Latvijā
Kriminālziņas

Rēzeknē ēkas pagrabā atklāj automatizētu nelegālā alkohola ražotni1


Rēzeknē ēkas pagrabā atklāta nelegālā alkohola ražotne, 2918.gada jūlijs.
Rēzeknē ēkas pagrabā atklāta nelegālā alkohola ražotne, 2918.gada jūlijs.
Foto – Valsts Policija

Vakar, 24.jūlijā, Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes (LRP) Rēzeknes iecirkņa darbinieki likvidēja Rēzeknē nelikumīga alkohola ražotni un konfiscēja ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, tā portālu “La.lv” informēja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Ksenija Belova.

VP Rēzeknes iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka Rēzeknē, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei, likumsargi, vakar veica apskati kāda 1986.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā. Apskatot aizdomās turētā māju un tās saimniecības ēkas, likumsargi konstatēja, ka ēkas pagrabā ir ierīkota speciāli aprīkota, automatizēta alkohola ražotne, un notiek nelikumīga alkohola ražošana.

Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 1100 litriem brāgas, 170 litri gatavās produkcijas – kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces un izejvielas.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, saražotu alkoholu likumpārkāpējs plānoja realizēt Rēzeknes un Rēzeknes novada nelikumīgās akcizēto preču tirdzniecības vietās – t.s. “točkās”.

Galerijas nosaukums

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt iespējamajai vainīgajai personai par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Saistītie raksti

Pēc Krimināllikuma 221.2 panta 1.daļas, par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat, Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

 

LA.lv