×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Restaurējot Carnikavas baznīcu, atrasta sena piemiņas plāksne

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Veicot Carnikavas baznīcas restaurēšanas darbus, zem vecās betona grīdas ir atrasta piemiņas plāksne Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušiem karavīriem, kas savulaik baznīcā tika uzstādīta par tautas saziedotajiem līdzekļiem un pēc tam bija daudzus gadus pazudusi, LA.lv pavēstīja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Baltruka.

Informācija par piemiņas plāksni Carnikavas luterāņu baznīcā bija publicēta 1937. gadā Latvijas Bruņoto spēku laikrakstā “Latvijas Kareivis”. Uz plāksnes vēstīts: “Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušiem un mirušiem Carnikavas draudzes dēliem. Lai viegla Jums ir Tēvu zemes smilts! Jūsu upurs Tēvu zemei un viņas slavai, uz viņas brīvību un laimi!”

Atrastā plāksne tiks restaurēta, un pēc tam to plānots novietot atpakaļ Carnikavas baznīcā, piebilda Baltruka.

Plāksne nav vienīgais atradums: veicot Carnikavas dievnama pamatu izbūves darbus, pagājušajā nedēļā atklāti arī divi seni, iespējams, vairāk nekā 300 gadus veci apbedījumi. Baznīcu un visus atradumus ir apsekojusi Valsts kultūras pieminekļu un aizsardzības inspekcija, kas kontrolē dievnama restaurācijas gaitu.

Carnikavas luterāņu baznīca ir iekļauta Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā kā vietējās kultūras vēstures un kultūras piemineklis. Carnikavas dievnams ir unikāls – tas Siguļos atrodas jau gandrīz 290 gadu, un ir vienīgā koka baznīca, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē. Carnikavas dievnama būvniecība tika pabeigta 1728. gadā, un šobrīd baznīca tiek atjaunota, lai tajā atkal varētu notikt dievkalpojumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+