Pasaulē

Republikāņu senators: Tramps degradē mūsu valsti 16


Uzrunā ANO prezidents Tramps brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem.
Uzrunā ANO prezidents Tramps brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem.
Foto – REUTERS/LETA

Viens no vadošajiem ASV republikāņu senatoriem Bobs Korkers otrdien vārdu karu ar prezidentu Donaldu Trampu padarīja vēl asāku, Baltā nama saimnieku raksturojot kā “pilnīgi melīgu” līderi, kurš degradē savu valsti.

Korkers ir kļuvis par vienu no redzamākajiem Trampa kritiķiem, un ar šiem spriedumiem senators nāca klajā pēc vairākiem rīta puses tvītiem, kuros Tramps uzbruka viņam.

“Es nezinu, kāpēc viņš nolaižas līdz tik zemam līmenim un degradē mūsu valsti, bet to viņš dara,” telekanālam CNN atzina Senāta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs.

“Ir bēdīgi, ka mūsu valsts ir nonākusi šajā vietā,” viņš sacīja, paužot nožēlu, ka savulaik atbalstījis Trampa kandidatūru, un atzīstot, ka vairs par viņu nebalsos.

“Viņš ir pierādījis, ka nespēj rīkoties uzdevumam atbilstoši” kā prezidents, norādīja Korkers.

Tramps tviterī no rīta rakstīja, ka “Bobs Korkers, kurš palīdzēja Prezidentam O. sagādāt mums slikto vienošanos ar Irānu un nevarētu tikt ievēlēts par suņu ķērāju Tenesī, tagad cīnās pret nodokļu apcirpšanu.”

Korkers, kurš jau ir paziņojis, ka necīnīsies par pārvēlēšanu 2018.gadā, tviterī atbildēja: “Tie paši meli no pilnīgi melīgā prezidenta.”

Pēc Korkera atbildes Tramps tviterī viņu nodēvēja vieglsvaru un nekompetentu Ārlietu komisijas vadītāju, kuram “nav ne mazākās sajēgas”.

Asā vārdu apmaiņa ir pēdējās zalves publiskajā karā starp prezidentu un vienu no viņa partijas svarīgākajiem politiķiem Kongresā – pieredzējušu republikāni, kuram ir liela ietekme kā ārpolitikas, tā nodokļu jautājumos.

LA.lv