×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Rēzeknē atklāj pieminekli kardinālam Julijanam Vaivodam (2)

Foto: J. DukuleFoto: J. Dukule

Rēzeknē laukumā pie Katoļu vidusskolas atklāts kardināla Julijana Vaivoda krūštēls, liecina ieraksts portālā rezekne.lv.

Vaivoda krūšutēla atklāšanas svētkos piedalījās Saeimas un valdības pārstāvji, Rēzeknes pilsētas domes vadība un citu Latgales pašvaldību pārstāvji, Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēni un pedagogi, rēzeknieši un pilsētas viesi.

Kardināla Vaivoda krūšutēla autore ir Svetlana Skačkova-Marčenko, kura tāpat veidojusi pieminekli Antonam Kūkojam.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs kardināla Julijana Vaivoda krūšutēla atklāšanas brīdī atzīmēja: “Piemineklis radies, pieliekot daudzu cilvēku darbu, līdzekļus un galvenais – dvēseles siltumu, viņa roka pacelta, svētījot cilvēkus, tādēļ es esmu pārliecināts, ka tas nesīs savu svētību mūsu Rēzeknei un rēzekniešiem.”

Kardināls Julijans Vaivods iesāka savas gaitas 1918. gadā kā Aglonas draudzes vikārs, 1920. gadā viņš bija skolu kapelāns Rēzeknē, tādēļ ir zīmīgi tas, ka viņa piemineklis vērš skatu tieši uz Rēzeknes Katoļu vidusskolu, svētījot jaunās paaudzes, norāda pašvaldībā.

Julijans Vaivods dzimis 1895. gada 18. augustā Daugavpils apriņķa Vārkavas pagastā, miris 1990. gada 24. maijā un viņa atdusas vieta ir Aglona.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies Rēzeknes bīskapam par viņa kalpojumu ticīgo labā. Tikmēr viņa Rīgas kolēģis biežāk pamanās būt šaubīgos saviesīgos pasākumos un pēcāk dzeltenās preses lappusēs, nevis rūpējoties par parasto ticīgo tautu.

  2. Paldies visiem, kas piedalījās pieminekļa tapšanā! Lai svētība Rēzeknei un rēzekniešiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+