Ekonomika
Bizness

“Vairāk Saules” restorāni pēc policijas kratīšanām slēgti0

“Vairāk saules”. Foto – Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Restorānu tīkla “Vairāk saules” ēdināšanas vietas pēc policijas otrdien veiktajām kratīšanām saistībā ar aizdomām par iejaukšanos kases aparātos trešdien ir slēgtas, aģentūrai LETA teica restorānu īpašnieks Endijs Bērziņš.

“Patlaban visi restorāni ir slēgti un visas kases sistēmas ir konfiscētas,” teica Bērziņš, paužot cerību, ka trešdien vai ceturtdien restorāni atsāks darbību, izmantojot stingrās uzskaites čekus.

Bērziņš noliedza, ka “Vairāk saules” ēdināšanas vietās notikusi iejaukšanās kases aparātos. “Mēs 100% zinām un varam apstiprināt, ka nekādu pārkāpumu nav, mēs to nedarām un nekad neesam darījuši. Mums ir bijušas neskaitāmas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veiktas pārbaudes pēc “Gan Bei” gadījuma, un VID ir atzinis, ka mēs esam viens no retajiem uzņēmumiem, kas šādi nerīkojas. Vairāk nekā gadu mūsu restorānos ir uzstādītas jaunākās kases sistēmas, kurās nevar ielauzties, tām ir melna, plombēta kastīte,” teica Bērziņš, piebilstot, ka uzņēmums bija viens no pirmajiem, kas pārgāja uz jauno kases aparātu sistēmu.

Pēc viņa teiktā, kratīšanu “Vairāk saules” ēdināšanas vietās veikusi kriminālpolicija uz kāda iesnieguma pamata. Taču restorānu tīkla īpašniecei SIA “Vēl vairāk saules” izvirzītās apsūdzības esot absurdas un restorānu īpašnieki ir 100% pārliecināti, ka tā ir konkurentu vēršanās pret uzņēmumu. “Pašlaik mēs neminēsim konkurentu vārdus, bet tuvāko dienu laikā mēs nekautrēsimies arī minēt konkrētus vārdus,” teica Bērziņš.

Latvijas Restorānu biedrība (LRB), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un restorānu tīkls “Vairāk Saules” šodien sasaucis preses brīfingu.

Pasākumā restorānu īpašnieki paudīs viedokli “par ļaunprātīgu vēršanos pret restorānu tīklu “Vairāk Saules”, kā arī nozares un darba devēju gatavību aizstāvēt godīgu uzņēmēju reputāciju, izmantojot visus tiesiskos līdzekļus”.

Saistītie raksti

LRB aicina atbildīgās amatpersonas rīkoties un risināt situāciju, “kas grauj Latvijas uzņēmējdarbības vides reputāciju un ir nodarījusi nozīmīgus zaudējumus vienam no restorānu nozares vadošajiem uzņēmumiem”.

Restorānu tīkla “Vairāk saules” ēdināšanas vietās un birojā policija otrdien veikusi kratīšanas, vēsta sabiedriskā medija ziņu portāls “Lsm.lv”. Tas noticis saistībā ar aizdomām par iejaukšanos kases aparātos, kā rezultātā valstij varētu būt nodarīti 1,5 miljonu eiro zaudējumi. Restorānu īpašnieks Endijs Bērziņš portālam šādu iespēju gan noliedzis.

LA.lv