Mobilā versija
+5.7°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Rēzeknē atklāts Sv. Marijas piemineklis

Foto: Rezekne.lvFoto: Rezekne.lv

Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles dārzā iepretī Katoļu vidusskolai ar Rēzeknes pilsētas domes atbalstu tika atklāts un iesvētīts Svētās Jaunavas Marijas piemineklis, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Kā pastāstīja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, 1830. gadā klostermāsai Katrīnai Laburē Parīzes klosterī parādījās Jaunava Marija un pavēstīja par gaidāmajiem notikumiem – ticības apkarošanu Francijā – un aicināja lūgties. Dievmāte Katrīnai Laburē uzticēja misiju izgatavot īpašu medaljonu un apsolīja savu aizbildniecību un lielas žēlastības visiem, kas nēsās šo medaljonu.

Piemineklis ir medaljona, kādus nēsā miljoniem kristiešu visā pasaulē, Jaunavas Marijas tēla atveidojums. Tas iegādāts jau pirms trīs gadiem un visu šo laiku bija iepakojumā. Šogad tika izvēlēta un sagatavota piemērota vieta.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Domes deputāti, Saeimas deputāti, pieminekļa uzstādīšanas iniciators Pēteris Keišs, Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēni un skolotāji un citi interesenti.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (1)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+