Pasaulē

Republikāņu partija oficiāli nominē Trampu ASV prezidenta amatam 16


Donalds Tramps
Donalds Tramps
Foto – AFP/LETA

ASV Republikāņu partija otrdien oficiāli nominēja miljardieri Donaldu Trampu ASV prezidenta amatam, noslēdzot priekšvēlēšanu kampaņu, kuras gaitā Tramps sakāva 16 citus republikāņu pretendentus uz šo nomināciju.

Nominācija notika republikāņu nacionālajā konventā Ohaio štata Klīvlendas pilsētā, un Tramps to nosauca par “lielu godu”.

“Ir tik liels gods būt republikāņu kandidātam uz Savienoto Valstu prezidenta amatu. Es smagi strādāšu un nekad jūs nepievilšu! AMERIKA VISPIRMS!” rakstīja Tramps savā tvītā.

Ir gaidāms, ka Tramps oficiāli pieņems šo nomināciju, ceturtdien sakot uzrunu konventam.

Novembrī notiks ASV prezidenta vēlēšanas, kurās Tramps balotēsies kā demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones sāncensis.

Trampa mājvietas Ņujorkas štata delegācija konventā nodeva izšķirošās balsis, ar kurām Tramps nodrošināja nominēšanai nepieciešamo delegātu balsu skaitu – 1237 balsis.

“Tas ir neticami. Tas ir sirreāli. Es tik ļoti lepojos ar savu tēvu,” konventa telpās telekanālam CNN paziņoja Trampa vecākā meita uzņēmēja Ivanka Trampa.

“Viņš ir galējs autsaiders, un viņš to paveica. Mēs tik ļoti lepojamies ar viņu,” piebilda Trampa meita.

Tramps praktiski nodrošināja savu nomināciju jau pirms apmēram diviem mēnešiem, tomēr skandalozā viņa kampaņas retorika un pret Trampu noskaņoto delegātu centieni liegt viņam nomināciju padarīja to mazāk drošu.

Konventa balsojumā divi Kolorādo štata delegāti atturējās un galvaspilsētas Vašingtonas delegācija paziņoja, ka tā balso par senatoru Marko Rubio un Ohaio štata gubernatoru Džonu Keisiku. Konventa vadība tomēr nolēma, ka saskaņā ar partijas noteikumiem Tramps saņem arī šīs balsis.

Štatu delegācijas tomēr lielākoties atbalstīja Trampu pēc konventa atklāšanas dienas, kurā pret viņu noskaņotie delegāti sarīkoja īslaicīgu dumpi.

Saistītie raksti
LA.lv