×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Revolūcija beigusies ar vēstules rakstīšanu? Uz volejbola prezidenta krēslu pieteicies tikai Sausnītis (1)

foto - Ieva Čika/LETAfoto - Ieva Čika/LETA

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) līdzšinējais prezidents Atis Sausnītis ir vienīgais kandidāts uz šo amatu piektdien gaidāmajās LVF vadības vēlēšanās, apstiprinājis federācijas ģenerālsekretārs Ainārs Dakša.

LVF biedru kopsapulce notiks piektdien un tās dienaskārtībā būs arī organizācijas prezidenta un valdes vēlēšanas.
Sausnītis par LVF prezidentu tika ievēlēts 2013.gada janvārī, atgriežoties šajā amatā pēc četru gadu pārtraukuma, jo organizāciju vadīja arī no 2004. līdz 2008.gadam.

Pirms četriem gadiem Sausnītis vēlēšanās pārspēja Aināru Vanagu, savukārt Almers Ludviks, kurš arī vadījis federāciju, kā arī leģendārais volejbolists Pāvels Seļivanovs, savas kandidatūras pirms balsojuma atsauca.

LVF ģenerālsekretārs Dakša norādīja, ka pieteikšanās prezidenta amatam ir noslēgusies, bet neviens cits pretendents nav izvirzīts.

Pieteikšanās amatam notikusi saskaņā ar federācijas statūtiem. Tie paredz, ka prezidenta kandidātu var izvirzīt vismaz pieci LVF biedri ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms biedru kopsapulces, iesniedzot rakstisku pieteikumu valdei.
Biedru kopsapulcē notiks arī valdes vēlēšanas, kurā bez prezidenta tiek ievēlēti deviņi locekļi, kurus līdz balsojumam var izvirzīt biedri, vai arī jaunievēlētais prezidents.

Pirmdien vairāki pašmāju volejbola sabiedrības aktīvisti, starp kuriem ir arī pazīstami treneri un spēlētāji, izplatīja atklātu vēstuli, aicinot uz godīgu un atklātu diskusiju, lai uzlabotu pašreizējo situāciju šajā sporta veidā.

“Ikdienā saskaroties ar volejbola iekšienē notiekošo, redzam konkrētas lietas, kuras nenotiek vai arī tiek noklusētas. Stagnējošie izlašu rezultāti, regresējošie rezultāti Baltijas līgās, nespēja nokomplektēt vairāk par piecām komandām Baltijas līgā, profesionālo volejbolistu skaita dramatiskais kritums, mazskaitlīgais augsta līmeņa pludmales volejbolistu daudzums, augsti kvalificētu treneru iztrūkums, sponsoru neesamība nevienai klasiskā volejbola līgai vai turnīram, kā arī nespēja sistēmiski atspoguļot volejbola dzīvi valstī – tas viss liecina par to, ka Latvijas volejbols ir nopietnas izšķiršanās krustcelēs,” pauda volejbola pārstāvji.

Šīs vēstules autori norāda, ka dažādos veidos savas kompetences un iespēju robežās viņi esot centušies šos jautājumus aktualizēt, “taču dzirdīgas ausis LVF neesam sastapuši”. Visbiežākās un populārākās atrunas esot bijušas, ka nav finanšu līdzekļu un cilvēku resursu.
Vēstuli parakstīja daudzi volejbola treneri, spēlētāji, organizatori, komandu vadītāji un bērnu vecāki, starp kuriem ir tādi šajā sporta veidā ļoti labi zināmi cilvēki kā Aigars Birzulis, Gundars Celitāns, Ance Auziņa un Ruslans Sorokin

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur tad nu bez Sausnīša!

Draugiem Facebook Twitter Google+