×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Restaurētais LMMM durvis varētu vērt 2015. gadā

lnma34

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārbūve ilgs 29 mēnešus no brīža, kad muzeja darbinieki atbrīvos telpas, tādējādi pēc rekonstrukcijas tas durvis varētu atvērt 2015. gada otrajā pusē.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs aģentūrai BNS pastāstīja, ka projekta kopējās izmaksas ir 24 miljoni latu, no kuriem deviņi miljoni latu būs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums, bet 15 miljoni latu – Rīgas domes finansējums.

“No jumta līdz pamatiem ar visu jauno piebūvi Rīga iegūs vēl vienu ļoti cienījamu, varbūt pat, ņemot vērā tehnoloģijas, vienu no modernākajām muzeja ēkām vismaz Austrumeiropā noteikti. Un par to mēs varam būt lepni,” svinīgajā līguma parakstīšanā par muzeja rekonstrukciju sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende žurnālistiem sacīja, ka Latvijas nacionālās vērtības pēc trim gadiem tiks nodotas pilnīgi jaunā līmenī.

“Mēs varēsim sagaidīt lepni Latvijas simtgadi ar vienu no modernākajiem muzejiem Eiropā,” teica Jaunzeme-Grende.

Svinīgajā līgumu parakstīšanas pasākumā par LNMM restaurācijas, rekonstrukcijas un jaunas ēkas būvniecības darbu veikšanu muzeja direktore Māra Lāce žurnālistiem norādīja, ka muzejs pēdējo reizi apmeklētājiem būs pieejams 11.februārī, bet jau nākamajā dienā darbinieki sāks intensīvus darbus, lai sagatavotu muzeja eksponātus pārvietošanai uz uzglabāšanas telpām.

Lāce paskaidroja, ka muzeja telpas pilnībā varētu atbrīvot šogad aprīlī, pēc kā būvnieki varēs sākt darbus, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ilgs 29 mēnešus.

Kopumā muzeja darbiniekiem ir jāpārvieto 30 tūkstoši mākslas priekšmetu – gleznas, tēlniecības darbi un citas mākslas vērtības, kas ir dažādu izmēru un svara, sākot no pavisam maziem un beidzot pat ar tonnu smagiem priekšmetiem.

Visus mākslas darbus pārvedīs uz īpaši pielāgotām uzglabāšanas telpām. LNMM tepu pārbūves laikā daži mākslas darbi tiks izstādīti atsevišķās ekspozīcijās citās LNMM filiālēs, piemēram “Rīgas Biržā”, kā arī dosies uz izstādēm ārvalstīs.

Arī LNMM darbinieki tiks pārvietoti darbam citos objektos, bet restauratori un krājuma glabātāji strādās pie muzeja krājuma. Savukārt muzeja administrācijas bloks iekārtosies darbam īrētās biroja telpās, paskaidroja Lāce.

Domes Nekustamo īpašumu departaments kā pasūtītājs apņemas sekot līdzi būvdarbu gaitai, bet, ņemot vērā projekta nozīmīgumu, būtu jāapsver arī sabiedriskās uzraudzības komisijas izveide, atzina Ameriks.

LNMM rekonstrukcijas un pārbūves būvdarbus veiks kompānija “Re & Re”.

Pēc rekonstrukcijas LNMM kopējā izmantojamā platība tiks palielināta par 673 kvadrātmetriem, kas tiks panākts, pēc pārbūves izmantojot arī ēkas kupolu un bēniņus. Par 1700 kvadrātmetriem tiks paplašinātas arī muzeja apakšzemes telpas, kuru platība pašlaik ir 3500 kvadrātmetru. Muzeja pazemes telpās tiks izbūvētas dienesta telpas un apmēram 600 kvadrātmetru liela izstāžu zāle. Jaunā izstāžu zāle tiks veidota atbilstoši visām prasībām, lai tajā varētu izvietot arī starptautiskas ceļojošās izstādes.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 105 gadus, tāpēc Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu.

2011. gada sākumā tika noslēgts līgums ar Lietuvas arhitektu biroju “Processoffice” par rekonstrukcijas būvprojekta izstrādi, un tika lēsts, ka būvdarbi sāksies jau pērn. Tomēr būvprojekta izstrāde krietni iekavējās.

“Processoffice” pērn aprīļa sākumā iesniedza būvprojektu par apmēram 23 miljoniem latu, kas būtiski pārsniedza iepriekšējās aplēses, un pašvaldībai šāda summa nebija pieņemama, tādēļ muzeja rekonstrukcijas projekta prognozēto tāmi tika lūgts pārstrādāt, taču, pēc toreizējās informācijas, tāme arī pēc pārstrādāšanas un izvērtēšanas palika līdzšinējā apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+