×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Repšes topošā partija neplāno startēt pašvaldību vēlēšanās

repse_einars1

Einara Repšes topošā partija neplāno startēt nākamā gada pašvaldību vēlēšanās, tomēr, visticamāk, piedalīsies nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Mums nav ambīciju konkurēt ar “Saskaņas centru” pašvaldību vēlēšanās. [Saeimas vēlēšanas] ir cita lieta – tur mēs, visticamāk, startēsim,” otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” teica Repše.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik nevēlas nostāties ne pret “Vienotību”, ne pret kādu citu politisko spēku, bet nākt ar konstruktīviem piedāvājumiem.

Repše gan izvairījās no atbildes, kas viņam liedz savus mērķus īstenot “Vienotības” sastāvā un kādēļ nepieciešams veidot jaunu partiju. Ekspremjers vien klāstīja, ka savulaik vadījis valdību “daudz naidīgākos apstākļos” nekā pašlaik Valdis Dombrovskis.

“Es esmu nācis ar uzstādījumu, ka ir jāaizmirst visi konflikti, tai skaitā etniskie un politiskie. Ir jāapvieno spēki, lai nodrošinātu valsts attīstību,” uzsvēra Repše.

Viņaprāt, cilvēkiem, kas iesaistījušies jaunajā biedrībā, tostarp Valērijam Belokoņam un Olafam Berķim, ir ļoti laba reputācija. Viņš uzsvēra, ka šie ļaudis apvienojušies, jo “viņiem rūp Latvijas rītdiena”.

Jau vēstīts, ka šonedēļ nodibināta biedrība “Latvijas attīstībai”. Biedrības dibinātāju vidū bez Repšes, Berķa un Belokoņa ir arī “Vienotības” biedrs Rīgas domes deputāts Edgars Jaunups, no “Jaunā laika” izslēgtais Repšes līdzgaitnieks Dans Titavs, miljonāri Donāts Vaitaitis un Uldis Mierkalns, “Vienotības” priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs Ainārs Ščipčinskis un aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja vietnieks Agris Strautnieks, kā arī tiesību eksperte, bijusī Repšes padomniece Baiba Fromane.

Repše bija “Jaunā laika” dibinātājs un tā pirmais vadītājs. 2001.gada augustā viņš paziņoja, ka veidos jaunu labēji centrisku partiju, ko veidos par ziedojumiem un vēlas saņemt saziedotu honorāru par savu ieguldījumu partijas veidošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+