×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Rēzeknē atklāts Sv. Marijas piemineklis

Foto: Rezekne.lvFoto: Rezekne.lv

Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles dārzā iepretī Katoļu vidusskolai ar Rēzeknes pilsētas domes atbalstu tika atklāts un iesvētīts Svētās Jaunavas Marijas piemineklis, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Kā pastāstīja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, 1830. gadā klostermāsai Katrīnai Laburē Parīzes klosterī parādījās Jaunava Marija un pavēstīja par gaidāmajiem notikumiem – ticības apkarošanu Francijā – un aicināja lūgties. Dievmāte Katrīnai Laburē uzticēja misiju izgatavot īpašu medaljonu un apsolīja savu aizbildniecību un lielas žēlastības visiem, kas nēsās šo medaljonu.

Piemineklis ir medaljona, kādus nēsā miljoniem kristiešu visā pasaulē, Jaunavas Marijas tēla atveidojums. Tas iegādāts jau pirms trīs gadiem un visu šo laiku bija iepakojumā. Šogad tika izvēlēta un sagatavota piemērota vieta.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Domes deputāti, Saeimas deputāti, pieminekļa uzstādīšanas iniciators Pēteris Keišs, Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēni un skolotāji un citi interesenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+