Ekonomika
Nauda

“Reverta” veikusi pēdējo procentu maksājumu 1,9 miljonu eiro apmērā 0

Foto: LETA

Likvidējamā problemātisko aktīvu pārvaldītāja “Reverta” (iepriekš “Parex banka”) veikusi pēdējo procentu maksājumu 1,9 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas komunikāciju un mārketinga vadītāja Marita Ozoliņa.

Tostarp 540 tūkstoši eiro samaksāti Valsts kasei, bet 1,4 miljoni eiro pārskaitīti jaunizveidotajai Privatizācijas aģentūras meitaskompānijai SIA “Reap”, kas atbilstoši Ministru kabineta lēmumam ir atlikušo prasījuma tiesību un neizstrādāto “Reverta” aktīvu pārvaldītāja.

“Atbilstoši plānotajam, 2017.gada nogalē esam sekmīgi pabeiguši “Reverta” atlikušo prasījuma tiesību un nekustamo īpašumu nodošanu “Reap”, līdz ar to “Reverta” faktiskā darbība ir beigusies,” sacīja “Reverta” likvidatore Ruta Amtmane, norādot, ka šobrīd notiek darbs pie vietējo un ārvalstu filiāļu likvidācijas pabeigšanas, turpinās vairāki nozīmīgi tiesvedību procesi, kā arī kompānija joprojām saņem iebildumus no kreditoriem, kuru prasījumus kā nepamatotus “Reverta” ir noraidījusi.

Pagājušajā gadā “Reverta” veiktie procentu maksājumi veido kopumā 19,8 miljonus eiro, bet kopš 2010.gada Valsts kasei kompānija ir samaksājusi kopumā 446,2 miljonus eiro, no kuriem 250,4 miljoni eiro ir novirzīti pamatsummas atmaksai, bet 195,8 miljoni eiro procentu maksājumiem. Kopumā valsts no “Reverta” dažādu maksājumu veidā ir saņēmusi vairāk nekā 700 miljonus eiro.

Savukārt kopējais “Reverta” atgūto līdzekļu daudzums uzņēmuma darbības laikā ir sasniedzis 765 miljonus eiro jeb 70% no tajā atstātajiem problemātiskajiem aktīviem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2012.gada maijā “Parex banka” sāka darbu ar nosaukumu “Reverta”. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2012.gada 15.martā nolēma anulēt ”Parex bankai” izsniegto licenci kredītiestādes darbībai un atļāva bankai veikt reorganizāciju, pārreģistrējot to par komercsabiedrību, kuras darbība nav saistīta ar kredītiestādes darbību. “Parex banka” kopš 2010.gada augusta vairs nesniedz komercbankām raksturīgos pakalpojumus, tādēļ arī tika nolemts mainīt statusu, kā arī nosaukumu, turpinot darbu kā profesionālam problemātisko aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumam, lai atgūtu valsts ieguldītos līdzekļus.

Saistītie raksti

Tāpat ziņots, ka 2017.gada 29.maijā “Reverta” akcionāri nolēma sākt kompānijas likvidāciju, savukārt 22.jūnijā tika parakstīts līgums ar SIA “Gelvora” un Lietuvas “Gelvora” par kredītportfeļa pārdošanu.

Atbilstoši restrukturizācijas plānam “Reverta” darbību bija jāizbeidz līdz 2017.gada beigām. Lai nodrošinātu “Reverta” sākto tiesvedību turpināšanu un atlikušo aktīvu izstrādi Privatizācijas aģentūra 2017.gada novembrī izveidoja meitassabiedrību “Reap”, kura pēc tiesvedību procesu pabeigšanas izbeigs darbību.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO, VIDEO: Apstiprina, ka “airBaltic” lidmašīnas simtgades krāsojums atbilst Latvijas karoga krāsām
10 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO: Tuvojas Baltijas lielākā metālapstrādes un mašīnbūves izstāde “Tech Industry 2018”
11 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Bordāns ārā no spēles. Kādus kandidātus un scenārijus apspriež kuluāros?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: JKP neatbalstīs Pabrika vadītu valdību, jo to neatbalsta “KPV LV”
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
6 stundas
LA
LA.lv
Dabā
Novembra beigās būs ziema, sals un sniegs – jaunākā prognoze
4 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Apdrošinātāji labi pelna no OCTA, konkurences uzraugi uzmanīgi pēta
2 stundas