×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. decembris, 2013
Drukāt

Repši ievēl par partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētāju (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Latvijas attīstībai" vadītājs Einars Repše piedalās partijas "Latvijas attīstībai" dibināšanas pilnsapulcē.

Šodien par jaundibinātās partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētāju ievēlēja ekspremjeru Einaru Repši.

Repše bija vienīgais kandidāts uz šo amatu un par viņa ievēlēšanu nobalsoja 207 partijas biedri. Kopā balsošanas urnā tika atrasti 211 biļeteni, no kuriem trīs biļetenos nebija veiktas atzīmes, bet viens bija nederīgs.

Šodien tika apstiprināti arī partijas statūti.

Partijas valdē šodien ievēlēja Edgaru Jaunupu, Vladimiru Reskāju, Danu Titavu, Baibu Fromani, Emīlu Jakrinu, Uldi Osi, Lieni Cakari un Edgaru Čeporjus. Citu kandidātu uz astoņām valdes locekļu vietām nebija.

Partijas revīzijas komisijā ievēlēja Lailu Rūsi, Artūru Bergholcu un Mārtiņu Vadzi.

Repše savā runā partijas dibināšanas pilnsapulcē sacīja, ka partija “Latvijas attīstībai” plāno radikāli samazināt birokrātiju un nepieļaut nevajadzīgas pārbaudes, ko veiktu tādas cienījamas iestādes kā Valsts ieņēmumu dienests un Pārtikas un veterinārais dienests. Ja tās, vai kāda cita kontrolējoša iestāde veikusi pārbaudi uzņēmumā, to atkārtoti varētu veikt tikai pēc trim gadiem. Ja ir pamatotas aizdomas par nelikumīgu darbību, ārkārtas pārbaudi, varēs veikt ar īpašu Administratīvās tiesas lēmumu, skaidroja Repše.

Viņš norādīja, ka iedzīvotāji vēlas piederēt Latvijai. Taču problēmas rada, piemēram, nesabalansētā attīstība, kad iekšzemes kopprodukts pieaug pateicoties iekšzemes pieprasījumam, lai gan nepieciešams eksportu paaugstināt par 50%, lai nostātos blakus Lietuvai un Igaunijai.

“Mēs nemaksājam nodokļus savai valstij un ne vienmēr lepojamies ar Latviju. Pie tā nav vainojami tikai daži neapzinīgi pilsoņi,” norādīja biedrības “Latvijas attīstībai” vadītājs. Viņš skaidroja, ka cilvēki vēlas maksāt nodokļus, taču viņi saskaras ar dažādām problēmām – vissatraucošākie ir tieši demogrāfiskie rādītāji.

“Kā nācija esam gudri, tālredzīgi un strādīgi, bet vai esam pietiekami produktīvi? Nepieciešams ilgtermiņa stratēģiskais plāns un tā piedāvāšana ir galvenais politiķu uzdevums,” pauda Repše. Viņš norādīja, ka jāļauj cilvēku uzņēmīgumam un potenciālam izpausties, tādējādi neizmērojami pieaugs tautas kopējais spēks.

Mikrouzņēmumu nodokļa paaugstināšana un dažas citas pašlaik pie varas esošo politiķu ieviestās nodokļu izmaiņas ir vērtējamas kā mazā biznesa pamatu graušanu, kas ir nekavējoties jāatceļ.

Šodien kopā ar Repši pie “galvenā galda” sēdēja un par partijas dibināšanu balsoja arī Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas vadītāja Baiba Fromane, politiķis Edgars Jaunups, Saeimas deputāts Vladimirs Reskājs, bijušais Latvijas Nacionālās operas vadītājs Andrejs Žagars un bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Kā viesi ar runām uzstājās “Ekonomistu apvienības 2010” valdes prezidents Ojārs Kehris un uzņēmējs Pēteris Šmidre, uzrunu teica arī Žagars un Reskājs.

Atklāšanas pilnsapulce sākās ar Latvijas himnas “Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanu.

Kā ziņots, šodien nodibināta partija “Latvijas attīstībai”. Par partijas nodibināšanu nobalsoja 201 cilvēks. Saskaņā ar oficiāli sniegto informāciju uz partijas dibināšanu ieradušās 214 personas.

Partija “Latvijas attīstībai” būs labēji konservatīva partija, kas apvieno profesionālus un pieredzējušus cilvēkus, kam svarīga stabila un ilgstoša ekonomiskā izaugsme Latvijā, uzsver partijas pārstāvji. Partijas mērķis ir iedzīvotāju labklājība.

“Ticam, ka to varam panākt, atbalstot uzņēmīgus cilvēkus un stiprinot Latvijas uzņēmumus – tikai spēcīgi Latvijas uzņēmēji un konkurētspējīgas ražotnes var nodrošināt labi apmaksātas darbavietas. Ir nepieciešama jauna politikas kvalitāte un izpratne – esam par konstruktīvu un racionālu politiku, kas vērsta uz sadarbību,” teikts topošās partijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

2012.gada martā tika dibināta biedrība “Latvijas attīstībai” ar mērķi izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus mērķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai Latvijas attīstībai. Biedrības dibināšanā piedalījās ekspremjers Einars Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs, kā arī citi. Uz biedrības pamata dibinot politisko partiju, paredzēts startēt 2014.gadā plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Novembrī par Repšes veidoto partiju uz biedrības “Latvijas attīstībai” pamata gatavību balsot izteica 1% pilsoņu, liecina “Latvijas Faktu” aptaujas rezultāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Rezultāts ir tikai viens, latviešu balsis vēlēšanās tiks sadalītas starp vēl vairāk varas- un naudaskāriem, cilvēkiem un nebūs, kas balso pret Latvijas nīdējiem.

  2. Einār ! Kad uz baznīcu iesim uzticību zvērēt.

  3. Priecē, ka par vadoni ticis pats godīgākais no klātesošajiem …

    • Kā man patīk šis godīgais,tālē vērstais skatiens. No viņa rūpju māktā vaiga tā vien spulgo atbildība par Latvijas miljonāru likteņiem. Kas var būt labāks par šo !

  4. Jaunas partijas nav vajadziigas. Repshe nav vajadziigs. Es vinju uzskatu par Latvijas zaarka naglu. Meegjiniet no vinja tikt valjaa!

  5. Skatos, zālē tīri normāli cilvēki sēž, tik atslēguši domāšanu. Cik var reciklēt vienu un to pašu?

  6. Cirks aizbraucis, tikai klauns palicis?

Draugiem Facebook Twitter Google+