×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

“Re&Re”: “Maxima” jumta iebrukumu, visticamāk, izraisīja siju slodžu aprēķina kļūda (5)

maxima32

Tirdzniecības centra Zolitūdē, kurā atradās “Maxima” veikals, jumta iebrukumu, visticamāk, izraisījusi siju slodžu aprēķina kļūda, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” sacīja būvkompānijas “Re&Re” valdes loceklis Didzis Putniņš.

“Lai gan pašlaik tas nav oficiāls slēdziens, domāju, ka jumta iebrukšanu, visticamāk, ir izraisījušas slodžu aprēķinu kļūdas. Ja slodzes ir aprēķinātas nepareizi, tad to skrūves ir pirmās, kas lec ārā,” sacīja Putniņš, taču norādīja, ka būvkompānija to, vai šī versija ir patiesa, varēs konstatēt tikai tad, kad uzņēmuma pārstāvji varēs iekļūt būvlaukumā un paņemt paraugus.

Viņš atzīmēja, ka ēkā tika izmantotas sijas, kas sastāv no diviem posmiem nevis ir vienlaidu, jo tā sijas ir vieglāk transportēt un montēt, kā arī, ja slodzes ir aprēķinātas pareizi, divu posmu sijas ir tik pat kvalitatīvas kā vienlaidu sijas.

Kompānijas pārstāvis piebilda, ka “Re&Re” līgumu par attiecīgās ēkas būvniecību noslēdza pēc tam, kad projektā tika paredzēts sadalīt sijas divās daļās, kā arī piebilda, ka par siju konstrukcijām un stiprinājumiem atbildēja nevis “Re&Re”, bet konstruktors.

Jau vēstīts, ka Rīgā, Zolitūdē veikalā “Maxima” 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gājuši bojā 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, kuri bija ieradušies glābt cilvēkus. Policijas pirmā versija par traģēdiju ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija – ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, kad jumta segums tika papildināts ar dažādiem materiāliem.

Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās “Maxima”, attīstījis uzņēmums “Homburg”, būvējusi – būvkompānija “Re& Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Re un Re ir vainīģs, ari projectētāji ir vainīgi, maxima ir vainīga un visas buvnieku firmas kas lika virsu jumtam smagumus.
    Rigas Domes buvvalde un usākovs/ameriks ir vaiņīgi.

  2. Pirms pāris dienām te parādījās tāda BBS no helikoptera uzņemta filma, kā sabruka pēdējais posms. Un ātri pazūda. Pēc tās filmas, pēc tā, kā sabruka pārsegums absolūti skaidrs, ka vainīgs nekvalitatīvs betons nevis skrūves. Tā tad jāmeklē to, kas aizvietojis īstās paneles ar lētākājām, vai nu devis tam atļauju. Iespējams, ka tos pārsegumus atstumuši kaut kur no Pleskavas! Jāpārbauda paneļu sertifikātus un reālo paneļu atbilstību tām. Pārbaudīt betona slodzes izturību nav problēma, to jau sen varēja darīt.

  3. Bet varbūt Re&Re izmantoja ievērojami zemākas stiprības skrūves? Konstruktors, visticamāk, aprēķināja pareizi, bet Re&Re saskrūvēja ar sliktām, vājām un ne tādām skrūvēm, kā norādījā konstruktors rasējumā!?

  4. Jau vairākas dienas dzirdam par aizdomīgo siju salaidumu. Kad atklās, kas bija atbildīgais būvinženiers, kurš aprēķināja slodzes?

    • Un kas bija strādnieki, kuri caurumos ielika skrūves un tās pievilka? Un vai strādnieki ielika nepieciešamās stiprības skrūves atbilstoši projektam jeb ielika to, kas pagadījās pa rokai?

Draugiem Facebook Twitter Google+