×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Republikāņi iebilst pret Raisu ASV valsts sekretāra amatā

Foto - AFPFoto - AFP

Teju simts ASV Republikāņu partiju pārstāvošo pārstāvju palātas locekļu izteica iebildumus pret pašreizējās Savienoto Valstu vēstnieces ANO nominēšanu valsts sekretāra amatam.

Kā vēstulē ASV prezidentam Barakam Obamam norādīja 97 republikāņu politiķi, viņus “pamatīgi satrauc” fakts, ka Raisa šobrīd tiek uzskatīta par vienu no kandidātiem uz valsts sekretāra amatu, jo viņa “propagandēja nepatiesu informāciju” par 11. septembrī notikušo uzbrukumu ASV konsulātam Lībijā. Piecas dienas pēc šī uzbrukuma, kurā tika nogalināts ASV vēstnieks Lībijā un vēl trīs ASV pilsoņi, Raisa televīzijā sacīja, ka tas bijis “spontāns” iznākums demonstrācijai, kuras dalībnieki protestēja pret ASV tapušo antiislāmisko filmu. ASV administrācija vēlāk gan atzina, ka izlūkdienesti notikušo jau no paša sākuma uzskatījuši par teroraktu, kurā bija iesaistīti ar starptautisko teroristu organizāciju “Al Qaeda” saistīti ekstrēmisti.

Tiek uzskatīts, ka Raisa “apzināti vai aiz nezināšanas maldināja ASV sabiedrību Bengāzī jautājumā”, vēstulē Obamam raksta republikāņu likumdevēji. “Padarot viņu par ASV ārpolitikas seju Jūsu otrajā mandāta termiņā, tiktu būtiski iedragāta Jūsu vēlme uzlabot ASV attiecības ar pasauli un turpināt veidot uzticību ar amerikāņu tautu.” Pārstāvju palātas locekļiem gan nav pilnvaru apstiprināt prezidenta nominētās amatpersonas. Šis pienākums uzticēts Senātam, un atsevišķi republikāņu senatori, tostarp Džons Makeins un Lindsijs Greiems, brīdinājuši, ka viņi bloķēs Raisas apstiprināšanu, ja viņa tiks izvirzīta augstajam amatam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+