Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Rēzeknē atklāts Sv. Marijas piemineklis

Foto: Rezekne.lvFoto: Rezekne.lv

Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles dārzā iepretī Katoļu vidusskolai ar Rēzeknes pilsētas domes atbalstu tika atklāts un iesvētīts Svētās Jaunavas Marijas piemineklis, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Kā pastāstīja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, 1830. gadā klostermāsai Katrīnai Laburē Parīzes klosterī parādījās Jaunava Marija un pavēstīja par gaidāmajiem notikumiem – ticības apkarošanu Francijā – un aicināja lūgties. Dievmāte Katrīnai Laburē uzticēja misiju izgatavot īpašu medaljonu un apsolīja savu aizbildniecību un lielas žēlastības visiem, kas nēsās šo medaljonu.

Piemineklis ir medaljona, kādus nēsā miljoniem kristiešu visā pasaulē, Jaunavas Marijas tēla atveidojums. Tas iegādāts jau pirms trīs gadiem un visu šo laiku bija iepakojumā. Šogad tika izvēlēta un sagatavota piemērota vieta.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Domes deputāti, Saeimas deputāti, pieminekļa uzstādīšanas iniciators Pēteris Keišs, Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēni un skolotāji un citi interesenti.

Pievienot komentāru

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiroJauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+