, mēs gribētu mainīt pašreizējo valdības darbības veidu, uzlabot Ministru kabineta veidošanas procesu, lai tas strādātu kā vienota komanda un nebūtu tik ļoti pakļauts dažādām koalīcijas svārstībām un neizlēmībām. Galvenais būtu panākt, lai Ministru kabinets nevis apkalpo kaut kur no ierēdniecības dzīlēm nākušus dokumentus un iniciatīvas, kā tas ir šobrīd, bet lai ministri paši lemtu, kādi stratēģiski svarīgi dokumenti vai to grozījumi valstij nepieciešami. Tas būtiski samazinās dažādu haotisku grozījumu un jaunievedumu skaitu.

Treškārt, mēs gribētu nodrošināt stabilu vidi uzņēmīgiem cilvēkiem. Ir pilnīgi nepieņemama nestabilitāte nodokļu jomā, piemēram, kā tagad, kad valdība pēkšņi iedomājusies palielināt nodokļu slogu mikrouzņēmumiem. Es uzskatu, ka valsts budžeta veidošanas process būtu pilnībā nodalāms no nodokļu palielināšanas vai jaunu nodokļu ieviešanas procesa, jo pašreizējos apstākļos veidojas acīmredzams interešu konflikts starp arvien pieaugošo vēlmi tērēt un reālajiem nodokļu ieņēmumiem. Partijas, protams, ir ieinteresētas pirms vēlēšanām vairāk tērēt, bet naudas budžetā nepietiek, tāpēc pēkšņi parādās jauni, pilnīgi nepārdomāti piedāvājumi, par kuriem pat uzņēmējus pārstāvošās organizācijas uzzina tikai no preses, iepriekšējā vakarā pirms valdības sēdes.

Ceturtkārt, mēs gribētu ieviest Latvijā Nīderlandes veselības aprūpes sistēmu. Viens pret vienu. Pašreizējā veselības aprūpes sistēma Latvijā ir kaut kāds hibrīds starp sociālismu un modernu tirgus ekonomiku, un tajā nepieciešamas reformas. Neizdomāsim jaunu riteni, izmantosim labi strādājošu Nīderlandes piemēru!

Piektkārt, mēs gribētu palielināt Latvijā moderno tehnoloģiju lomu jebkurā jomā, gan izglītībā, gan ražošanā, gan veselības aprūpē, tajā skaitā – palielināt atbalstu zinātnei, pārskatīt mācību procesu un sasaistīt zinātni ar ražošanu.

Tās ir piecas lietas, ko pirmkārt gribam izdarīt. Kā jums šķiet, kuram sociālajam slānim tās ir izdevīgas? Manuprāt, tas ir izdevīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem.

– Un kas tiks pensionāriem?


– Pensionāru nākotne lielā mērā ir atkarīga no darbaspēka ražīguma. Un te atkal ir atbilde – modernās tehnoloģijas un pareiza darba organizēšana. Mūsdienās pat nabadzīgs cilvēks objektīvi dzīvo daudz labāk nekā bagāts pirms simts gadiem, kas noticis, pateicoties tehnoloģiju attīstībai. Tas nozīmē, ka nākotnē nodrošināt savas elementārās vajadzības – pārtiku, enerģiju – būs arvien vienkāršāk. Mēs jau esam tuvu tam, ka cilvēce savas enerģētiskās vajadzības nodrošinās, nevis dedzinot ogļūdeņražus, bet lietojot saules enerģiju.

– Saeimā jums par zinātnes sasniegumiem diez vai ļaus gari runāt, tur pieprasīs konkrēti: “Bet ko jūs dosiet Latgalei?”


– Tas viss ir saistīts. Jau šodien mēs zinām par latviešu programmētājiem, kuri dzīvo laukos, bet strādā ārzemju kompānijās, rakstot nepieciešamos kodus dažādām programmatūrām. Valstij, protams, jārūpējas, lai būtu pieejama infrastruktūra – ceļi, elektrība, internets. Tad arī Latgalē varēs attīstīt tādus uzņēmumus, kas šodien vēl nav tehnoloģiski iedomājami. Varbūt kaut kas no manis teiktā šobrīd mazliet izklausās pēc zinātniskās fantastikas, bet mans mērķis ir panākt, lai cilvēkiem zustu pesimisms. Ja mēs pareizi organizēsim darbu, tad mūsu iespējas pēc dažiem gadiem būs tādas, kādas mēs šobrīd pat nespējam iedomāties.

M. Antonevičs: – Jūs liekat likmi uz uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri paši spēj nodibināt uzņēmumu vai atrast darbu ārzemju firmā un valsts līdzdalība viņiem nav īpaši nepieciešama. Kā noprotams, viņos saskatāt arī savas partijas nākamos vēlētājus. Bet vai šāds atbalstītāju loks pietiekams, lai jūs tiktu pie varas? Cik procentu no Latvijas iedzīvotājiem ir uzņēmēji?


– Uzņēmīgu cilvēku Latvijā ir pietiekami daudz. Ir vērojama rosība – daudzi mēģina kaut ko veidot paralēli savam pamatdarbam. Tāpēc pie mums ir tik populāri mikrouzņēmumi. Un atcerēsimies vēsturi – arī tumšajos padomju laikos latvieši nesēdēja rokas klēpī salikuši, bet meklēja iespēju nopelnīt, piemēram, audzējot un pārdodot puķes. Varbūt tas mums ir gēnos! Galu galā tie, kas šodien brauc uz ārzemēm meklēt darbu, arī ir uzņēmīgi cilvēki. Ja viņiem būtu iespējas izpausties Latvijā, viņi to noteikti darītu. Es nesaku, ka visiem ir jābūt uzņēmējiem, ir vajadzīgi arī speciālisti un darbinieki. Uzņēmīgi cilvēki ir vajadzīgi, lai radītu darba vietas. Vienkārši šo procesu vajag veicināt no valsts puses.

V. Krustiņš: – Jūs esat bijis Latvijas Bankas vadītājs, valdības un ministriju vadītājs, tāpēc gribētos dzirdēt ne tikai teorētiskus nodomus, bet konkrētus soļus, ko partija darīs, kad būs nokļuvusi pie varas. 


– Jāsāk ar to, ka valdības darbs pilnībā jāpārkārto. Ministru kabineta apspriežu zālē vajadzētu atrasties tikai ministriem, sākumā pat ne valsts sekretāriem un vecākajiem ierēdņiem. Ir jāpanāk, lai ministri diskutē par stratēģiskiem jautājumiem un vada valsti. Šobrīd tas nenotiek. Ļoti bieži ministri valdības sēdē sēž klusi un labākajā gadījumā iesaistās tikai tad, kad tiek apspriests kāds viņu ministrijas jautājums, bet ļoti bieži pat šī uzstāšanās tiek deleģēta ministrijas ierēdņiem. Valdībai ir jāplāno valsts stratēģija. Kad Ministru kabinets ir vienojies par veicamajiem darbiem, ir jādod uzdevums ierēdņiem likumu izstrādei un nepieciešamo pasākumu īstenošanai. Vēl ierēdņiem būtu jāskaidro, ka viņi nav atdalīti no pārējās sabiedrības. Viņiem nav jākaunas un nav jābaidās ar savu darbību veicināt Latvijas konkurētspēju. Vienkāršs piemērs no dzīves – ja Latvijas zāļu ražotāji ir izstrādājuši kādas jaunas zāles, tad nav sešus mēnešus birokrātisku iemeslu dēļ jākavē to sertificēšana. Nav jāvelk laiks, ir jārīkojas efektīvi. Esmu dzirdējis, ka ierēdņi baidās izdarīt jebkādu pretimnākšanu ražojošam uzņēmumam, lai viņus nesāktu turēt aizdomās par kādu korupciju vai ieinteresētību. Tas nav pareizi. Protams, labākie ierēdņi ir pienācīgi jāatalgo, un, manuprāt, šis atalgojums būtu jāsaista ar ekonomisko attīstību Latvijā. Viena daļa algas varētu būt fiksētā, bet otra būtu atkarīga no paveiktā darba, un tas tiktu mērīts ar konkrētiem rezultātiem.

– Varbūt jūs atjaunosiet valsts reformu ministriju?


– Tieši pretēji, es domāju, ka ministriju skaits jāsamazina.

– Kuras jūs likvidētu?


– Es negribu, lai tas tiktu uztverts kā uzbrukums kādai nozarei, taču domāju, ka dažas ministrijas varētu apvienot. Galvenais ir kopējās birokrātijas mašinērijas samazināšana.

M. Antonevičs: – Izklausās, ka pie viena jūs labprāt likvidētu arī tādu veidojumu kā koalīcijas padome.


– Koalīcija droši vien saglabāsies tik ilgi, kamēr Latvijā būs pašreizējā vēlēšanu sistēma. Koalīciju varētu likvidēt tikai tad, ja Latvijā būtu divas, maksimums, trīs partijas kā, piemēram, Lielbritānijā.

– Kāpēc jūs nerosināt vēlēšanu sistēmas maiņu?


– Savulaik Augstāko padomi vēlēja pēc mažoritārās sistēmas. Es negribētu teikt, ka tā toreiz bija liela “medus maize”. Tik un tā bija daudz dažādu cilvēku. Runājot par izmaiņām valsts pārvaldē, mūsu ideja nebija izvērst kādu milzīgu revolūciju, bet mēģināt jau esošo Latvijas Satversmi pieskaņot reālās dzīves vajadzībām.

– Bet kā jūs panāksiet, ka svarīgākie lēmumi tiek pieņemti Ministru kabinetā, nevis koalīcijas padomes sanāksmē?


– Nedomāju, ka no koalīcijas ietekmes mēs pilnībā izvairīsimies, bet, pat ja valdību veidotu viena partija, diskusijas notiktu tās iekšienē. No diskusijām mēs nekur neaizbēgtu, un tas arī nav vajadzīgs. Slikti ir tas, ka valdība šobrīd nestrādā kā vienota komanda, bet kā trīs vai četru koalīcijas partneru deleģēti ministri, kuri rūpējas ne tik daudz par savu nozari un valdības darbu kopumā, cik par savas partijas interesēm. Ja kāds ministrs strādā neveiksmīgi un pieļauj kļūdas, viņu ir ļoti grūti nomainīt, neizraisot būtiskus satricinājumus koalīcijā. Bet to var ļoti viegli mainīt, īstenojot vienu no mūsu priekšlikumiem, kuru mēs piedāvājām Valsts prezidentam. Proti, Saeima apstiprina Ministru prezidentu, kurš vēlāk pats sastāda kabinetu, neprasot par katru ministru koalīcijas piekrišanu un Saeimas balsojumu. Ministru prezidents būtu tieši atbildīgs par valdības darbu, un viņam būtu vieglāk gan komplektēt komandu, gan vajadzības gadījumā izdarīt izmaiņas.

V. Krustiņš: – Saeima nobalsos par premjeru, bet viņš ministru amatos saliks sev tuvos cilvēkus.


– Šādas izmaiņas veicinātu to, ka koalīcija rūpīgāk izvēlētos premjera kandidātu. Nenoliedzami, Ministru prezidents būtu spēcīgāka figūra Latvijas politikā, bet viņam arī turpmāk būs nepieciešams koalīcijas atbalsts, tāpēc viņš nevarēs to ignorēt. Gadījumā ja kāda partija ļoti iebilstu pret kādu ministru, premjers, visticamāk, to būtu spiests ņemt vērā, taču nebūtu arī tā, kā ir šobrīd, kad premjers ir spiests pieņemt visu, ko koalīcijas partijas viņam liek priekšā. Valdības deklarācijai jākļūst daudz konkrētākai, izmērāmai, un arī ministru atalgojums varētu būt atkarīgs no tā, cik daudz no deklarācijā solītā ir izpildīts. Iekšlietu ministrs varētu apņemties samazināt noteiktu noziegumu skaitu par noteiktu procentu, veselības ministrs – samazināt mirstību vai saslimstību noteiktās diagnozēs, uzlabot pakalpojumu pieejamību. Atalgojuma lietās tas būtu Singapūras modelis.

– Tas būtu labi, jo tā varētu piespiest kultūras ministru izdot trīs sējumu Latvijas vēstures enciklopēdiju. Citādāk pie lielās algas netiktu….


– Turklāt Saeimai, apstiprinot valdību, būtu iespēja smalki izvērtēt šo deklarāciju un izlemt, vai jūsu minētā trīs sējumu enciklopēdija ir būtisks kritērijs vai ne. Es gribu uzsvērt, ka mums jābūt tehnoloģiski izglītotai un veselai tautai, un tieši šīm jomām, manuprāt, nākamajai valdībai jāpievērš lielākā uzmanība.

M. Antonevičs: – Politiķi bieži saka, ka vajadzīga arī vienota tauta. Kādas ir jūsu ieceres integrācijas jomā?


– Mums ir gandrīz izveidojusies divkopienu sabiedrība, un šāda plaisa ir bīstama Latvijas nākotnei. Ir jādomā, kā to novērst. Es domāju, arī etnisko integrāciju sekmēs Latvijas attīstība. Paļāvība uz savu valsti, lepnums par to veicinās patriotismu. Šobrīd par to grūti runāt, jo arī latvieši dodas darba meklējumos uz ārzemēm. Pirmkārt, jāpanāk, lai paši Latvijas pilsoņi te redz savu rītdienu, tad viss nostāsies savās vietās.

V. Krustiņš: – Lai nodibinātu partiju, vajag vismaz 200 biedrus. Kā jūs komplektēsiet partijas kodolu? Viens no Reformu partijas biedriem avīzē “Diena” jau pavēstījis, ka viņi “pie Repšes ies paceltu galvu, bet pie “Vienotības” – ar nolaistu”. Šobrīd tiek noskatīti virzieni un jūsu partija ir viens no tiem. Bet vai jums vajag daudz šādu pārnācēju no citām partijām vai, hokeja valodā runājot , “leģionāru”? Cik jūsu partija būs svaiga?


– Mēs savā darbībā gribētu Latvijas sabiedrību vienot, nevis šķelt. Pirms desmit gadiem, veidojot “Jauno laiku”, es varbūt biju pārāk kategorisks, bet šobrīd mana nostāja ir, ka mēs nedrīkstam nevienu talantīgu cilvēku atraidīt, pat ja viņš ir bijis kādā citā partijā. Sava pilsoniskā pienākuma vadīts viņš ir mēģinājis iestāties un strādāt kādā partijā, kas nav izrādījusies veiksmīga. Bet tas nav nekāds kauna traips! Protams, tā nav arī kvalitātes zīme pati par sevi, tomēr mēs nedrīkstam atraidīt gudrus un pieredzējušus cilvēkus tikai tādēļ, ka tie iepriekš darbojušies kādā citā partijā. Partijas kodolu acīmredzot veidos tie cilvēki, kas līdz šim aktīvi piedalījušies biedrības “Latvijas attīstībai” diskusijās. Durvis būs atvērtas visiem, bet vērtējums būs atkarīgs no darba kvalitātes.

– Nesen Zemnieku savienības vadītājs Brigmanis atteica Godmaņa kungam, kurš, starp citu, vēlējās no partijas kandidēt uz Eiroparlamentu. Iemesls – Godmanim esot pārāk liela “bagāža”. Otrs gadījums – “Saskaņas centra” līderis Urbanovičs paziņojis, ka Latvijai vajadzīgs “Šlesera tipa” vadītājs. Ko jūs teiksiet par šiem diviem paziņojumiem?


– Es atturēšos no konkrētu politiķu analīzes, izņemot, ja viņi paši man to lūgs. Negribu nevienu ne kritizēt, ne aizskart, es labāk stāstu par savām un partijas iecerēm. Es jau vairākkārt esmu ievedis Latvijas politikā iepriekš nezināmus, bet ļoti spējīgus cilvēkus, kuri vēlāk kļuvuši plaši pazīstami. Piemēram, pašreizējā Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” vadītāja Solvita Āboltiņa politikā ienāca kopā ar “Jauno laiku” un pa šo laiku ir ļoti daudz mācījusies un augusi. Tāpat bijušais Latvijas Bankas analītiķis Valdis Dombrovskis ienāca politikā ar “Jauno laiku” un – visu cieņu – ir ļoti daudz sasniedzis. Viens no maniem mērķiem ir arī turpmāk iesaistīt politikā jaunus, spējīgus cilvēkus, par kuriem mēs šodien vēl neko daudz nezinām, bet rīt zināsim.

– Āboltiņas kundzi un Dombrovska kungu jūs pieminējāt ar labu vārdu, bet viņi gan jūs ir kritizējuši – jūsu partijas loma esot “Saskaņas” iedabūšana valdībā.


– Šādi izteikumi mani nepārsteidz. Tā ir vecā, labi zināmā politiskās cīņas metode – pirms vēlēšanām nonievāt savus konkurentus. Ņemot vērā manu kādreizējo darbību LNNK un LTF, pārmest, ka es būtu kāda “SC” marionete, ir smieklīgi. Bet es neņemu ļaunā, tā ir politiskā greizsirdība.

– Gandrīz kā Bībelē – piedod viņiem, jo viņi nezina, ko dara…


– Bet es domāju, ka viņi tiks tam pāri. Mums Latvijā nevis jāapkaro citam citu, bet jāsadarbojas. Tāpēc arī es nevienu konkurentu nekritizēšu, bet runāšu par to, ko gribētu mainīt pašreizējā politikā un likumos.

– Uz kādiem noteikumiem jūs būtu gatavi sadarboties ar “Saskaņas centru”?


– Es ceru, ka mēs Saeimas vēlēšanās neatkārtosim līdzīgu kļūdu kā Rīgas domes vēlēšanās, kad latviskās partijas veltīja visu enerģiju tikai tam, lai apkarotu “SC”, un rezultātā būtiski veicināja tā panākumus. Skaidrs, ka mēs gribam mazināt Latvijā visu veidu plaisas, tajā skaitā etniskās. Mums nav vajadzīga divkopienu valsts un jauni referendumi par valsts valodu. Veidojot sadarbību, ir jāvadās no Latvijas nacionālo interešu viedokļa. Latvijai jābūt attīstītai, konkurētspējīgai valstij, un valdībā jābūt tiem, kuri ir gatavi īstenot tālredzīgu, Latvijas iedzīvotājiem izdevīgu politiku.

– Kā jūs skatāties uz Jāņa Urbanoviča tēzi, ka viņš kā partnerus gaida “racionālus nacionālistus”?


– Es skatos pozitīvi uz jebkuru aicinājumu īstenot racionālu politiku. Es gan nezinu, vai Urbanovičs
tā patiesi domā vai tas viņam ir tikai lozungs, bet ideja ir pareiza. Kāpēc? Racionāla rīcība patiesībā ir matemātisks termins, kas nāk no “spēļu teorijas”. Visizdevīgākā rīcība un uzvarošā stratēģija vienmēr ir racionāla, un to var matemātiski pierādīt. Tāpēc arī Latvijas politikai jābūt racionālai.

– Bet vai tas nav staipāms jēdziens? Piemēram, Nacionālā apvienība uzstājas pret uzturēšanās atļauju tirdzniecību, un no viņu viedokļa tā ir racionāla politika.


– Manuprāt, tur tomēr ir zināma populisma pieskaņa, jo ne jau uzturēšanās atļauju jautājums būs tas, kas cels vai gremdēs nākotnes Latviju. Tam ir sava ietekme uz mūsu ekonomiku, drīzāk pozitīva, ne negatīva, bet nevajag to pārspīlēt. Tam nebūtu jākļūst par jautājumu, kura dēļ gandrīz tiek gāzta valdība un paralizēta valsts budžeta apstiprināšana. Nacionāļiem varbūt tas ir izdevīgi no partijas viedokļa.

– No politiskās pārliecības viedokļa – neiztirgosim Latviju. 


– Nevajag pārspīlēt ne pozitīvo, ne negatīvo. Straujas nodokļu izmaiņas ir daudz būtiskāka problēma, pret kuru vajadzēja iebilst. Es ļoti cienītu jebkuru partiju, kura pateiktu “nē” šādām nepārdomātām nodokļu iniciatīvām. Bet uzturēšanās atļaujas bija vētra ūdensglāzē.

M. Antonevičs: – Jums bija diezgan plaša un dārga reklāmu kampaņa…


– Es to nesauktu par dārgu. Pirms vēlēšanām reklāmas izmaksas būs daudz dārgākas.

– Ko jūs vēlējāties panākt ar šo kampaņu, un vai “Jaunais laiks” savulaik neteica, ka dārgas kampaņas nevajag, ka tās ir kaitīgas politikai?


– Mēs jau nereklamējām tik daudz sevi, cik aicinājām domāt par attīstības jautājumiem, par to, ka Latvija var panākt vairāk. Par to, ka ir labi piemēri – Somija, Singapūra, kuru stāsti ir līdzīgi Latvijai. Politiskās reklāmas kampaņas ir kaitīgas mēnesi pirms vēlēšanām, kad cilvēkiem vajadzētu pašiem vairāk pārdomāt savu izvēli, nevis tikt zombētiem no televizoru ekrāniem. Un tas jau ir nodrošināts, ir ieviesti stingri ierobežojumi. Jo tuvāk nāks vēlēšanas, jo arī mūsu kampaņas kļūs mazākas. Bet, ja patlaban mēs reklāmās varam pateikt savu ideju un likt cilvēkiem aizdomāties par attīstības idejām, tad tas ir ļoti labi.

V. Krustiņš: – Vai jūs uzskatāt, ka Latvijā līdz 1940. gadam nebija nekādu sasniegumu un veiksmes stāstu, ar kuriem mēs varētu lepoties?


– Es tā noteikti neuzskatu. Latvija pēc Pirmā pasaules kara nieka divdesmit gados strauji uzcēla savu tautsaimniecību un kļuva par vienu no ekonomiski attīstītākajām valstīm Eiropā. Mēs vairākos rādītājos apsteidzām Somiju un pat Zviedriju. Domāju, ka mūsdienās mēs to varam atkārtot. No pirmskara Latvijas var mācīties to, ka izglītībai jāveltī liela uzmanība. Bet atcerēsimies, ka laiki ir mainījušies un ne visi risinājumi, kas labi strādāja tolaik, automātiski strādās arī mūsdienās. Taču ir jaunas iespējas.

Pievienot komentāru

Komentāri (109)

 1. Diemžēl,vientiešu ar īsu atmiņu mums pāri pārēm,kuri atkāl noticēs solījumiem. Nu kā var nesolīt…

 2. Dāsnā Tauta!Vajag samest atkal vienu miljōnu,lai tiktu šis no parādiem laukā nedaudz un vēl arī jaunam ādas uzvalkam!Tad latvija”plauks un zels ar repšikiem!!!

 3. No Repšes alkatīgās mantkārības savulaik brīdinājis tika viņa partijas cīņu biedrs E.Berklavs.Par brīdinājuma nopietnību pārliecināja pats Rēpše,jo nokļuvis pie varas viņu interesēja vienīgi “darījumi”,kuros par veiksminieku viņu uzskatīt nevar,bet,ja prastu kaunu,tad rimtos,a kas tev deva – muld un sola -Uzvedās,kā Kašpirovskis.

 4. atkal netiesātiem kara noziedziniekiem visiem(jo pie mums 70% teroristi komunisti)būšot labāk

 5. Oligarhs, blēdis un zaglis.Viņš jau valdīja un solīja atklātumu un saņēmām apkrāpšanu . Glumais zutis. pretīgs izdzimtenis. Viņs rupēsies par miljonāriem , bet tautai cukas kauli un atkritumu kaste ,kur meklet ēdienu . Lai vācās pie saviem žīdu naudas maisiem .

 6. Es Repši cienu: gudrs un talantīgs cilvēks, bet biedē tas cilvēku loks, kurš viņam aplipis apkārt!

 7. Es Repši cienu: gudrs un talantīgs cilvēks, bet biedē tas cilvēku loks, kurš viņam aplipis apkārt!

 8. Un šitam idiotam tauta vēl uzticēsies!!! Nu ziniet, tad (kā var nesolīt) viņa iepriekšējā darbība esot augstā līmenī>

 9. Es tā padomāju un sapratu, ka Repšiņu pie varas negribu. Pārdomāju autoceļu fonda likvidāciju, kā arī to, ka kultūrkapitālam atņēma akcīzes nodokļa daļu, tādējādi padarot to atkarīgu no politiskā tirgus.

 10. Repšem nepalīdzēja no tautas savāktais miljons. Iekrita ar miljonu vēl lielākos parādos, kurus varbūt tagad par labu aģitāciju “pozitīvisma kampaņā” medijos un uz visiem Rīgas stabiem nosolījušies viņam apmaksāt uzņēmēji.
  Mednis vēl kokā, iesmu jau drāž…
  Ja tādu kā pašam “veiksmes stāstu” Repše piedāvā Latvijai, tad no šīs laimes jābēg pa gabalu.

 11. Izlasīju kanādieša E.Helpmana “The Mystery of Economic Growth”.tātad ekonomiskās izaugsmes noslēpumi ,un , “Technological Revolutions and Financial Capital”- tehnoloģiskās revolūcijas un finanšu kapitāls ko sarakstījusi Carlota Perez ,pēdējā izdota gan Lielbritānijā ,gan ASV.Ir par ko padomāt ,jo “latviešu āttīstītāji”,jēdzienu “attīstība”traktē ļoti novecojušās izpratnēs.Diemžēl arī Repše.Manuprāt,īsi vajadzētu sākt ar izpratni ,viss kas aizvests uz nosacīto Ķīnu (Latvijas,Eiropas ,ASV,arī Krievijas deindustrializācija) NEKAD neatgriezīsies.Postindustriālās paradigmas ietvari atrodas burtiski rītdienas pārmaiņu priekšā.Latviešiem ,kuri vēlas mūsu dzimtenes uzplaukumu, vispirms ir precīzi jāfiksē nākošās paradigmas starta “rāmji”.Tad seko prof.Ambaiņa -kvantu datori – nanotehnoloģijas,biotehnoloģijas utt.,tas tehnoloģidkajā griezumā.Bet kas notiks finanšukapitālsistēmas griezumā ? Manuprāt,attīstība ir ražojošā un finanšu kapitāla strikti nodalīta mijiedarbība ,mūžīgi konfliktējošs verdošs katls kurā šīs divas puses noskaidro samērā īslaicīgo uzvaru lietu stāvokļus,atrazdamās laiku pa laikam vai nu līdera vai apakšnieka pozīcijā.Šībrīža Latvijā diktējošās ir finanšu kapitāla pozīcijas,ražojošais kapitāls itvisūr ir uz “ceļiem”,bet ir arī vēsmas kas saka,paradigmas nomaiņa nesīs arī šo pozīciju izmaiņas( nav jau tik sen ,tikai 35 gadi, kopš Bretonvudsas sistēma ir nomainīta ar Jamaikas sistēmu) un tieši šobrīd tirgus kopattīstība atrodas institucionālo elementu pārmaiņu fāzē.Daudzie vaidi par birokrātijas problemātiku to tikai apliecina.Jā mums nepatīkami kaitina aizvadīto 22 gadu rezultāti ,itkā sapņu un realitātes nesakritība un te Repšes kungs kā “pirmais karognesējs”,atminos viņu ar šo karogu izejot pie Raiņa pieminekļa, gan bijis “amatos”tomēr “drēbes procesu”tā īsti nesaprot.No tā jau arī personiskā biznesa neveiksmes.Bet tā jau otra problēma , personiskās un valsts veiksmes stāsts.

 12. 20 gadu garumā ir veikts genocīds pret Latvijas tautu, precīzi neviens nevar pateikt , cik cilvēku ir izceļojuši no Latvijas pa šiem gadiem, ir skaitļi, ka ap 450 tūkstoši. Arī Repšes laikā nekas nemainījās, vai tagad būs kas savādāk. Runāt runā dikti mīlīgi (gļumi).
  Staļins vismaz deva bezmaksas vagonus, tagad biļetes jāpērk pašiem, bet izceļotāji ir tieši aktīvie darba darītāji, ne dzērāji un narkomāni. Un nodokļus maksā tur. Lūk pie kā ir novedusi vadošā- latviskā , kliķe, kura visa laiku rūpējās par kabatu piepildīšanu, lemjot labvēlīgus likumus savējiem, un pēc laika mainot, lai citiem netiktu 🙁

 13. Repše izdomājis piecus jaunus veidus, kā no nodokļu maksātājiem savākt miljonu.

 14. Nolādētais zaglis uzmodies esiet ļautiņi uzmanīgi.

 15. Pēc Repšes domām pensionāriem nāksies gaidīt uz saules enerģijas palīdzību nākotnē, lai tiktu pie kāda santīma vairāk. Bet lauksaimnieki vispār neietilpst viņa plānos….

 16. Visu valstu kampēji, apvienojaties! No Singapūras līdz Kamčatkai, no Papua-Jaungvinejas līdz Latvija – globālie banksteri rīkojās brīvi!

 17. Tam gan prasās.

 18. Nu neredzēts Saulvedis-tikai viņš vedīs,tikai viņš zina ko un kā-izkalt čiku,bet grib,grib… iebrist otru reizi tajā pašā upē.Lai arī tas nav iespējams viņš bridīs,jo nespēj uzklausīt noniecinājum un izsmieklu,kurš jau pāraug nopūtā.Savas 5,vai kaut 5000 apņemšanās var nolikt zem spilvena naktī,lai nenāk slima suņa murgi.

 19. Arvīds Sauleskalns Atbildēt

  Ļoti jau nu skaisti(kā parasti no Repšes) izklausās visi tie labie nodomi,ko viņš un viņa līdzbiedri šoreiz sola. BET!
  Bet kāpēc cienījamais Repše & co to visu nedarīja iepriekšējās reizēs,kad bija pie varas?
  Gribētos dzirdēt no Repšes & co konkrētu atbildi.

 20. Daudz zābaku pa zemi staigā
  Un manai zemei dikti sāp

  Daudz zābaku pa manu zemi staigā

  Bet ko tāds zābaks zin no sāpēm
  Tas nedomā, bet virsū kāpj

  Tie smagi kāpj un kāpj uz ēnām
  Uz ēnām, kuras no mums krīt

 21. KA VAR NESOLĪT. BET ŠLESERS SOLA VAIRĀK, KO NU?

 22. Repšels jau pašā sākumā sameloja, kad dibināja savu biedrību. Tad apzvērēja, ka tam nav nekāda sakara ar politiku un politikā nelīdīs. Un tagad šo zvērestu pārkāpis, redīss tāds! Tik melīgu, nekaunīgu un pastulbu jefiņu reti kad var satikt.

 23. Labāk sametiet puikam atkal miljonu, iepriekšējo draugs belokoņs palīdzēja nošeptēt. Sargiet Latviju no šādiem glābējiem!

 24. jānis no latgales Atbildēt

  Einār pietiek muļķotyies,atdod no tautas izkrāpto naudu un vari iet uz kūdras purviem strādāt

 25. Repšes intervija it viņa intervija. Turpretī komentāri ir skaudīgu mēslu mēsli.
  Piemēram, darītāji esot aizmukuši no Latvijas. Piedošanu, kas darija, darija jau sākumā un padarija. Tie kuŗi muka skrēja uz ārzemēm sūdus mezt par kalpa algu. Kad nu ieskrējuši tintē, tak nevar vilkties mājās un atzīties savās nebūšanās.
  Protams, atskaitot tos, kuŗiem, ir profesija vai arods, ar lielu pieprasijumu un labām algām. Bet šini kategorijā neietilpst tukšgalvji, bet gudri ļaudis. Skoloti.
  Par Repši: vai šis nesavāca miljonu? Kuŗš no pļāpiņām mācējis to izdarīt? Droši nebutu laika smērēt šo labu un sūdzoties par cita veiksmi.
  Gods kalpot Latvijai,nevis kult tukšu.

 26. Ieraugot pretīgo kpmsorga morgu vai nu gribas vemt vai jaskrej ātri uz ateju .

 27. Godmaņa laikā no Kriminālkodeksa izņēma veselu nodaļu par noziegumiem pret tautas īpašumu.

 28. apsūdzGValdamanis Atbildēt

  Baltijas Banka jau no pašiem pirmssākumiem bija krimināls noziegums. Laventa un viņa sabiedroto kriminālā pagātne ir bijusi plaši zināma, bet tieši viņiem Repše un Godmanis piegādāja vilciena vagonus pilnus ar Latvijas iedzīvotāju rubļiem (t.s. “vagonu skandāls”). Lavents par šo naudu nopirka Krievijā naftu, ko pārdeva par valūtu, un tad no Latvijas Bankas nopirka vairākas Latvijā esošās bankas. Repšem, Godmanim u.c. ir lieki runāt, ka Laventam nevarēja aizliegt bankas reģistrāciju. Viņi šos neliešus izraudzījās un iekārtoja. Vēl tagad valdības augstākos ešelonos atrodami padomnieki, kuri pazīstami kā bankrotējušo banku ierēdņi.

 29. “Mums nav vajadzīga divkopienu valsts un jauni referendumi par valsts valodu. Veidojot sadarbību, ir jāvadās no Latvijas nacionālo (t.i.,krievu)interešu viedokļa.” Tātad,latvieti,apklusti! Jāņis Urbanovičs kā partnerus gaida “racionālus nacionālistus”?

 30. Nožēlojams,vagonu stūmējs,klauns!

 31. viss skaidrs cīnīsies, attīstīsies, vāks nodokļus, izglītosies un tā bez gala, viskautko darīs, bet galvenā problēma ir visa savāktā tērēšanā: zagšanā, shēmošanā, galvojumu parakstīšanā, “kļudās” par miljoniem,banku blēžiem untt, kur aiziet viss sūri grūti sarūpētais, par to ne vārda. Te nu jāpiekrīt A. Priedītim, ka valstiski politiskās dzīves pamats ir krimināli noziegumi un noziegumi pret tautu un nāciju.

 32. Runātāju un solītāju mums ir daudz.Tikai tas vezums nekust.Vilcēji lielā skaitā pametuši valsti.Nez vai arī atgriezīsies.Tā ātrā skriešana uz ES neko labu nav devusi.Valsts bez cilvēkiem nevar attīstīties,lemta nīkulīgai izdzīvošanai.Tikai kardināli lēmumi atdzīvinātu ekonomiku.Mazos uzņēmējus pirmos 5 gadus atbrīvot vispār no jebkādiem nodokļiem.Ienākušos investorus arī visādi atbalstīt,neviss mēģināt novilkt trīs ādas.Jo cilvēki vairāk pelnīs jo vairāk tērēs,tādejādi papildinot budžetu.Ar laiku cilvēki iestrādāsies un labprātīgi maksās redzot,ka nauda tiek tērēta lietderīgi.Ar dažādām represīvām metodēm neko nepanāks.

 33. nemēdz būt un tā ir UTOPIJA!!! (neuzkāpiet, ļaudis, atkal uz Repšes grābekļa)

 34. Jāsāk ar to, ka valdības darbs pilnībā jāpārkārto. Ministru kabineta apspriežu zālē vajadzētu atrasties tikai ministriem, sākumā pat ne valsts sekretāriem un vecākajiem ierēdņiem
  +++++++++++++++++++++++++
  Pateicoties tieši repšem valdības sēdes tika pārvērstas par atklātām un šova izrādi. Ar savu t.s.atklātumu viņš panāca, ka būtiski lēmumi tiek pieņemti pa kaktiem nevis valdības sēdēs. tagad šo šovu var pat redzēt pa TV.
  Jācer, ka šo populistu tauta ir atkodusi un nekad kopā ar belakoņiem, jaunupiem, ošiem, titaviem neievēlēs. Tas ir vēl sliktāks nkā projekts “par labu Latviju”‘. ļesers un Šķēle vismaz neneloja un neizlikās.

 35. Vispirms jamet pie malas sava aariskiba!TA SPIEZAS CAURI KATRAI VIILEI!Cik reizes lauts noticet?

 36. Lietot rgulāri tabletīti…..

 37. Kurš nu būtu teicis kaut ko,bet ne viņš.

  • Sestā apņemšanāsvarētu būt ,- vairs nespiesties atpakaļ pie siles, tik daudz ļauna esi nodarījis Latvijas ekonomikai. Tev iederas teiciens; Ar vārdiem Valdībā, ar darbiem – cietumā.

 38. Repše, vadīdams valdību, dzīvoja vienos kašķos, tā arī neko jēdzīgu nesasniedzis. Gudri runāt viņš brīžiem māk, bet darītājs viņš nav. Būtu labāk domājis par savām kredītsaistībām.

 39. LAI DIEVS VIŅU SARGĀ ! Mīlesim mūsu LATVI JU !

 40. neveras vaļāā, tikai ar lieliem burtiem ERROR! LASĪJU, KA REPŠE SAKARĀ AR ASTRU ATRADIES KĀDU LAIKU ĻEŅINGRADĀ( TAG. pĒTERBURGĀ)’Ko viņš tur darīja?

 41. Latviešu traģēdija turpinās……jau 30 gadus…..
  “Maksimāli uzlabots latvietis.” Gunāra Astras pēdējais vārds.[1983.gada 15.decembrī]
  http://www.historia.lv/alfabets/A/AS/astra_g/dok/1983.12.15..htm

 42. Muldoņa, nekauņa, bezgodis un totāls melis!? Cilvēks BEZ SIRDSAPZIŅAS! Tāds tips NELAUŽAS ATPAKAĻ par baltu velti!? Lai Diebs sarga valsti un tautu no ŠIEM VARU ALKSTOŠIEM MONSTRIEM! Kas ir melis? Ir latviešu tautai pamācoša paruna: KAS melo, TAS zog: Kas zog, TAS slepkavo. Ne velti šī paruna radusies…Intervijā NEVIENAS KONKRĒTAS ATBILDES!? Viss kā miglā! Kad intervētie varu alkstošie un pašreizējie politiki pārstās oponēt ar daudz bagātāku un vairāk kā 50 gadus uz savu tagadējo labklājību ejošo valstu pieredzi plātīties, kā piem. ar Somiju? Mums ĻOTI noder valstis un to pieredze, kas līdzīgas mums un tāpat rāpjas ārā no savas pagātnes!!! Repšes vārdiem ticēt VIENKĀRŠI NEDRĪKST… Viņš NAV TĪRS CILVĒKS!

 43. Latvijā jau ir viena konservatīva partija (NA) un 2 mio tautai nav vajadzīga vēl viena.
  Repše taču ir gudrs, labi izglītots cilvēks.
  Kāpēc radīt jaunu partiju, ja var tikpat labi darboties jau esošajās?!
  Atbilde vnk, jaunā partija ir politbiznesa projekts.
  Manuprāt šāds projekts pašlaik nav pieprasīts un nākamajās vēlēšanās paliks aiz 5% barjeras.

 44. Lai iet ellē ar saviem miljonāriem….

 45. Kāpēc nekas netika darīts,tik skaist,agrāk,kad šis kungs bija diezgan augstos amatos? Jauna valsts,neko nesaprotam ,jāmācās! Murgs!Par šiem gadiem sen, visās jomās ,varēja paņemt labāko no citām biezākām valstīm,bet tas netika darīts! Tika bīdītas savu”čomu”rebes uz pārējo iedzīvotāju rēķina!

 46. Neticu nevienam šī kunga vārdam!Viņš ir muldoņa un pazīstams blefotājs,pie kam nevisai godīgs,Varbūt vismaz tagad godīgi pastāstīs ko saņāma par PSRS rubļiem,ko aizveda uz Krieviju,jo PSRS rubļi pēc tam vēl divus gadus bija Krievijas Federācijas nauda.Kur tie līdzekļi palika?Vai tad visus jau notrallināja?Atkal pie siles sagribējies?Šoreiz nesanāks,jo jābūt sevišķi stulbam,lai par viņa kompāniju balsotu.

 47. tas viss jau bija 20 gadus Atbildēt

  oranžos tvaikos

 48. Die’spalīgu vēlu Eināram!
  Paldies par Jutu!
  Turās – vēl! 🙂

 49. Ne jau miljonu savāca latvieši , bet tiem ,kam bija vajadzīga vara . Naudas kuli , ideoloģija toreiz bija pirmā JL ģenerālsekretāra Ebreju kopienas vadītāja Grigorija Krupņikova rokās . Ne velti viņš nesen atstrādāja to miljonu dodot savējiem Liepājas Metalurga valsts galvojumu par 112 miljoniem latu uz neatgriešanos . Par šo noziegumu viņš brīvi staigā cepuri kuldams kārodams pēc oligarhu varas siles un cietumā neliek . Vai neatvērsies reiz acis un balsot par to var tie ,kam visi piece nav mājās .

  • Tagad Repši finansē ēbrejs BELAKONŠ, . Repše par Belakoņa naUdu taisa mākslīgo intelektu. Repše murmuļo pavisam NEKO! REPŠE SASTRĒGUMSTUNDĀ SLAVENI PROPONĒJA, KA VIETĒJIEM UZŅĒMĒJIEM JĀDOD ZAĻĀ GAISMA( BET NEPIEMINĒJA KA TĀS IR INOVĀCIJAS). PATS MELOJA UN SASAUCA FORUMU NO ĀRZEMNIEKIEM. KĀ VAR NEMELOT. BŪS JAUNAIS SAUKLIS. Dievs atpestī Latvijas Saeimu no Repšes un viņam līdzīgiem!

 50. Pilnīgi utopiskas un liekulīgas frāzes- es gribu sapņot par paradīzi , bet kā tur nokļū? neviena konkrēta rīcības plāna, stratēģijas un metodes mākoņos. Ja šim cilvēkam nav skaidrs, kāda vērtība ir zinātnei un kultūrai- tad ar šiem saukļiem Latvijai ir beigas. Melot, zagt, mainpulēt ar saukļiem daudzi jau ir iemācījušies. Einār- tev pirmajam ir jāsaprot , ka visi cilvēki ir vienādi Dieva priekšā un atbildēs par saviem darbiem un arī vārdiem. Neviena vārda par kultūru, kura ietver arī morāli un garīgumu, kas mums visiem tik ļoti trūkst!

 51. Jā piemirsu – atstrādāšanas darbs pie saimniekiem vai parādu darbs Siguldas kūdras purvos…

 52. Vai gadījumā Šķēle un Šlesers nav uzpirkuši Repšes vekseļus – kur nu palicis tik nadzīgs ar izrāvienu pie siles?
  Kā vadīt valsti – to jau tika darījis un paldies Dievam tas ātri beidzās – vel viens piegājiens un šai laivai ( Latvijai) pat eiroplāksteri nelīdzēs…

 53. Cilvēki! Būsim Modri! Atbildēt

  Tā gan repsi. Skumji. Daudz vārdu. Gari teikumi. Smadzenes izžūst un komprimējas valrieksta izmērā. Skumji. Tā paiet pasaules Godība. Vēl nupat parakstīji Romā iestāšanās papīreli Eiropas Savienībā un gvelzi, ka nu gan var kāpt augšā uz „krievu krāsns zvilnēt”, nekas mums nedraud mūžīgi-mūžos… Šodien – bezgalgara intervija – neesi nosaucis neviena skaitļa, neviena citāta, neviena dokumenta šodien, pagātnē, nākotnē, nebeidzami Zuš-slideni murgi, neviena cilvēka, autoritātes, domas, idejas, nākamās partijas drauga, ienaidnieka, robežas, pagātnes vērtējoša vai nākotnē balstīta piemēra, virzības vadlīnijas. Nevienas domas, kas varētu atrast savu numurētu – personālu sēdvietu” Latvijas Nākotnes dziesmu, domu, cerību, rūpniecības, izglītības, zemkopības utt. SVĒTKOS(piedod – ideja, ka pensionāriem ilgāk jāsēž saulītē ir O.K.) Bailes uzkāpt pat urbanovičam uz kājas, ir nožēlojamas un atklāj kangara patiesos nodomus, bailes integrēt krievus, drosme emigrējušo letiņu gānīšanā… Neesi nosaucis nevienu prioritāti ( vien lipmanim , nabadziņam, ilgi jāgaida licence. ..? Visā pasaulē zāles sertificē pēc 10 gadu gara sagatavošanās darba, tad ar vēl gadās, pa kļūdai… ) Šausmas, bailes un nedrošība pārņem nevis no „nabadziņa” verbālām kvalitātēm, bet no absolūta domas, saprāta, analīzes klātbūtnes un iztrūkuma. … un tas, tas labākais, ko šarlatānu un zagļu banda mums piedāvā? Tā tā Balss? Tā Tas Ģīmis? Tā nav Partija, tā ir Diagnoze.
  Paldies LA. Raksts īstā laikā, perfekti veidots. Paldies autoriem. Esam nu pārliecināti, ko agrāk zinājām jeb jautām. Šis Lindermaņa, Urbanoviča, Ušakova, Putina astoņkāja tausteklis jānocērt ar ātru, asu cirtienu no Latvijas Politikas šodienas un nākotnes. Ar skatu uz Gruziju, BŪSIM MODRI!

  • Cilvēki! Būsim Modri!& Atbildēt

   Vai tik “jevopas nolaupīšana” nebija ATĒNĀS????????

   • Cilvēki Būsim modri&& Atbildēt

    Tiešām jokaini. Raksta virsraksts solīja „lielā zaļojošā pļavā no” Latvijas Gudrību groza” repšes izgāstus 1000 „dzijas kamoliņus”, kas katrs ripos līdz Horizontam un rādīs mums 1000 ceļus Latvijas Augsmei, Pilnveidei, Nākamībai. Un Tu, repše, tad skaidrotu, ko katrs pavediens nozīmē, palīdz, kurp aizved… kuru ceļu iesi Tu, kurus kopjot, sauksi Mūs palīgos… nekā…
    „Kā pa tumsu, kā pa ēnu, kā pa rudeņaino miglu, tā tu atnāci un šķīries, māņu jaunība….”

 54. kaadreiz es vinnu atbalstiiju……….bet tagad redzu ,ka vinnsh ir pret nacionaalu valsti……..

 55. Visi zina baumas par Repšes kukuļņemšanu, bet neviens neko nedarija. Ja nonāks pie varas, jahta atkal tiks dūšīgi ekspluatēta.
  Apbrīnojams cilvēks. Nekaunīgs, bezkaunīgs, bez sirdsapziņas.

  • Vecie Rīgas fikso zeļlu kompānija, mafijas augstas raudzes stils. kopā ar jaunupiem, Tītavu, kurš pirms daudziem gadiem izcēlās ar mafijas klasiskiem piemēriem draudaot ievērojamo dzimtu iznīcināt, ka pat Vakara Ziņas publicēja to laiku epopeju. Repše trennējās cīņas mākslā pie auto ostas , par 230 000 latu izspiešanu apsūdzētā Ābiļeva klubā. Abiļevs izspruka…. Tas jau liecina visu….

 56. Skaistu vārdu Repšem netrūkst, bet no tā pat cirvja kāts neuzplauks.

 57. vairs nav taalu, kad politikji no kapiem celsies un dibinaas partijas.

 58. viņs ir tikai bandinieka bandinieks pavisam citu spēku rokās,kuri izmanto viņa lielību,iedomību par savu mesiju. Jau kuro reizi.

 59. Oligarhs un latvju tautas nīdejs Nr1

 60. izglītība un zinātne Atbildēt

  Nav ko Repšem lielīties ar V. Dombrovski un Āboltiņu! Ja var racionāli apcirst izglītības un zinātnes pamatsaknes, tad tā nav gudrība ,ar kuru varam lepoties. Tas ir apzināts genocīds pret garīgumu kā vērtību,bez kuras nav patiesas cilvēcības, nav patiesi spēcīgas valsts, lai cik trekniem burtiem arī censtos uz papīra rakstīt par kristiešu vērtībām,Bet bez SIRDSAPZIŅAS kā pamatvērtības tas viss ir tikai liekulības tirgus un mūsu politikas līderi ir tiešām veikli tirgotāji,diemžēl,tikai tirgotāji !

 61. Ko Jūs teiksiet par to,ka Repše,Godmanis un Taņka no PCTVL ir mācījušies vienā LU FizMat fakultātē un varbūt ir vienā izlaiduma absolventi?

  • Vieni mātes bērni . Līkdeguņi .

  • Man iznāca padomijā 5 gadus laukos strādāt ar studentu vienībām vasaras darbos. Visneciešamākie bija studentu vienība no LVU un Rīgas aviācijas institūta.LVU bija mākōņstūmēji, nesaprata dzīves realitāti. nepraktiski. Valstī viņus nedrīkst laist pie valdīšanas. Plika teorija. Tas praksē pierādās. Toreiz šaubījos par saviem spriedumiem,, bet tagad redzu , ka velti šaubījos. Viņus grūti aprakstīt. Teicami dzīvi saprata Rīgas politehniskais institūts, Latvijas lauksaimniecības akadēmijas, Liepājas ped. institūta studenti.

 62. Baltais tēvs- Antiņam Atbildēt

  Mīļo dēliņ! Pārāk daudzi šos 20 gadus ir centušies KAUT KO darīt. Bet tikai kaut kas Latvijai galīgi neder!!!

 63. Ja šīs oligarchs un zaglis valdīs , tas pārspēs gan lembi, buldozeru-šlesi, mākoņtēvu -šķēli, ruksi , ne tik izpārdos zemi , īpašumus , bet visu valsti .Dievs sargi Latviju no mēra un no šī izdzimteņa .

 64. Jā, runāt viņš prot,Karnegi principus manipulācijas mākslā ievēro strikti. Bet ar pliko racionālismu bez emocionālās inteliģences mēs iesim pretī savas civilizācijas beigām. Tas sāksies ar to brīdi,kad ieviesīsim dzīvē Repšes izstrādāto mākslīgo intelektu.Tā arī būs ATTĪSTĪBA,tikai apokalipses.
  Nekad ,nekad nevar būr tā,ka VISIEM būs labi.Tā ir utopija. Jā, Šlesera-gāzi grīdā tikai vēl trūkst tajā uzņēmīgo uzņēmēju kompānijā. Jo tādi enerģiski,bez sirdsapziņas un jebkādiem apgrūtinājumiem no morāles ētiskās puses ir tie īstie IZDEVĪGUMA politikas realizētāji. Bet šis izdevīgums šeit un tagad nekādi neiet kopā ar patiesām demokrātiskām vērtībām valstiskuma skatījumā.
  Man kauns par savu naivumu,ka kādreiz tik ļoti ticēju Repšem kā ideālistam, bet tas bija tikai skaists ziepju burbulis. Neticu viņam kā politiķim!

 65. latvju bālelīņš Atbildēt

  Repše ir cilvēciņš, kurš ar apbrīnojamu vieglumu maina gan sievas,gan partijas. Šī būs jau trešā partija ,kuras tapšanā Repšem svarīga loma. Par ko tas liecina? Par emocionālu un garīgu nestabilitāti uzskatos un rīcībā. Vēl neatbildēts ir jautājums – kāpēc Latvijas jaunie aizokeāna saimnieki Repši izstūma no LB prezidenta amata, aizstājot to ar nedaudz mazāk ambiciozo Rimšēviču? Acīmredzot negribēja pieļaut lai LB kļūst smieklīga Latvijas sabiedrības acīs prezidenta ambiciozās personības dēļ. Lai nu kurš runātu par patriotismu,tikai ne Repše,kurš ar nenormāli augsto lata kursu nodrošināja protekcionismu ārvalstu ekspluatātoriem(investoriem) un importam,bet eksportam un vietējiem ražotājiem šoka terapiju. Ja vara Latvijā piederētu patriotiem,vai tie būtu pieļāvuši nacionālās valūtas likvidāciju? Protams ,ka nē! Un tagad Repše taisīs kārtējo uz neoliberālisma pamatiem būvēto mākoņstūmēju partiju,kurai nonākot pie varas pirmais solis būs varas elites algu trīskāršošana.

 66. Jautaajums: Vai Repshe ir godiigs?

 67. Un atkal sākās cirks,Repše līdzīgi buldozerim strauji virzās barotavas virzienā.

 68. Šiziķis ne fiziķis. Foto izsaka visu, tur nevar samelot.

 69. R. k-gs viens no lielākajiem Latvijas parādniekiem. Ne pirmo reizi jau centies kaut ko veidot un attīstīt.
  Kārtējais balagāns!!!

 70. Bet ir pareizs apgalvojums, ka par vienu sisto trīs nesistos dod. Kāpēc tāds naids pret cilvekiem, kas kaut ko grib darīt…

  • Pareizi būtu, par vienu reizi sisto – trīs nesistos dod…, bet šeit ir cits gadījums, jo šis “reptilis” ir entās reizes sists un visiem ir zināms par ko, un mācības kā nav tā nav. Un ja paskatās uz topošās partijas sponsoriem, tad nāk prātā atzinums: pasaki kas ir Tavi draugi un es pateikšu kas esi Tu…..

  • Tāpēc jau vārds Tev ir Antiņš, ka esi pārāk emocionāls un labsirdīgs. Bet šajos jautājumos ir jābūt ļoti pragmatiskam un secinājumi veicami ar vēsu prātu.

 71. Ļoti sakarīga intervija. Skaidri redzams ka NA un zociķi ir Latvijas kaitnieki

 72. Ja šim nelgam kāds noticēs tad jau nelgu šeit pietiek…………neķer muļķus

 73. Daudzas lietas viņš novērojis pareizi. Bet jāpatur vienmēr prātā, ka šis vīrs nāk kā banku un lielkapitāla interešu pārstāvis, kā neoliberālisma dogmu atbalstītājs. Tas nozīmē: treknie kāpuri un parazīti vēl resnāki, tauta vēl nabagāka.

 74. Nav vērts pat lasīt. Repše jau vienreiz sevi ir pierādījis.

 75. Repše ir kļuvis smieklīgs un nožēlojams. No cilvēka, kurš savulaik strādāja atbildīgā amatā ar milzu algu, no cilvēka, kuram tautas liela daļa ticēja kaut vai viņa darbības dēļ LNNKn un pat uzdāvināja gandrīz miljonu, viņš ir kļuvis par parādnieku, kas parādā gandrīz miljonu – tātad, pat priekš sevis viņš neko nebija spējīgs paveikt. Un viņš nopietni domā, ka tagad kāds par viņu balsos? Viņš ir kļuvis par nožēlojamu ākstu.

  • Un vēl: “Visizdevīgākā rīcība un uzvarošā stratēģija vienmēr ir racionāla, un to var matemātiski pierādīt.” – Repše to ir pierādījis, ka racionāls viņš spēj būt tikai vārdos, nevis darbos. Kāpēc pie mums lielākie parādnieki lien politikā?

   • Tiešām tā ir sērga un mums kā vēlētājiem ļoti prātīgi jāvērtē šos “parazītus”, lai nekādā gadījumā par viņiem neatdotu balsis.

 76. izdevigi VISIEM ,protams kad krievvalodigo vairākums ir Latvijā tad viņiem

 77. Jaa ko gan veel vareetu pasoliit shis oligarhijas algotnis?Katrai sievietei lielisku viiru?Katram biznesmenim lielisku biznesu?Izsludinaam ideju konkursu,lai ir ko soliit!

 78. Ļoti cerīga intervija.

 79. Lai arī ne vienmēr izdevies solītais, nenoliedzami, ir bijuši skaidri mērķi un centieni tos sasniegt. Cerams, ka guvis pieredzi un mācījies. Lai izdodas!

  • Einaram bija nauda un laiks, lai pamācītos Latvijas vēsturi, kaut vai pastudētu Ulmani – kā tas no pasaules karā visizpostītākās valsts īsā laikā pacēla Latviju, kas varēja stāties līdzās valstīm, kur simtiem gadu nebija kara posts redzēts. Ulmanim ir daudz publikāciju – gan par ekonomiku, gan politiku, protams, tas ir savam laikam, bet mērķis ir viens – Latvija. (Jo cilvēks taču nav mainījies.) Tāpat – nesen vienā grāmatā ir sakopoti un izdoti ievērojamā latviešu tautsaimnieka Kārļa Baloža raksti…

   Bet Repše labi pārzina tikai kāda Čikāgas pseidoekonomista, monetārista murgus, kurš viņam savā laikā Latvijas bankā ir bijis padomnieks un kura dotie padomi Latvijas liberāļu (bijušo komjauniešu) valdībām ir ieveduši Latviju purvā, no kura joprojām netiekam ārā. Viss liecina, ka Repše ar saviem abiem cīņubiedriem – Tītavu un Jaunupu – godīgi kalpos savu sponsoru interesēm, jo visiem ir kopēja ideoloģija – neoliberālisms. Bet vai tāpēc Einars jaunībā tik drosmīgi iestājās par pavisam citām idejām – par Latviju?

 80. Ja arī iepriekšējie politiķi domātu par visas Latvijas attīstību un vienotību, bet nevis par šķeltniecību ,ka to dara Nacionaļā Apvienība ,mūsu Latvijas visu iedzīvotāju labklājība būtu krietni aukstākā līmenī. Iecere kompetence un stratēģiska domāsāna ar konkrētu rīcības plānu ,tas ir apsveiami! Paldies par cerību!

 81. Nu ar šito zēnu atkal ”neziņā nonāksim”. Viss tas jau pieredzēts, tikai citā mērcē. Šķiroja ierēdņus, trenkāja ministrus, anulēja līgumus, solīja, jo ”kā var nesolīt” utt. Pēc tam tiesa pesprieda kompensācijas par šīm ērmībām un nodokļu maksātāji bleķoja. Ja tagad atkal tauta uz šitā āķa uzķeras, tad nu pati lai vaino sevi. Liekas, ka virsmērķis šai afērai ir palīdzēt SC tikt valdībā, tikai nezin vai pats mākoņstumējs to saprot, bet viņa sponsori to izprot labi.

 82. Nu kā var nesolīt…

Draugiem Facebook Twitter Google+