Sports
Ziemas sports

“Reuters” aģentūra tiek sodīta un nevarēs bildēt olimpiādes atklāšanas ceremoniju1

foto: REUTERS/LETA

Lielbritānijas ziņu aģentūrai “Reuters” ir liegta pieeja Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai pēc tam, kad tā neatļauti publicēja vairākas fotogrāfijas no olimpiskās lāpas iedegšanas mēģinājuma, vēstīja Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap”, atsaucoties uz šo olimpisko spēļu organizācijas komiteju.

Lāpas iedegšanas mēģinājums notika svētdienas vakarā olimpisko spēļu galvenajā stadionā Phjončhanā, un “Reuters” pirmdienas rītā publicēja deviņas šī pasākuma fotogrāfijas.

Pēc Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) un Phjončhanas olimpisko spēļu organizācijas komitejas protestiem “Reuters” izdzēsa šīs fotogrāfijas un norādīja saviem klientiem tās neizmantot, tomēr daudz cilvēku visā pasaulē tās jau bija apskatījuši.

SOK kā sodu pirmdien “nolēma neizsniegt aģentūrai “Reuters” caurlaides atklāšanas ceremonijas atspoguļošanai un fotografēšanai”, kā arī anulēja “Reuters” fotogrāfa akreditāciju, paziņoja olimpisko spēļu organizācijas komiteja.

Olimpisko spēļu atklāšanas un slēgšanas ceremonijas ierasti ir saistītas ar medijiem stingri noteiktiem ziņu publicēšanas embargo. Mediji, kas šos embargo pārkāpj, bieži tiek sodīti, atņemot tiem pieeju pasākumiem.

SOK arī ir aicinājusi Dienvidkorejas mediju kompānijas, kas izmantojušas neatļautās “Reuters” fotogrāfijas, tās izdzēst.

Phjončhanas olimpisko spēļu organizācijas komiteja paziņoja, ka tā plāno “noteikt stingrus sodus mediju kompānijām un to reportieriem, kas neievēro atklāšanas un slēgšanas ceremoniju embargo, kā to pieprasījušas SOK un organizācijas komiteja”.

Saistītie raksti

Korejas laikraksti ziņoja, ka lāpas iedegšanas mēģinājuma fotogrāfijas uzņēmis “Reuters” fotogrāfs Fabricio Benšs, kurš strādā šajā aģentūrā kopš 1992.gada un atspoguļojis karus Irākā un Afganistānā. Benšs arī bijis tas “Reuters” fotogrāfs, kura akreditāciju SOK anulēja.

Jebkuru olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija ir liels šovs, un daudzas tā daļas tiek paturētas noslēpumā līdz pat šai ceremonijai. “Reuters” pirmdien izpauda vienu no 9.februārī gaidāmās atklāšanas ceremonijas noslēpumiem.

LA.lv