×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Repšes stāsts iekļauts Eiropas labāko stāstu krājumā

foto - Letafoto - Leta

Latviešu rakstnieces Gundegas Repšes stāsts iekļauts Eiropas labāko stāstu krājumā “Best European Fiction 2012”, ko laidusi klajā izdevniecība “Dalkey Archive Press”, informēja Latvijas Literatūras centra pārstāve Arita Gutāne.

Eiropas labāko stāstu krājumā “Best European Fiction 2012” iekļauts Repšes stāsts “Cik svarīgi būt Ernestam” (“How Important Is It to Be Ernest”) no 2009.gada stāstu krājuma “Stāsti par mācekļiem”, ko angļu valodā tulkojusi Margita Gailītis.

Šis ir jau trešais krājums sērijā “Best European Fiction”, kas ir ieņēmusi paliekošu vietu literārajā kopainā un kurā līdzās mazāk zināmiem autoriem parādās tādi vispāratzīti rakstnieki kā Hilarija Mantela, Ingo Šulce, Džordžs Konrads, Viktors Peļevins, Enrike Vila-Matas un citi.

No Latvijas šajā sērijā iepriekš publicēts Ingas Ābeles stāsts “Kamenes un skudras” (“Ants and Bumblebees”) un Noras Ikstenas darbs “Elzas Kugas vecuma neprāts” (“Elza Kuga’s Old-Age Dementia”).

Antoloģijas izveidotājs un redaktors ir Aleksandars Hemons, pirmo reizi šīs sērijas izdevumam priekšvārdu sarakstījis ASV autors – rakstniece Nikole Krausa. 34 stāsti no 28 valstīm krājumā sakārtoti pa tēmām. Atsevišķi atdalīti stāsti par mīlestību, mākslu, karu un ķermeni, lai atvieglotu darbu grāmatu klubiem un lasītāju diskusiju grupām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+