×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Rēzeknē atklāj 1,9 miljonus eiro vērtu asfalta ražotni (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ceļu būves uzņēmuma SIA "Matthai Latvija" jaunā asfalta ražotne Rēzeknē, kas vienā stundā ražos līdz 160 tonnām asfalta.

Pirmdien Rēzeknē, Ziemeļu ielas galā, atklātā ceļu būves uzņēmuma SIA “Matthai Latvija” jaunā asfalta ražotne vienā stundā spēs saražot līdz 160 tonnām asfalta, atklājot ražotni, atzina Vācijas koncerna “Matthäi Bauunternehmen GmbH&Co.KG” ceļu būves uzņēmumu grupas pārstāvis un “Matthai Latvija” tiešais vadītājs Jovits Gurčus.

“Esam lepni, ka varam iepazīstināt ar savu asfalta ražotni, jo tas ir nozīmīgs solis uzņēmuma konkurētspējas uzlabošanā un tālākā attīstībā. Rēzekne par ražotnes atrašanās vietu izvēlēta tādēļ, ka ir otra lielākā zona, kurā “Latvijas Valsts ceļi” plāno rekonstruēt valsts galvenos un pašvaldību autoceļus ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Tuvākajos novados notiek intensīva ielu rekonstrukcija, un nākotnē ir paredzams straujš asfalta pieprasījuma pieaugums šajā reģionā,” uzsvēra Gurčus.

Jaunā ražotne tapusi piecos mēnešos. Līdz ar tās nodošanu ekspluatācijā Rēzeknē viens būvgružu lauks ir pārtapis vēl vienā sakārtotā teritorijā. Jaunajai asfalta ražotnei ir arī sava laboratorija, kurā tiek pārbaudīta saražotā asfalta kvalitāte, kā arī citi būvniecībā nepieciešamie birstošie materiāli, lai uz ceļa tiktu uzklāts atbilstošs produkts.

Gandarījumu par to, ka “Matthai” nolēmis sākt darbību Latgalē, kur ir sākti daudzi projekti, tai skaitā arī infrastruktūras projekti, pauda arī Vācijas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna. “”Matthai” ir viens no veiksmīgākajiem Vācijas ceļu būves uzņēmumiem, un Latvija var būt gandarīta, ka šis uzņēmums ir nolēmis šeit sākt savu darbību,” uzsvēra Viktorīna.

“Matthai” grupu ar šīsdienas investīcijām Rēzeknē apsveica arī Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns. “Šīs investīcijas dos lielu ieguldījumu Latvijas un Latgales ceļu attīstībā, jo asfalts ir tas produkts, bez kura ceļu būvniecībā nevar iztikt, un ceļu uzlabošanai Latvijas nacionālajā attīstības plānā ir atvēlēta nopietna vieta,” uzsvēra Vectirāns.
Jaunizveidotā asfalta ražotne Rēzeknē nodrošinās būvkompānijas SIA “Matthai Latvija” un SIA “Matthai” vajadzības asfalta konstrukciju izbūves darbos, kā arī piedāvās asfalta produkciju ārējiem klientiem.

Lai nodrošinātu rūpnīcas darbību, tajā strādās septiņi cilvēki: četri būs ražotnes darbinieki, bet trīs strādās laboratorijā, kurā tiek pārbaudīta gatavā produkta kvalitāte.

Jaunās asfalta ražotnes izveidē līdz šim ieguldīts 1 900 000 eiro. Šo summu uzņēmums plāno atpelnīt piecos gados.

SIA “Matthai Latvija” ir Vācijas būvniecības koncerna “Matthai Bauunternehmen GmbH&Co.KG” meitasuzņēmums, kas Latvijā strādā kopš 2013.gada ceļu būves nozarē. Koncerns realizē daudznozaru būvdarbu projektus Vācijā, tā materiālu ieguves un būvmateriālu ražotnes ir atrodamas arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

“Matthai Latvija” atrodas koncerna mātessabiedrības pilnīgā kontrolē, kas nodrošina vienotu pārvaldības struktūru, kā arī vienotu resursu pārvaldības modeli koncerna ekonomisko mērķu sasniegšanai.

Līdz šim koncerns Latvijā pamatlīdzekļos un pamatkapitālā ir investējis 7,5 miljonus eiro un gadā vidēji nodarbina 130 darbiniekus divos uzņēmumos. Viens ir ceļu būves uzņēmums SIA “Matthai Latvija”, bet otrs SIA “Matthai”, kurš realizē ūdenssaimniecības attīstības būvprojektus, kanalizācijas attīstības būvdarbus un citus ar šīm darbībām saistītus projektus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Asfalta vai asfaltbetona?

Draugiem Facebook Twitter Google+