×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Rēzeknē atklās dažādu paaudžu trimdas mākslinieku izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. februārī plkst. 15 Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē tiks atklāta izstāde “Pasaules latviešu glezniecība”, LA.lv pavēstīja nodibinājuma “Pasaules latviešu mākslas centrs” pārstāvis Dainis Mjartāns.

Kolekcijai, kuras daļu būs iespējams redzēt Rēzeknē, piemīt nenovērtējama kultūrvēsturiska vērtība. Tā ir Latvijas kultūras daļa, kas liecina ne tikai par Latvijas vēstures norisēm, bet apliecina kultūras un mākslas tradīcijas saistību un attīstību pasaules norišu kontekstā. “Izstāde Latgales Kultūrvēstures muzejā ir liels solis uz priekšu, lai diasporas latviešu mākslinieku sniegums kļūtu par Latvijas kultūras dzīves un mākslas vēstures integrētu sastāvdaļu,” pauda Mjartāns.

Izstāde nav veidota tematiski, bet parāda vienu daļu no plašās ārpus Latvijas tapušās mākslas dažādības. Apmeklētāji varēs tuvāk iepazīties ar Augusta Annusa, Fridriha Milta, Niklāva Strunkes, Jāņa Gaiļa darbiem, kas tapuši ārpus Latvijas. Izstādē pārstāvēta virkne mākslinieku, kas savu radošo briedumu sasnieguši ārpus Latvijas, kā arī mūsdienu latviešu diasporas mākslinieki.

Izstādi varēs apskatīt līdz 12. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+