Uncategorized

Rēvalde pārsūdzējusi MK rīkojumu par VeA rektora vietas izpildītāja iecelšanu1


Gita Rēvalde
Gita Rēvalde
Foto – Dainis Bušmanis

Ventspils Augstskolas (VeA) bijusī rektore Gita Rēvalde Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzējusi Ministru kabineta (MK) rīkojumu par Kārļa Krēsliņa apstiprināšanu rektora vietas izpildītāja amatā, aģentūrai BNS pavēstīja Rēvalde.

Viņa informēja, ka MK 21.jūlija rīkojumu uzskata par prettiesisku un nepamatotu, jo valdība no amata nav atcēlusi Rēvaldi, bet ir iecēlusi Krēsliņu, “tādējādi faktiski ar šo rīkojumu radot viņai šķēršļus amata pildīšanai”.

Augstskolu likums paredz, ka rektoru no amata atceļ MK pēc augstskolas senāta vai attiecīgās ministrijas ierosinājuma, ja rektora darbībā konstatēti likuma vai citu normatīvo aktu pārkāpumi. Rēvalde norādīja, ka MK rīcībā nav bijuši dokumenti, kas apliecinātu, ka konstatēti likuma vai citu normatīvo aktu pārkāpumi, tātad pieņemot rīkojumu ir apieta normatīvajos aktos paredzētā kārtība.

Jau ziņots, ka 25.maijā VeA Satversmes sapulce atcēla no amata Rēvaldi kā uzticību zaudējušu. Satversmes sapulce par VeA rektora vietas izpildītāju apstiprināšanai MK rekomendēja mācību prorektoru Krēsliņu, ko 21.jūnijā valdība apstiprināja.

MK bija izvērtējusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos lēmumprojektus par Rēvaldes atcelšanu no VeA rektores amata un par rektora vietas izpildītāja apstiprināšanu. Rektores atcelšanas procesu izvērtēja Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) un nekonstatēja pārkāpumus. MK uzskata, ka Rēvaldes atcelšana no amata ir galīga un nav atkārtoti tā jāapstiprina.

Saistītie raksti

Augstskolu likumā pausts, ka Satversmes sapulces kompetencē ir ievēlēt un atcelt rektoru. Tāpat likumā teikts, ka augstskolas rektoru atceļ no amata MK pēc augstskolas senāta vai attiecīgās ministrijas ierosinājuma, ja rektora darbībā konstatēti likuma vai citu normatīvo aktu pārkāpumi.

Rēvalde vairākkārt norādījusi, ka, viņasprāt, augstskolas Satversmes sapulce lēmusi ārpus savas kompetences, jo rektoru atbilstoši var atcelt no amata pēc augstskolas Senāta vai izglītības un zinātnes ministra ierosinājuma, ja tā darbībā konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi.

LA.lv